351 találat a(z) végkielégítés cimkére

Felmentési idő Kérdés

Tisztelt Szakértő, „A” kft. 2019.12. 31-gyel beleolvad „B” kft.-be. „A” kft. jogutódja „B” kft. lesz. Az „A” kft. munkavállalójának munkaviszonyát 2020. 03. 31-gyel – ekkor már mint „B” kft. alkalmazottja – közös megegyezéssel megszüntetik, és „B” kft. szolgáltató központjába („C” kft.) új munkaszerződéssel kerül át nem jogfolytonosan. „B” kft.-nél csak a végkielégítést akarják kifizetni. A munkavállalónak ilyenkor is jár a felmentési idő? Jogszerű így, hogy „B” kft. nem foglalkozik a felmentési idővel? Válaszukat előre is köszönöm!

Nyugdíjas munkavállaló Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munkavállaló 23 éve az adott cégnél van ahol 2018.12. 30-a óta nyugdíjas munkaviszonyban van foglalkoztatva. A kérdésem az, hogy elbocsátásnál jár-e neki végkielégítés. Válaszukat előre is köszönöm! Üdvözlettel: Somogyi Zoltán

Nyugdíjazás előtti végkielégítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Azt szeretném megtudni, hogy jár-e a plusz 4 havi végkielégítés abban az esetben, ha a közalkalmazott munkaviszonyának megszűnése után 5 éven belül Nők 40-nel nyugdíjba vonul, és szándékát a munkáltatónak bejelentette, vagy ez csak a tényleges öregségi nyugdíj esetén jár? Köszönöm szépen válaszát! Anikó

Céltartalékképzés, telephelymegszűnés Kérdés

Tisztet Válaszadó! Eg ipari vállalkozás megrendeléseinek csökkenése miatt a telephelyének bezárása mellett döntött 2019 október végén. A munkavállalókat csoportos létszámleépítés keretében december elején tájékoztatták a felmondásuk átadásáról, melyre 2020. januárban és februárban sor került. Mérlegkészítés időpontja a tárgyévet követő év január 31. A 2020. évben számfejtett felmentési időre, szabadságmegváltásra és végkielégítésre, valamint az ezek után fizetendő járulékokra kell-e képezni céltartalékot az éves beszámolóban? Ha kell, milyen jogcímen?

Rendkívüli felmondás jogellenességének jogkövetkezményei tárgyában hozott határozatot a Kúria Cikk

A felperes 1992. április 1-jével létesített munkaviszonyt az alperessel, 1999. július 1-től ügyvezető igazgató volt. A Kúria közbenső ítéletével a másodfokú bíróság ítéletét hatályon kívül helyezte, az elsőfokú bíróság ítéletét megváltoztatta, és megállapította, hogy az alperes által 2007. május 2-ai keltezéssel kiadott rendkívüli felmondás jogellenes. Tájékoztató a Kúria M.I. tanácsa által tárgyaláson elbírált Mfv.I.10.127/2019. számú ügyről.

Ami szolgálati időnek, illetve jogosultsági időnek számít, és ami nem Cikk

Gyakran érkezik olyan kérdés (nyilván, mert nem kevesen kerülnek ilyen élethelyzetbe), hogy miként hidalható át a 40 év jogosultsági időhöz szükséges néhány hónap vagy esetleges ennél valamivel hosszabb idő, különös tekintettel arra az esetre, ha az érintett a jogviszonya megszűnésekor több havi végkielégítést vagy jubileumi jutalmat is kap.

Minimálbér Kérdés

Tisztelt Szakértő! Dolgozónk munkaviszonya 2019.12.20-án induló 45 napos felmondási idő leteltével 2020. február 2-án szűnik meg. Dolgozónkkal most január elején – a decemberi bérrel együtt rendezve – számolunk el. Kéthavi végkielégítést fizetünk, és természetesen a 2020-ra járó időarányos szabadságot is térítjük. Kérdésem, hogy melyik minimálbért kell alapul vennem? Decemberi hónapra szabadság és időarányosan a felmondási idő kerül elszámolásra; ezt a 2019-es bérével, míg a 2020. január 1. és február 2. közötti időszakra járó bért (szabadságmegváltás, a felmentési időre járó bér) a 2020. január 1-jén hatályos minimálbérrel kell elszámolnunk? És a kéthavi végkielégítést? Havidíjas dolgozóról van szó. Köszönöm a válaszát.

Fizetés nélküli szabadság: amikor kötelező kiadni, és amikor nem Cikk

Vannak esetek, amikor a munkáltató köteles engedélyezni a fizetés nélküli szabadságot a munkavállaló számára, más szituációkban szabad mérlegelésén múlik. Bárki kerülhet ugyanis olyan élethelyzetbe, amikor bár nem keresőképtelen, valamilyen oknál fogva mégsem tud huzamosabb ideig munkát végezni, például mert külföldre költözik az ideiglenesen ott dolgozó párjával, könyvet ír, tanulmányokat folytat, esetleg a harmadik világban önkénteskedik. Mivel a munkaviszonyát nem szeretné megszüntetni, megoldást számára a fizetés nélküli szabadság igénybevétele nyújthat.

Végkielégítés időarányos része Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretmém megkérdezni, hogy az alábbi esetben hogyan kell számolni és mekkora összegű visszafizetési kötelezettség keletkezik: A választott tisztségviselő (alpolgármester) jogviszonya 2019. 10. 13-án megszűnt, így a Kttv. 225/D §-a alapján 3 havi végkielégítésben részesült, amelynek összege bruttó 2 727 000 Ft, nettó 1 813 455 Ft volt. Az új képviselőtestület 2019. 11. 04-én újra alpolgármesternek választja a korábbi tisztségviselőt, így a végkielégítés időarányos részét vissza kell fizetnie.

Alpolgármester végkielégítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy a 2014-től választott tisztségviselőként dolgozó alpolgármester részére jár-e végkielégítés abban az esetben, ha a 2019. 10. 13-án megszűnt a jogviszonya.

Táppénzről visszatérőnek felmondanának. Mennyi lesz a végkielégítés? Cikk

„Van egy munkavállalónk, aki 2016.01.01-jétől dolgozik cégünknél. Ez a munkavállaló 2018.09.15-étől táppénzen van folyamatosan, és ennek 1 éves időtartam letelte után szeretne visszajönni cégünkhöz dolgozni. Átszervezések, valamint egészségi állapota miatt nem tudunk neki munkát biztosítani. Ezért felmondanánk neki. Kérdésem, hogy ha az üzemorvos nem engedi dolgozni, felmondás esetén jár-e neki végkielégítés? A táppénzes időszak miatt mennyi végkielégítés jár neki, és a kiszámítás módja is érdekelne.” Olvasói kérdésre dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász ügyvéd válaszolt.

Végkielégítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném segítségét kérni! Van egy munkavállalónk aki 2016.01.01-től dolgozik cégünknél. Ez a munkavállaló 2018.09.15-től táppénzen van folyamatosan és ennek 1 éves időtartam letelte után szeretne vissza jönni cégünkhöz dolgozni. Átszervezések, valamint egészségi állapota miatt nem tudunk neki munkát biztosítani. Ezért felmondanánk neki. Kérdésem, hogy ha az üzemorvos nem engedi dolgozni, felmondás esetén jár e neki végkielégítés? A táppénzes időszak miatt mennyi végkielégítés jár neki és a kiszámítás módja is érdekelne. Válaszát előre is köszönöm!

Ekho, végkielégítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkatársunktól 13 év után meg kell válnunk. A munkabére 149 ezer forint bér és 306 ezer forint ekhós jövedelem. Hogy számoljam a végkielégítést és a felmentési időre jutó összeget? És hogy adóztassam? A bérszámfejtő program csak a bér összegéből számolja a végkielégítést. A többit adhatom ekhós adózással? Köszönettel,

Gyedről visszatérő Kérdés

Üdvözletem. Segítséget szeretnék kérni, hogy mi a teendő akkor, amikor gyedről jönne vissza a dolgozó, de már megszűntek azok az üzletágak, ahol ő foglalkoztatva volt. Konkrétan eladó volt a boltban, de mindkét bolt bezárásra került és más munkakörben sem tudjuk foglalkoztatni, mivel azt az ügyvezető személyesen végzi, de az se biztosít rendszeres bevételt csak alkalmanként. Az ügyvezető is elment már munkaviszonyba máshova dolgozni. Milyen teendőink vannak? Mit kell részére kifizetni? Válaszukat előre is köszönöm

Kevés a munka a cégnél: kötelezővé tehető-e a részmunkaidő? Cikk

Egyéni vállalkozónak évek óta stagnál a bevétele, likviditási problémái vannak. Részmunkaidősként szeretné a jövőben alkalmazni jelenleg főállású munkavállalóját, aki azonban nem kíván hozzájárulni ehhez. Mit tehet a munkáltató? – kérdezte olvasónk. Dr. Kéri Ádám ügyvéd szakértőnk válaszolt.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kapcsolt cégek minősítése

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Kölcsönkövetelés leírása, ha az adós elhunyt

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink