491 találat a(z) munkáltató cimkére

Fizetés nélküli szabadság – mire figyeljen a munkáltató és a munkavállaló a gyakorlatban? Cikk

Mire figyeljen a munkáltató és a munka vállaló a fizetés nélküli szabadság egyes eseteiben? Mire érdemes figyelni a fizetési szabadságról szóló megállapodás során? Milyen módon tudják felmondással megszüntetni a felek a közöttük fennálló munkaviszonyt fizetés nélküli szabadság esetén? Cikkünkben ezeket a kérdéseket járjuk körbe.

Ingatlan bérbeadása Kérdés

Egyszeri, legfeljebb százezer forintos inflációs kompenzációt adhatnának a cégek a dolgozóiknak adómentesen Cikk

Százezret kaphat adómentesen minden dolgozó a cégétől, ha a kormány is rábólint. Évközi minimálbér-emelés viszont végül nem lesz. Dolgozói oldalról a minimálbért 15, a garantált bérminimumot 10 százalékkal növelnék, de ez a kérdés még nyitott. 2027-ig összevonnák a kettőt, a szakképzett dolgozók plusz tudását pedig ágazati kollektív szerződések keretében fizetnék ki – írja a hvg.hu.

Közösségi nyugdíjban részesülő járulékai Kérdés

Nem minden vonható le a munkavállaló munkabéréből – mire figyeljen a munkáltató? Cikk

A munkaviszonnyal összefüggésben gyakran felmerül olyan költség, amelyet a munkavállaló magatartása okozott, és azt így a munkáltató a munkabérből le szeretné vonni (például károkozás). A munkabérből való levonás szabályai azonban jogszabályban kerültek rögzítésre, a bérből történő levonás pedig nem az igényérvényesítés elsődleges módja. Lássuk a szabályokat!

Home office munkavégzés külföldről: mire figyeljen a munkáltató? Cikk

Olvasónkban felmerült kérdésként, hogy ha magyarországi munkáltatóként engedélyezi munkavállalójának, hogy munkaköri feladatait külföldön, „home office”-ban végezze, azt milyen jogszabályi keretek között tudja megtenni. A kérdésre dr. Hajdu-Dudás Mária ügyvéd és Horváthné Szabó Beáta adószakértő válaszolt.

Munkába visszatérő kismamák foglalkoztatása atipikus jogviszonyban Cikk

A legtöbb munkáltató sajnos nem lehetőségként, hasznos munkaerőként tekint a munkába visszatérő kismamákra, sokszor sajnos potenciális problémaforrást lát bennük, mivel jellemzően az anyák azok, akik a beteg gyermekkel otthon maradnak munkavégzés helyett. Amellett, hogy ezek a feladatok a családban is megoszthatók, munkáltatói oldalról is rugalmasabban és támogatóbban érdemes a témához fordulni, hiszen életünk része a gyermeknevelés, az ezzel járó logisztika, az éppen beteg gyermek ápolása. A gyermeknevelés után visszatérő munkavállaló sokszor a legelkötelezettebb dolgozója lehet a vállalatnak, különösen, ha ehhez él az atipikus foglalkoztatási formák alkalmazásával.

Ghosting: új fogalom, de nincs új a nap alatt Cikk

A „ghosting” egy közismert kifejezés, ami leginkább a társkeresésnél fordul elő, de már a munkahelyi kapcsolatokban is gyakori. Mind a munkáltatók, mind a pályázók részéről előfordulhat, és negatív hatással lehet a munkakapcsolatokra és a vállalatok hírnevére, ezért nagyon fontos munkáltatói oldalról kezelni ezt az új jelenséget. A BDO nemzetközi hálózatának tagja, a BDO Ausztria által publikált hasznos összefoglalóban áttekintjük, hogy milyen formákban tapasztalható a „ghosting”, milyen okok húzódnak a hátterében, mit tehet ellene a munkáltató, és milyen következményeket vonhat maga után.

Próbaidő 2023. január 1-jétől – mutatjuk, mire figyeljen különösen! Cikk

A próbaidő rendeltetése, hogy a munkáltató és a munkavállaló „kipróbálják” egymást, és ennek sikerétől vagy sikertelenségétől tegyék függővé a jövőbeli együttműködésüket. A próbaidő vonatkozásában milyen módosítások történtek január 1. napjától? Milyen szabályok irányadóak a határozott időtartamú munkaviszony esetén? Mire kell ügyelni a munkaviszony megszüntetése során?

Befektetéshez kötött életbiztosítás visszavásárlása Kérdés

Mit kell tudni a munkabérelőlegről? Cikk

Munkabérelőleg a munkaviszonyra és más hasonló jogviszonyokra (például köztisztviselői jogviszony) tekintettel juttatható, melynek kétféle típusa lehet. Megkülönböztethetünk a munkavállaló részére kötelező jelleggel jogszabály vagy munkaviszonyra vonatkozó szabály alapján, illetve a munkavállaló kérelmére juttatott munkabérelőleget.

Kulturális szolgáltatások mint adómentesen adható juttatások Cikk

A nyár a pihenés mellett a feltöltődés ideje is, amelyet a munkáltató/kifizető is támogathat a magánszemélyek esetében azzal, hogy a különböző rendezvényekre belépőjegyet vagy bérletet biztosít.

Kánikula: mire ügyeljenek a munkáltatók, kifizetők? Cikk

Rekordokat döntenek a nyári hőhullámok, ezért összefoglaltuk a legfontosabb tudnivalókat, különös tekintettel a hőségnek kitett munkahelyeken kötelező védekezésre.

A NAV a SZÉP-kártya-juttatás változásairól Cikk

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) "A SZÉP-kártya-juttatás kedvező változásai" címmel tett közzé tájékoztatást a honlapján.

Szabadságok kiadása – milyen buktatókkal szembesülhet a munkáltató? Cikk

Nyakunkon a nyári szabadságok kiadásának fő időszaka, így érdemes összegezni azokat a buktatókat, melyek miatt a felügyelet bírságot is kiszabhat. Cikkünkben az egyes hibákat és a megoldási javaslatokat mutatjuk be.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Értékpapírszámla, jelentési kötelezettség

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Cafeteriajuttatás – számla elszámolhatóság

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Temetési segély, számla nélküli elszámolás

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink