369 találat a(z) munka cimkére

Jön a hathónapos próbaidő és változnak a munkaszerződés létesítésének szabályai Cikk

Az új Mt. egy mondattal elintézi a határozott időre szóló munkaviszony létesítésének szabályait, azaz ha a felek kifejezetten nem állapodtak meg a munkaviszony határozott időre szóló jellegében, az időtartam határozatlan idejűnek minősül.

Csökkenhet a nyugdíjak reálértéke, ha bevezetik az új adókat Cikk

A kormány egyértelműen a forgalom adóztatása mellett tette le a voksát. A munkát terhelő adók csökkentése mellett újabb és újabb a forgalmat, fogyasztást terhelő adókat vezet be. Ez az adókoncepció szembe megy mind az uniós jogszabályokkal, mind az Alaptörvény XXX. cikkével. Angyal József kommentárja

Kell-e nyilatkoztatni a magánszemélyt a kiegészítő adóalapról, ha csak egy munkahelye van? Cikk

Olvasói kérdésre, Angyal József okleveles adószakértő válaszol.

Munkavállaló táppénzen: mit kell tennie a cégnek? Cikk

A munkavállaló keresőképtelenségével kapcsolatos táppénzigénnyel a foglalkoztatónak abban az esetben is feladata van, ha nem tart fenn kifizetőhelyet, hiszen a dolgozó igényét neki kell továbbítania, még pedig 5 napon belül az a székhelye (telephelye) szerint illetékes egészségbiztosítási pénztári szakigazgatási szervnek.

Betegszabadság, pihenőidő: mikor, hogyan kell számolni? Cikk

Mikor, mit kell figyelembe venni a betegszabadság kiadásánál? Szabályos-e felgyűlt pihenőidőt egybe kiadni? Olvasóink kérdéseire Viszló László, az Adózóna munkajogi szakértője válaszol.

Júliustól új típusú munkaszerződéseket kell majd kötni Cikk

Az új Munka törvénykönyve július 1-jével változik, emiatt új típusú munkaszerződések jelenhetnek meg.

Megváltozott munkaképességű személyek: mikor, mennyi jár? Cikk

Ki jogosult a megváltozott munkaképességű személyek ellátásaira? Milyen ellátások, milyen feltételekkel járnak a megváltozott munkaképességűeknek? Összefoglaltuk a legfontosabb tudnivalókat.

Jelentős változásokat hoz az új Mt. egyes cégek gyakorlatában Cikk

Alig néhány hónapja maradt a cégeknek arra, hogy felkészüljenek a Munka Törvénykönyvének új szabályaira. Sok vállalatvezető mostanáig nem szembesült azzal, hogy az új szabályozás egyes elemei jelentősen megváltoztatják majd a munkaviszonyok kezelését. A bevásárlóközpontokban működő vállalkozásoknak például teljesen át kell alakítaniuk az eddigi gyakorlatukat.

Júliustól nem tudja megvédeni a szakszervezet a dolgozót Cikk

Hiába jogsértő a munkáltató munkavállalóival szemben, a szakszervezet tehetetlen, legalábbis az új Munka törvénykönyve értelmében. Mi változik még?

Alternatíva munkaügyi perre Cikk

A jelenlegi munkajogi szabályokat az új Mt. is megtartja amikor hatályában tartja az úgynevezett békéltetés jogintézményét. Az új törvényi szabályozás azonban rendkívül szűkszavú, nem mond semmit sem a békéltető személyéről sem a békéltetés folyamatáról.

Start-kártya 2012: kinek, mennyi kedvezmény jár? - konkrét példák Cikk

Januártól változtak a foglalkoztatási kártyákra vonatkozó szabályok. A Start-kártya valamennyi típusára és a rehabilitációs kártyára vonatkozó kedvezményeket példán keresztül mutatjuk be.

Új alapokra helyezik a munkaviszony megszüntetését Cikk

Változnak a munkaviszony megszűnésénék és megszüntetésének szabályai is, illetve több ponton módosulnak a kárfelelősségre vonatkozó előírások.

Júliustól csak 2 tartalmi elem lesz kötelező a munkaszerződéseknél Cikk

Enyhült a munkáltatói jogok gyakorlására vonatkozó szabály és mindössze két tartalmi elem lesz kötelező a munkaszerződések megkötésénél. Mi változik még? Összefoglaltuk a HVG Nexon Munkajog konferenciáján hallottakat.

Nem árt résen lenni határozatlan idejű szerződéseknél - új Mt. Cikk

Az új törvény alkotóinak célja a rugalmasság biztosítása, a jogforrási rendszer átalakítása, a szociális biztonság erősítése és a jogintézmények pontosítása volt. A szakma megosztott abban a kérdésben, hogy az új Mt. elérte-e és ha igen, milyen mértékben a fenti célokat. Abban azonban mindenki egyetért, hogy feltétlen szükség volt a váltásra és még akkor is, ha az új törvény nem hozott teljes koncepcionális váltást, a gazdasági élethez biztosan jobban alkalmazkodik, a munkáltató működését szem előtt tartva nagyobb rugalmasságot biztosít a feleknek és jogtechnikai szempontból is kifejezetten jól sikerült.

A munkáltató és a dolgozó kötelezettségei egyszerűsített foglalkoztatásnál Szakértői Kommentár

Az idénymunkára, vagy idénymunkára és alkalmi munkára több ízben létesített munkaviszony együttes időtartama nem lehet több, mint százhúsz nap egy naptári évben. Harmadik országbeli állampolgárral munkavállalási engedély alapján csak mezőgazdasági idénymunkára létesíthető munkaviszony az egyszerűsített foglalkoztatás szabályai szerint. Mik a munkáltató és melyek a dolgozó kötelezettségei? Összefoglaltuk.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Őcsg-tag, biztosított

Széles Imre

tb-szakértő

Vállalkozói tb

Széles Imre

tb-szakértő

Hallgató szakmai gyakorlata

Széles Imre

tb-szakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink