359 találat a(z) végkielégítés cimkére
Végkielégítés: ki jogosult rá, mitől függ a mértéke, mikor nem jár?
Cikk
A gazdasági folyamatok lassulása leépítésekhez vezethet. Elbocsátás esetén ki kaphat végkielégítést, mekkora és mitől függ a mértéke, mikor nem jár? Ismertetjük a jogosultságokat és a kötelezettségeket.
Munkajog, végkielégítés
Kérdés
Végkielégítés – felajánlott munkakör elutasítása esetén is jár?
Kérdés
Munkaerő-közvetítő, -kölcsönző cég lehet jogutód?
Kérdés
Járulék- és adólevonás
Kérdés
Végkielégítés
Kérdés
Felmondási idő számolása
Kérdés
Munkaviszony felmondása közös megegyezés mögé bújtatva – mit tehet a munkavállaló?
Cikk
Mit tehet a munkavállaló, ha munkaviszonyát munkáltatója jogellenesen szüntette meg? Olvasói kérdésre dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogi ügyvéd szakértőnk válaszolt.
Fővárosi Törvényszék: távolléti díjat és végkielégítést kell kapniuk a Kölcsey Gimnázium elbocsátott tanárainak
Cikk
A nem jogerős ítélet szerint milliós nagyságrendű felmentési időre járó távolléti díjat és végkielégítést kell megfizetnie a tankerületnek a Kölcsey Gimnázium elbocsátott tanárai részére – tájékoztatta a Fővárosi Törvényszék pénteken az MTI-t.
Nők40 nyugdíj vs. további munkavállalás – pedagógusként melyiket érdemes választani?
Cikk
Olvasónkban felmerült a kérdés, hogy nők 40 korkedvezményesre jogosult pedagógus munkavállalóként érdemes-e nyugdíjba vonulnia vagy tovább dolgoznia, melyikkel járhat jobban. A kérdésre Winkler Róbert nyugdíjszakértő válaszolt.
Pedagógus nyugdíja és végkielégítése
Kérdés
Munkavégzés helye – egyoldalú módosítása – kérdések
Kérdés
Munkáltató személyében bekövetkező változás – mit tehet a munkavállaló, mit tehet a munkáltató?
Cikk
Milyen mozgástere van a munkáltatónak és a munkavállalónak a munkáltató személyében bekövetkező változás esetén? – kérdezte olvasónk. A kérdésre dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogi ügyvéd válaszolt.
Egészségügyileg alkalmatlan munkavállaló: ki mondjon fel, jár-e neki végkielégítés?
Cikk
A munkavállaló közel egy évig keresőképtelen volt gerincproblémái miatt. A munkába állás első napján a munkáltató soron kívüli munkaköri alkalmassági vizsgálatot kezdeményez, mely eredménye, hogy a dolgozó egyáltalán nem cipelhet. Ez pedig azt eredményezi, hogy az árufeltöltő munkakörben foglalkoztatott munkavállaló már nem alkalmas a munkaköre ellátására. A munkáltató azonban nem kíván neki felmondani, a munkavállaló pedig állásidőre járó díjazás megfizetését követeli. Hogyan oldható meg a fenti abszurd helyzet? Miként rendelkezik a hatályos szabályozás? Jár-e végkielégítés, ha a munkáltató mégis a felmondás mellett dönt?