378 találat a(z) munka cimkére
Kinek jár táppénz? Cikk
Kérésre a munkába visszatérő kismamának kötelező részmunkaidős állást biztosítani, az elbocsátást viszont megkönnyíti azzal, hogy még a gyes általános időszakának hátralévő idejére sem védi a kismama munkahelyét, ha korábban visszamenne dolgozni - ezt mondja ki a júliustól hatályos új Munka Törvénykönyve. A passzusok, a hvg.hu írása szerint, az Orbán-kormány családpolitikájával is ellentétesek, a részmunkaidős munka látszólagos támogatása pedig a szükséges körülmények hiánya miatt maradhat írott malaszt.
Ez szükséges ahhoz, hogy munkaügyi bírósághoz fordulhassunk Cikk
Cikkünkben részletezzük a munkajogi elévülés szabályait, melyek ismerete feltétlenül szükséges ahhoz, hogy munkaügyi bíróság előtt határidőben megtámadhassuk a munkáltató/munkavállaló jognyilatkozatát (felmondását, azonnali hatályú felmondását, írásbeli figyelmeztetését.
Elvárt bér: akkor is jár, ha új munkakörbe kerül a dolgozó? Cikk
Mi történik akkor, ha a munkavállaló átkerül más munkakörbe, és emiatt nem nő, hanem esetleg még csökken is a jövedelme?
Változott a kötetlen munkaidő-beosztásra vonatkozó szabály Cikk
Mikor kötött és mikor kötetlen a munkarend? Mekkora mozgástere van a dolgozónak?
A diákmunka nem szünidei kaland Cikk
A diákok, tanulók életében a szünidei munkavállalás inkább csak egy jó kis szünidei kaland, zsebpénz-kiegészítés, általában nem tulajdonítanak jelentőséget a foglalkoztatással összefüggő kötelezettségeknek. Ugyanakkor a fiatalok számára munkavállalás elősegítheti a munkaügyi és adózási ismeretek bővülését is, ezért foglalkoztatóiknak, szüleiknek fokozottabban kell ügyelniük a kifizetéseket igazoló bizonylatok szabályos kiadására, megőrzésére, az adózásra vonatkozó tájékoztatásra. Cikksorozatunk emlékeztet a legfontosabb tudnivalókra.
Megszűnt a fegyelmi a közalkalmazottaknál Cikk
2012. július 1-vel csöndben kimúlt a 20 éve bevezetett fegyelmi jogintézménye a közalkalmazottaknál. Ez hatalmas visszalépés a közalkalmazottakat megillető garanciák tekintetében.
Hosszabb napi és heti munkaidő: új szabályok a Munka Törvénykönyvében Cikk
A napi 8 óránál és a heti 48 óránál hosszabb,beosztás szerinti munkaidőre vonatkozó eredeti szabályok a munkáltató egyoldalú döntéséhez kötötték, hogy készenléti jellegű munkakörben foglalkoztatott munkavállalókat napi 24, illetve heti 72 órára osszanak be. Mi változott még?
Indoklás nélküli felmondás: jogi aggályokat vetnek fel a sorozatos kirúgások Cikk
Egy hét leforgása alatt egymásnak gyökeresen ellentmondó ítéletet hozott a magyar Alkotmánybíróság és a strasbourgi Nemzetközi Bíróság. A 2011-ben megsemmisített szabály alkalmazhatóságáról szóló döntés, azaz, hogy lehet-e indokolás nélkül felmenteni a kormánytisztviselőket, további aggályokat vet fel a jelenleg is folyamatban lévő munkaügyi jogviták elbírálásakor.
Lényeges változások a munkaszerződéseknél Cikk
A július elsején hatályba lépett új Munka törvénykönyv (Mt) egyes rendelkezései visszamenőleges hatályúak, két új alapelvet a július 1-jét megelőzően keletkezett igényeknél is alkalmazni kell. Több, jelentős változás is érinti a munkaszerződések létrehozását és tartalmát. összefoglaltuk.
Kollektív szerződésben rögzített pótlékok alkalmazása Kérdés
Társaságunknál nem módosították az új Mt-nek megfelelő kollektív szerződést 2012.07.01-ig. A műszakpótlékok elszámolásakor a régi 20 illetve 40%-os KSZ-ben rögzítettek szerint illetve az új Mt.-nak módosításainak megfelelő kell elszámolni a 30%-os pótlékot? Köszönöm válaszukat: Pappné Kocsis Erika
Szabadság kalkulátor 2014 Kalkulátor
A kalkulátor a munkavállaló részére a munkaviszonya alapján kötelezően járó fizetett szabadság napjainak a számát határozza meg.
Csak a munkavállaló érdekében hosszabbodhat meg a 30 napos felmondási idő Cikk
Július 1-től hatályos az új Munka törvénykönyve. Ezúttal a munkavállalóknak kedvező változásokat szedtük össze.
Munkahelyvédelmi terv: benyújtotta az előterjesztéseket a kormány Cikk
Benyújtotta a munkahelyvédelmi terv megvalósítása érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló, valamint a kisvállalati adóra vonatkozó törvényjavaslatot a kormány kedden az Országgyűlésnek.
Júliustól két nappal több ideje van a munkáltatónak, hogy kiadja a papírokat Cikk
Az új Munka törvénykönyve értelmében három helyett 5 napot kell várnunk a papírokra, ha kilépünk a cégünktől.
Munkaszerződés: legfontosabb változások július 1-től Cikk
A változó munkahelyre való munkaszerződésbeli utalás július 1-jétől jogszabályba ütköző, így érvénytelen, de kiküszöbölhető. Hogyan?