529 találat a(z) munkáltató cimkére
A munkabérelőleg szabályai 2025-ben
Cikk
Munkabérelőleg a munkaviszonyra és más hasonló jogviszonyokra (például köztisztviselői jogviszony) tekintettel juttatható, meghatározott feltételek mellett. Kétféle típusát lehet megkülönböztetni: a munkavállaló részére kötelező jelleggel jogszabály vagy munkaviszonyra vonatkozó szabály alapján, illetve a munkavállaló kérelmére juttatott munkabérelőleget.
Munkavállalót érintő bírság átvállalása
Kérdés
Távmunkában foglalkoztatott, az EU másik tagállamában tartózkodó munkavállaló adóztatása
Cikk
A kettős adóztatás elkerüléséről szóló előírásokat is figyelembe véve milyen szempontokra kell ügyelnie a munkáltatónak, ha a távmunkában foglalkoztatott munkavállaló az EU egy másik tagállamában látja el feladatát? Olvasónk kérdéseire Horváthné Szabó Beáta adószakértő válaszolt.
Nyugdíjasnak minősítés, szükséges szolgálati idő
Kérdés
Munkáltató által fizetett étkezés
Kérdés
Ezekre a szabályokra figyeljen munkavállalóként, különösen a nyári szabadságoknál!
Cikk
A nyári szabadságolás nagyon fontos része a családok mindennapi életének. Fontos tehát tudnunk, hogy pontosan mire van lehetőségünk és mire nincsen, de azt is érdemes tudni, hogy mikor függünk a munkáltató jóindulatától. Cikkünkben a legfontosabb szabályokat ismertetjük.
Komoly bérveszteség fenyegeti a munkavállalókat – mutatjuk, kik a leginkább érintettek
Cikk
A legfrissebb statisztikák szerint naponta átlagosan 68 ezer magyar dolgozó van táppénzen. A mentális betegségek, valamint a daganatos megbetegedések okozzák a legnagyobb foglalkoztatási hátrányokat, ami komoly gazdasági és társadalmi kihívásokat jelent – írja az economx.hu.
Szabadság kiadása, megváltása, visszavonása – fontos szabályok, amikre munkáltatóként érdemes figyelni
Cikk
Cikkünkben felhívjuk a munkáltatók figyelmét azon legfontosabb szabályokra, melyeket szabadságolás idején érdemes szem előtt tartani.
Nyakunkon a nyári szabadságolás – így készüljünk munkáltatóként a szabadságok kiadására
Cikk
Az éves szabadságok kiadását a vállalkozásoknak előzetesen meg kell tervezniük, melynek során munkáltatóként számos gyakorlati és jogi szempontot kell figyelembe venni. Nézzük a legfontosabb szempontokat!
Gyesről való visszatérés
Kérdés
Az NGM a minimálbér további emeléséről
Cikk
Folyamatos a párbeszéd a munkaadói és munkavállalói oldallal a minimálbér emeléséről – írja mai közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
Cég jogutód nélküli megszűnése gyed alatt
Kérdés
Csoportos létszámcsökkentés speciális szabályai
Cikk
A csoportos létszámcsökkentés mint felmondási ok a munkáltató működésével függ össze, melynek végrehajtása során speciális szabályokat kell alkalmazni. Ha ezek betartásra kerülnek, a jogellenes munkaviszony-megszüntetésnek csekély esélye van, ellenkező esetben azonban alkalmazni kell annak jogkövetkezményeit. A jogintézmény célja egyrészt az, hogy a munkahelyüket elvesztő munkavállalók legalább részben tervezhetően jelenjenek meg az álláskeresők piacán, másrészt a jogalkotó a munkáltatói felmondások közlésének halasztásával, az érintett munkavállalók ismételt elhelyezkedésének költségeit részben a létszámcsökkentést végrehajtó munkáltatóra hárította.
Foglalkoztatás készenléti jellegű munkakörben – mutatjuk, mire figyeljen a munkáltató
Cikk
A készenléti jellegű munkakörben történő foglalkoztatás meglehetősen közkedvelt, érdemes így az annak alkalmazása során felmerülő szempontokat górcső alá venni. Lássuk mire kell odafigyelni!
Védett kor előtt álló dolgozó elbocsátása – mire figyeljen a munkáltató felmondáskor?
Cikk
Az öregségi nyugdíjkorhatár előtti 5 év a védett kor munkáltatói felmondás esetén. A felmondás közlése hónapjában még nincs védett korban a munkavállaló, de a felmondási idő lejártakor igen. Van-e akadálya ebben az esetben a munkáltatói rendes felmondásnak? – kérdezte az Adózóna olvasója. Dr. Hajdu-Dudás Mária ügyvéd válaszolt.