351 találat a(z) végkielégítés cimkére
Végkielégítés munkavállalói felmondás esetén Kérdés
2018-ban milyen esetben jár a dolgozónak munkavállalói felmondás esetén végkielégítés?
Végkielégítés, szabadságmegváltás, jubileumi jutalom Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az lenne a kérdésem, hogy melyik évtől kell minden egyéni járulékot vonni a fenti juttatásokból? Lehet, hogy rosszul emlékszem, de évekkel ezelőtt például a végkielégítésből csak a személyi jövedelemadót és a nyugdíjjárulékot kellett vonni. Segítségüket megköszönve
Végkielégítés béremelés esetén Kérdés
Tisztelt Adózóna! Egyik munkavállalónk (2006 óta dolgozik cégnél) munkaviszonya január 31-én közös megegyezéssel szűnik meg, melyben a felek 3 havi végkielégítés megfizetésében állapodnak meg. A munkatárs havibéres, a bére 2,5%-al kevesebb volt 2017-ben, mint 2018-ban. A kérdésem arra vonatkozik, hogy közös megegyezés esetén a távolléti díj számításánál a közös megegyezés dátuma szerinti (2017. december) havi bért, vagy a munkaviszony megszűnésének napján érvényes (2018. 01. 31.) havi bért kell alapul venni? A munka törvénykönyve a munkáltatói felmondás és a munkáltató "megszűnésének" esetét említi, közös megegyezés esetére nem tér ki. A segítséget előre is köszönöm! Üdvözlettel: Kukla Ildikó
Nyugdíjkorhatárt betöltött munkavállaló végkielégítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! 1953 augusztusában született férfi rendelkezik – csak a jelen munkáltatójánál – 30 évi szolgálati idővel. 2018. év elején szeretne nyugdíjba menni. Jól értelmezzük a munka törvénykönyve előírásait, mely szerint a 294. § (1) bekezdés ga) pontja alapján nyugdíjasnak minősül, és a törvény előírása szerint nem jár végkielégítés? Közös megegyezés alapján szabadon állapítható meg a még munkaviszonyban letöltendő idő, illetve a nyugdíjba vonulásra tekintettel végkielégítés helyett valamilyen összegű juttatás? Válaszát előre is köszönjük.
Megadóztathatók a sokmilliós végkielégítések Cikk
Megfelelnek a nagy összegű végkielégítések magyar adószabályai az európai jogi elvárásoknak – a strasbourgi bíróság döntése kapcsán Völner Pál a Magyar Időknek úgy fogalmazott: a különadó bizonyos esetekben világosan kijelöli a köz szolgálatában állók kereseti lehetőségeit, egyúttal megvédi a társadalmat a korábbi igazságtalanságoktól.
Felszámolás, végelszámolás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Azt szeretném kérdezni, hogy ha egy kft. felszámolásra vagy végelszámolásra kerül, akkor egy 12 éve határozatlan idejű munkaszerződéssel dolgozó, a 60. évét betöltött munkavállaló mire számíthat? Felmondás, végkielégítés stb. Abban az esetben mi történik, ha nem szűnik meg a kft., "csak" fizetésképtelenné válik, és nem fizet munkabért? Köszönöm válaszukat!
Ezeket kell vizsgálni felmondás előtt Cikk
Mielőtt a munkáltató felmondana dolgozójának, meg kell vizsgálnia, hogy a tervezett intézkedés indoka jogi szempontból is megállja-e a helyét, valamint, hogy a jogviszony határozott vagy határozatlan időtartamú, a dolgozó nem várandós-e, védett korú-e stb. Körültekintően kell eljárnia, ellenkező esetben könnyen adhat ki jogellenes felmondást.
Egészségügyi alkalmatlanság miatt így szüntethető meg a munkaviszony Cikk
Keresőképtelenné valamennyien válhatunk, ennek fő szezonja a téli időszak. Ebben a kritikus helyzetben mind a munkavállalót, mind pedig a munkáltatót kölcsönösen jogok és kötelezettséget illetik, illetve terhelik (például: tájékoztatás, munkavégzés alóli mentesülés stb.). Sajnálatos módon azonban előállhat az a helyzet is, amikor a munkavállaló az adott munkakör betöltésére alkalmatlanná is válik.
Végkielégítés – különadó – nyugdíj Kérdés
Tisztelt Szakértő! Megszűnik a munkaviszony november 30-ával, közös megegyezéssel, korkedvezmény igénybevételével, ami lehetőséget nyújt a december 1-jével történő nyugdíjba vonulásra )illetve nyugdíjszerű ellátásra). Végkielégítést fizetnek, aminek az összege kb. ötmillió forint. Hogyan, illetve mikor kell a bejelentést megtenni az ONYF felé, hogy különadó ne terhelje a végkielégítést? Köszönettel!
Azonnali hatályú felmondás igazolatlan távollét miatt Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munkavállaló hónapok óta zavartan viselkedik, orvosi segítséget nem kér, illetve megtagadja azt. Rendszeresen késik a munkahelyéről, sokszor meg sem jelenik. Utólag telefonon kimenti magát. Az egész évi szabadságát kivette már. A háziorvosával is felvettük a kapcsolatot, aki kórházi kezelést tartana indokoltnak. Ezt a munkavállaló megtagadja. A háziorvos viszont nem veszi betegállományba, próbálja kényszerintézkedés nélkül a kórházi kezelést kierőltetni. Jelenleg már két napja keresőképtelen, amiről nem lesz igazolás. Erre a napra bért nem fogunk fizetni. A kérdésünk az, hogy a fenti helyzet lehet-e jogszerű indok azonnali hatályú felmondásra, vagy csak rendes felmondással küldhető el a dolgozó, végkielégítéssel és felmondási idővel? A munkavállaló 20 éve van a cégnél, a gondok idén kezdődtek. Munkakörében jelentős anyagi felelősséggel járó feladatot végez, a cég az anyagi kockázat miatt is fél tovább alkalmazni a dolgozót. Köszönettel.
Mi volt a jogalkotó célja a végkielégítésből való kizárással? Cikk
A Kúria egy végkielégítés megfizetése iránti ügyben kimondta: a végkielégítés fizetésének célja az állását elveszítő és így egzisztenciálisan kiszolgáltatottá váló munkavállaló anyagi megsegítése.
Közalkalmazott végkielégítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2016. november 30-án került sor egy közalkalmazottnál a felmentés közlésére. A felmentési idő 6 hónap, ami 2016. december 15-étől indult, a dolgozót a teljes időre mentesítette a munkáltató a munkavégzés alól. A közalkalmazott átsorolására 2017.01.01-jén sor került, és az illetménye is emelkedett. A kérdésem az Mt. 148. paragrafus (3) bekezdésében foglaltakra irányul, azaz a 2017. január 1-jei illetményemelkedés miatt a felmentési időre járó távolléti díjat, illetve a felmentés utolsó napján járó végkielégítést is már a magasabb illetmény alapján kiszámolt távolléti díjjal kell-e kalkulálni?
Gyesről visszatérő kismama végkielégítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Visszatérne hozzánk egy gyesen lévő anyuka. Sajnálatos módon a munkakörét átszerveztük, másik munkakört sem tudunk neki biztosítani. Fel kell mondanunk neki. A bruttó munkabére bérminimum volt. Kérdésem a következő: a végkielégítés számításánál a 2017-ben érvényes bérminimumot kell figyelembe venni? Vagy azt a bért, amikor elment szülni? Válaszát előre is köszönöm.
Végkielégítés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Azt szeretném kérdezni, hogy munkáltatói felmondás esetén (a dolgozó több mint 3 évre alkalmazott) lemondhat-e a munkavállaló a számára járó végkielégítésről? Köszönöm válaszukat! Tisztelettel: Proforp Kft.
Végkielégítés. Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2017. május 31-én egyik munkavállaló 20 éves munkaviszonya megszűnik. Közös megegyezés esetén jár-e a végkielégítés, vagy csak akkor, ha a munkáltató mond fel? Ha munkáltató 6 hónap végkielégítést fizet a munkavállalónak, akkor ennyivel hosszabbodik a munkaviszony időtartama is? A felmondási idő hossza befolyásolja a munkaviszony hosszát? Köszönöm válaszát. Bognárné