532 találat a(z) munkáltató cimkére
Munkaügyi teendők év végén – mutatjuk, mire figyeljen különösen a munkáltató
Cikk
Közeledik az év vége, célszerű áttekinteni, hogy a munkaügy területén munkáltatóként milyen döntéseket kell meghoznunk. Cikkünkben a legfontosabbakat ismertetjük. Lássuk, melyekre kell különösen ügyelni!
Karácsonyi ünnepek alatti munkavégzés – mire figyeljen a munkáltató?
Cikk
Ismét ünnepek közelednek, amelyekhez kapcsolódóan szigorú munkavégzési és elszámolási szabályok érvényesülnek. Az alábbiakban ezeket mutatjuk be érthető módon. Lássuk, a munka törvénykönyve mely szabályai a legfontosabbak!
Munkajog: ki lehet az ŐCSG-ben munkáltató?
Kérdés
Őcsg-ben ki lehet munkáltató?
Kérdés
Év végi szabadságolás – mutatjuk, mi a teendő a „nincs elég” és a „túl sok” szabadság esetében
Cikk
Az év vége közeledtével felmerülhet a kérdés, hogy mi a teendő abban az esetben, ha a munkavállalónak elfogyott az éves szabadsága, vagy éppen abban az esetben, ha túl sok szabadsága halmozódna fel év végén. Nézzük, mit tehet a munkáltató!
Munkavállalói kártérítés
Kérdés
Fontos munkáltatói teendők minimálbér-emelés esetén
Cikk
December 1-jétől a minimálbér havi bruttó összege 266 800, a garantált bérminimum pedig bruttó 326 000 forintra emelkedik az idén január elsejétől érvényben lévő 232 000, illetve 296 400 forintról. Habár ennek az előteremtése a munkáltatók egy részének nem okoz gondot, a hazai kkv-k számára nehezen lesz kitermelhető. Ismét várható így a munkaidővel való trükközés jelensége is. Cikkünkben a minimálbér-emeléssel összefüggő fő munkáltatói teendőket foglaljuk össze.
A nap kérdése: kötelező-e az egészségügyi dolgozó bérnövelésének szabályait követni, ha a munkáltató egyéni vállalkozó?
Cikk
Egyéni vállalkozóként működő fogorvos szakdolgozóinál is kell alkalmazni a kötelező egészségügyi szakdolgozói béremelést? Olvasói kérdésre dr. Hajdu-Dudás Mária ügyvéd válaszolt.
Vissza kell-e fizetni a nyugdíj visszamenőleges megállapításakor az ezen időszakban igénybe vett táppénzt?
Cikk
Problémát jelent-e, ha egy munkavállaló nyugdíjának visszamenőleges megállapításakor az érintett időszakban táppénzt vett igénybe? Visszavonhatja-e a munkáltató a munkavállalótól a kifizetett táppénzt? Olvasói kérdésre dr. Radics Zsuzsanna tb-szakértő, jogász válaszolt.
Megteheti-e a munkáltató, hogy azonos jellegű munkavégzésért a munkavállalókat eltérő díjazásban részesíti?
Cikk
Olvasónkban felmerült a kérdés, hogy ha ő határozott idejű munkaszerződéssel érkezett egy kolléga helyettesítésére a céghez, jogosan követelheti-e munkáltatójától hogy azonos bérben részesüljön, mint az a kolléga, akinek a helyettesítésére őt felvették. A kérdésre dr. Hajdu-Dudás Mária ügyvéd válaszolt.
Munkáltatói lehetőségek a munkajogi szabályozástól való eltérésre
Cikk
A munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény (Mt.) számos esetben biztosít arra lehetőséget arra, hogy a felek a jogszabályi rendelkezésektől eltérjenek. Cikkünkben a fontosabb, munkáltatói szempontból kedvező eltéréseket mutatjuk be.
Fizetés nélküli szabadság – mire figyeljen a munkáltató és a munkavállaló a gyakorlatban?
Cikk
Mire figyeljen a munkáltató és a munka vállaló a fizetés nélküli szabadság egyes eseteiben? Mire érdemes figyelni a fizetési szabadságról szóló megállapodás során? Milyen módon tudják felmondással megszüntetni a felek a közöttük fennálló munkaviszonyt fizetés nélküli szabadság esetén? Cikkünkben ezeket a kérdéseket járjuk körbe.
Ingatlan bérbeadása
Kérdés
Egyszeri, legfeljebb százezer forintos inflációs kompenzációt adhatnának a cégek a dolgozóiknak adómentesen
Cikk
Százezret kaphat adómentesen minden dolgozó a cégétől, ha a kormány is rábólint. Évközi minimálbér-emelés viszont végül nem lesz. Dolgozói oldalról a minimálbért 15, a garantált bérminimumot 10 százalékkal növelnék, de ez a kérdés még nyitott. 2027-ig összevonnák a kettőt, a szakképzett dolgozók plusz tudását pedig ágazati kollektív szerződések keretében fizetnék ki – írja a hvg.hu.