369 találat a(z) munka cimkére

Határozott idejű munkaszerződés felmondása Kérdés

Egy munkavállalónak már évek óta fél éves- éves határozott idejű szerződést adnak (kb. 3-4 éve). Mivel nincs más választása ezeket mind aláírja. Viszont most lenne lehetősége, egy olyan helyen dolgozni, ahol határozatlan idejű szerződése lenne, és magasabb bére. Hogyan mondhatja fel a szerződését? Mivel tudja indokolni?

Több száz munkahelyet várnak a szabad vállalkozási zónától Nógrád megyében Cikk

Várhatóan több száz új munkahely létrehozását segíti elő a Nógrád megyei salgótarjáni, bátonyterenyei és szécsényi kistérséget érintő szabad vállalkozási zóna - mondta a Nógrád megyei önkormányzat fideszes elnöke hétfőn Salgótarjánban.

Megszakítás nélküli munkarend 2013 Kérdés

Abban kérném a segítségét, hogy 2013-tól életbe lépő új Mt. szerint hogy kell számolnunk a megszakítás nélküli munkarendben foglalkoztatott munkavállalók munkaszüneti napon rendes munkaidőben történő munkanapját. Eddig arra a napra a rendes napi béren felül 20 százalékkal növelt távolléti díjat kellett számolni. Az új Mt. részletezi a távolléti díj fizetési kötelezettséget, de erre nem tér ki. Ezek szerint akkor 100% bérpótlék jár még a rendes munkabéren + pótlékon felül? Köszönöm a válaszát.

Masszázsszalon nyitásához kapcsolódó feltételek Kérdés

Masszázs szalon nyitásával kapcsolatos tudnivalókról ésfeltételekről érdeklődnék. Kizárólag szolgáltatás alapú lesza tevékenység, tehát kereskedelmi termékek árusítása nem lesz.1. Kell-e működési engedély? Ha igen, ennek mi a folyamata és költsége?2. ANTSZ felé van bejelentési kötelezettség? Ha igen, ennek mi afolyamata és költsége?3. Milyen egyéb feltételei vannak a szalon működésének(berendezés, kellékek, felszerelés, stb.) és azt hol találom?4. Kell-e képzettség a masszőzöknek?5. Milyen formában lehetne a masszőzöket alkalmazni (alkalmazottvagy egyéni vállalkozó)?

Mikortól jár pótszabadság a szülőknek? Cikk

A gyermekek után járó pótszabadság mikortól jár mindkét szülőnek? Olvasói kérdésre dr. Hajdú-Dudás Mária munkajogász válaszol.

Bedolgozói jogviszony új szabályai Kérdés

Bedolgozói jogviszony július 1-től változott, most ez kizárólag munkaviszonyban végezhető és ezzel együtt jár szabadság, és minimálbért is kell fizetni? Akkor is ha egy adott hónapban nem végez munkát a bedolgozó?

Gyesről visszatérő foglalkoztatás Kérdés

Lenne egy Gyesről visszatérő munkavállalónk, aki csak részmunkaidőben tudna dolgozni. Úgy tudom, hogy ezt a munkáltatónak kötelessége engedélyezni, de mi a teendő akkor, ha mi csak teljes munkaidőben tudnánk alkalmazni? Ha valamilyen módon meg tudjuk oldani a részmunkaidős foglalkoztatást akkor a bent lévő szabadságát már a részmunkaidős munkabérével kell elszámolni vagy a teljes munkaidőssel?Amennyiben a munkavállaló nem tudja elfogadni a teljes munkaidős állást és a munkaadó a részmunkaidőst ebben az esetben fel kell mondani neki?Valamint szeretném tudni, hogy miután jár neki a 30 napos felmondási védelem, csak utána tudunk felmondani és kifizetni neki ami részére jár. Lehetőség van-e esetleg a munkavállalónak is elutasítani a felajánlott munkakört és időt? - ekkor mi a megoldás

Munkaközi szünet Kérdés

Tisztelt Szakértő!Mi a 6 óránál többet dolgozó munkavállalónknak a 20 perc helyett 30 perc szünetet biztosítunk, amit fél12 és fél 1 között kell kivenni, aki 9 órát meghaladja annak kétszer 30 percet biztosítunk, ez áll a munkáltató utasításba, a kérdésem az lenne, hogy ezt minden dolgozó aláírta, ez megfelel megállapodásnak, vagy mindenkivel egyesével kell egy megállapodást kötni, hogy az első munkaközi szünetet 30 percre emeljük, aki meg kilenc óránál többet dolgozik, annak kétszer 30 percre? Az első szünetet úgy veszik ki, hogy legalább 3 óra eltelik és a legfeljebb 6 óra munkavégzést követő korlátot is tartjuk, azért lett fél 12 és fél 1 között, így az étkezést megtudják oldani, illetve amit akarnak. Ha a munkáltatói utasítást mindenki aláírta, akkor azt lehet megállapodásnak tekinteni vagy egyesével kell megkötni a megállapodást? Nálunk kollektív szerződés nincs. Előre is köszönöm a válaszát!

Kapcsolt munkakör bejelentése és bevallása Kérdés

T Cím! Felvennék egy alkalmazottat napi 8 órás foglakoztatással, egy munkaszerződéssel, és jogviszonnyal de kettő munkakör betöltésére, mondjuk 4 órában titkárnő, 4 órában munkaügyes. Fontos, hogy ez le legyen adminisztrálva! Hogy szerepeltessem egy személy kettő munkakörét 12T1041 es bejelentőn és a 1208M bevallásokon??Előre is köszönömEngel Péter

Megszakítás nélküli munkarend Kérdés

Megszakítás nélküli munkarend esetén ha a munkaszüneti nap a munkavállaló pihenőnapjára esik ezért nem kell munkát végeznie (vagyis nem jár munkabér kieséssel) jár e bármilyen díjazás erre a napra? Ha a munkaszüneti nap nem hétköznapra esik és a munkavállaló ezen a napon dolgozik, jár e neki pótlék erre a napra?

A munkaidő- és pihenőidő - így ellenőrizhető Cikk

Az Mt. szerint a munkáltató köteles nyilvántartani a rendes és a rendkívüli munkaidő, a készenlét és a szabadság tartamát. Ez szolgálja egyrészt a munkavállalók érdekének védelmét, másrészről azt a célt, hogy a munka- és pihenőidőre vonatkozó szabályok ellenőrizhetőek legyenek.

Változtak a csoportos leépítés szabályai Cikk

Bármelyik vállalat életében előfordulhat, hogy gazdasági okok miatt jelentős létszámú munkavállalói csoport munkaviszonyát kénytelen viszonylag rövid időn belül megszüntetni. Joggal merül fel a kérdés, hogy a társaságnak a csoportos létszámcsökkentés szabályait kell-e alkalmaznia, vagy - hosszabb időbeli ütemezéssel - a munkaviszonyok megszüntetésére egyénileg kerülhet-e sor. A csoportos létszámcsökkentés a munkáltatóra többletkötelezettséget ró; az üzemi tanáccsal, a munkaügyi központtal és a munkavállalókkal szemben. Ugyanakkor az új munka törvénykönyve egyszerűsíti e folyamatot, a konzultációs kötelezettséget kizárólag az üzemi tanács vonatkozásában írja elő. Üzemi tanács hiányában pedig a munkáltató nem köteles sem a szakszervezettel, sem a nem szervezett munkavállalók képviselőivel konzultálni - hívja fel a változásra a figyelmet a DLA Piper szakjogásza.

Több munkáltató által létesített munkaviszony Kérdés

Több munkáltató által létesített munkaviszony (2012.évi I.Tv. 195.§) esetén az egyik munkáltató miként tudja elszámolni a másik munkáltató felé a munkavállalónak a bérét? Azaz számlát állít ki? Ha igen áfásan? (stb) Ez számvitelileg milyen bevétele lesz az egyik társaságnak, és milyen költsége a másiknak?Válaszukat előre is köszönöm!

Erzsébet utalvány visszamenőleges juttatása Kérdés

Ha 2012. december hónapban egy alkalommal 2012. januártól visszamenőleg juttatja a munkáltató a teljes évi Erzsébet utalványt (havi 5 ezer forinttot), hogyan kell elszámolni, bevallani hogy az 5 ezer forintot meghaladó összegű utalvány után is a 10 százalék eho-t és ne a 27 százalék ehot kelljen bevallani? A munkavállalók más béren kívüli juttatásban nem részesültek, tehát a juttatások összértéke az 500 ezer forint nem haladja meg.

Üveges képkeretező vállalkozó Kérdés

Tisztelt szakértő! Próbáltam a KSH honlapján rákeresni, hogy az üveges-képkeretező vállalkozáshoz milyen szakmai végzettség szükséges, de nem találtam csak a TEAOR, illetve a TESZOR számokat.A kérdésem az lenne, hogy ehhez a tevékenységhez milyen végzettség szükséges, vagy hol tudok ennek utánanézni, mert nem szeretném, ha az Önkormányzat később megfelelő végzettség hiányában nem engedélyezné a tevékenység végzését egyéni vállalkozóként.Köszönettel:Bné/Erzsi

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Magyar–Japán egyezmény

Horváthné Szabó Beáta

adószakértő

Cserepótló vétel, illeték

dr. Buzády Csongor, LL.M. (Berlin)

ügyvéd, vállalatfinanszírozási szakjogász

Buzády és Udvari Ügyvédi Iroda, partner

Szerződéskötés

dr. Buzády Csongor, LL.M. (Berlin)

ügyvéd, vállalatfinanszírozási szakjogász

Buzády és Udvari Ügyvédi Iroda, partner

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink