dr. Hajdu-Dudás Mária ügyvéd

2008-ban végzett a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karán, ezt követően ügyvédjelöltként, ma pedig ügyvédként folytatta, folytatja tevékenységét. Munkajoggal foglalkozik - elsősorban a piaci szférát érintő problémákkal -, kiemelt figyelmet fordítva a peres eljárások elkerülésére, a jogviták békés rendezésére.

A SZAKÉRTŐHÖZ INTÉZETT KÉRDÉSEK


Válaszra vár

0 komment

Fogyatékossággal élő munkavállalónak járó pótszabadság

Munkajog

Tisztelt Szakértő! Az alábbi ügyben fordulunk Önhöz! Fogyatékossággal élő munkavállalónak járó pótszabadság csak annak a munkavállalónak jár, aki fogyatékossági támogatásban részesül? »

Válaszra vár

0 komment

Munkaviszony megszüntetése

Munkajog

Tisztelt Szakértő! Feleségem gyedből szeretett volna visszamenni dolgozni munkahelyére (multihoz). »

Válaszra vár

0 komment

Efo-kérdések

Munkajog

Tisztelt Szakértő! Egyszerűsített foglalkoztatással kapcsolatban merültek fel kérdéseim. 1. A 2010. évi LXXV. tv. (Efo tv.) 9. § 2. »

Válaszra vár

0 komment

Munkabér csökkentése

Munkajog

A munkavállaló 4 évnyi munkaviszonnyal rendelkezik az adott munkáltatónál. 2021. 05. 01.napjától öregségi nyugdíjban részesül. Munkaviszonya jelenleg is folyamatos az adott munkáltatónál. »

Válaszra vár

0 komment

Csed alatt felgyűlt szabadság

Munkajog

Tisztelt Szakértő! Egy munkavállalónk március végén elment csedre, ez most fog lejárni. A csed lejárata után részmunkaidőben visszajön dolgozni. »

Válaszra vár

0 komment

Sztrájkalap mértéke

Munkajog

Tisztelettel érdeklődnék, hogy egy szakszervezetnél kötelező-e létrehozni az elkülönített sztrájkalap számlát? A sztrájkalapnak van-e kötelező mértéke, és azt melyik törvény tartalmazza? »

Megválaszolva

0 komment

Ugyanazon munkáltatónál két munkaviszony, munkajog

Munkajog

Szeretnék állásfoglalást kérni! Egyazon dolgozó ugyanarra a munkaviszonyára tekintettel, ugyanazon hónapon belül, csak egy fizetési jegyzéket kaphat? Az Mt. (2012. évi I. »

Megválaszolva

0 komment

Betegszabadság

Munkajog

A betegszabadság arányos a munkaviszonnyal, vagy mindig újra kezdődik a 15 nap, ahányszor munkaviszonyt létesít egy munkavállaló? »

Megválaszolva

0 komment

Kölcsönadott dolgozók

Munkajog

Tisztelt Szakértő! Cégünk, egy kft. egy másik cégnek 2 hétre kölcsön adott két dolgozót, akiket a kölcsönvevő cég uniós országban megbízással foglalkoztatott. »

Megválaszolva

0 komment

Hostess

Munkajog

Tisztelt Szakértő! Az alábbi témában szeretném kérni a segítségét. Adott egy kft., amely különféle élményszolgáltatásokat nyújt (vitorlázás, repülés stb.) partnereinek. »

Megválaszolva

0 komment

Felmentési időre járó távolléti díj

Szja / Ekho / Különadó

Általános iskolai tanárként most készülök nyugdíjas éveimre. A felmentési időm második négy hónapját kezdtem el augusztus 16-án. Szeretném a segítségét kérni. »

Megválaszolva

0 komment

Kismamák szabadságának a kiadása

Munkajog

Tisztelt Szakértő! Egyik cégünkben az egyik kis mama visszatért ebben a hónapban gyesről. Marad a cég alkalmazottja. »

Megválaszolva

0 komment

Bércsökkentés

Koronavírus-járvány

Tisztelt Szakértő! Egy autóiparban minőségellenőrzést végző kft. (TEAOR kód: 7112) nehéz helyzetbe került a pandémia és az ezzel összefüggő alkatrészhiány, a gyárak leállása miatt. »

Megválaszolva

0 komment

Vasárnapi pótlék fuvarozás

Munkajog

Tisztelt Szakértő! A kérdésem az lenne, hogy külföldi fuvarozók esetében kell-e vasárnapi pótlèkot, illetve munkaszüneti napra pótlèkot adni? »

Megválaszolva

0 komment

Fuvarozó cég – alkalmazott összetöri a kamiont

Munkajog

Tisztelt Cím! Fuvarozó cégnek alkalmazott által okozott kárral kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Adott egy magyarországi székhelyű kft. »

Megválaszolva

0 komment

Egyszerűsített foglalkoztatás

Munkajog

Tisztelt Szakértő! Egyszerűsített foglalkoztatásban hétvégi munkára ugyanazon munkáltatónál munkaviszonyban lévő munkavállaló alkalmazható? Segítségét köszönjük! »

Megválaszolva

0 komment

Alkalmazott elhalálozása

Munkajog

Tisztelt Szakértő! Egy bt. alkalmazottja elhalálozott. Kérdésem: ebben az esetben a munkaviszony megszüntetése milyen jogcímen történik. Köszönettel. »

Megválaszolva

0 komment

Védett korú munkavállaló végkielégítése

Munkajog

Tisztelt Szakértő! Egy munkavállaló, aki 1958. 11. 06.-án, született jelenleg rendelkezik főállású, teljes munkaidős munkaviszonnyal. A jelenlegi munkahelyén 2016. 11. 02. napjától dolgozik. »

További hasznos adózási információk

Kérdések és válaszok

Távolléti díj számítása

dr. Kéri Ádám

ügyvéd, adatvédelmi tisztviselő

Eurós előleg

Nagy Norbert

adószakértő

exit_to_app Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

close