491 találat a(z) munkáltató cimkére

Itt van a NAV feketelistája a munkáltatókról Cikk

Csaknem 4500 munkáltató szerepel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) legújabb feketelistáján, amelyen azok találhatók, akik elmulasztották foglalkoztatottaikat bejelenteni az adóhatóságnak.

Behívásos munkaviszony és társai: az atipikus foglalkoztatás előnyei Cikk

Munkavégzés behívás alapján, munkakör megosztása, több munkáltató által létesített munkaviszony: melyik, mikor lehetséges? Összefoglaltuk.

Adómentes lakáscélú támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft.-m van, amiben munkaviszonyban dolgozom. Adhat-e a cégem magamnak mint munkavállalónak adómentes lakéscélú támogatást a lakáshitelemhez? Elvált vagyok, jelenleg 4 szobás lakásban lakom 2 gyermekemmel és a párommal. A párom a szülei lakásába van bejelentve. Kell-e valahogy bizonyítani, hogy ő az élettársam? Vagy annyi elég, ha bejelentkezik hozzám, és itt lesz az állandó lakcíme? Köszönettel.

Munkáltatói támogatás lakáshitel törlesztésére Kérdés

Tisztelt Cím! Rengeteg cikk jelent már meg a témában, viszont van néhány olyan kérdés, amelyek nyitva maradtak számomra. Kérem segítsenek ennek megválaszolásában: 1. Azt olvastam, hogy nem kell vizsgálni, hogy a házastárs kapott-e ilyen támogatást. Ez azt jelenti, hogy egy 30 milliós ingatlanvásárlás esetén, mindkét együttköltöző élettárs kaphat 5-5 millió forintot, külön-külön a saját munkáltatójától? 2. Ha havonta, 5 éven keresztül hiteltörlesztésre adja a munkáltató a támogatást, mikor kell vizsgálni a feltételeket? Elég a legelején, vagy minden évben vizsgálni kell? 3. A méltányolható lakásigénynél csak a szobaszámot kell vizsgálni? Például azt nem, hogy az 5 éven belül eladott ingatlanvételárat be kell forgatni? Vagy azt, hogy a nagyszülők rendelkeznek-e ingatlantulajdonnal? 4. A hiteltörlesztési támogatásnál úgy igazolja minden évben a munkavállaló a törlesztést, hogy például nyit egy technikai alszámlát és odautaltatja a bankhoz a munkáltatóval a támogatást? Év végén pedig kér egy kivonatot az alszámláról? Más igazolásra nincs is szükség a munkáltató számára? 5. Ami végképp elbizonytalanít, hogy milyen jogcímen adható a támogatás? Az éves egyszeri prémium helyett nem. Ha a munkáltató rendkívüli béremelést felajánl, de a munkavállaló inkább azt kéri, hogy törlesztési támogatás formában kaphassa, az sem járható? Milyen feltételeknek kell megfelelni és hogyan ahhoz, hogy egy ilyen támogatás folyósítható legyen? Azt is olvastam, hogy nem kell cafeteria-szabályzat, de akkor mi kell?

Munkáltatói lakáshitel törlesztési támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Alapítványunkban munkaviszonyban dolgozónak szeretnénk lakáshitel törlesztéséhez támogatást adni, Milyen feltételeknek kell megfelelnie, és milyen dokumentumokat kell kérni tőle, hogy az adómentes támogatást megkaphassa? A házastársa mellékfoglalkozású jogviszonyban van nálunk, ő is megkaphatja-e a lakáshitel törlesztéshez a támogatást?Tisztelettel: Géczi Sándorné

Betegszabadság, táppénz: mikor, melyik jár? Cikk

A munkavállaló betegszabadság ideje alatti pénzbeli ellátását teljes egészében a munkáltató fizeti. A keresőképtelenség azonban nem minden esetben terheli teljes mértékben a munkaadót; van, amikor már az első naptól táppénz jár.

Ezek alól egyetlen dolgozó és munkáltató sem bújhat ki Cikk

A munkaviszony fennállása alatt a fő kötelezettségek mellett számos egyéb előírást is kötelesek betartani a felek. Ezek egy része a törvényben kifejezetten rögzített rendelkezésen alapul (munkabér fizetése, munkaköri alkalmassági vizsgálat, rendelkezésre állás stb.), másik része ezekből levezethető, az alapvető emberi magatartásból is következő szabály.

Adómentes lakáscélú támogatás egyedülállónak vagy nem családosnak Kérdés

Adhat-e a munkáltató a cég egyedülálló, vagy nem "családos" alkalmazottjának adómentesen lakáscélú támogatást? Az Szja törvény I. melléklet 2.7. pontjában szó nincs arról, hogy csak olyan alkalmazottnak lehetne adni adómentesen lakáscélú felhasználásra juttatást, aki "családos". Viszont a NAV által kiadott közleményben a méltányolható lakásigény taglalásakor már "együttköltöző családtagokról" van szó, visszautalva a 12/2001-es kormányrendeletre. De ugyanez a probléma vetődik fel akkor, ha nem "család" költözik abba a lakásba, amit az alkalmazott vesz meg a munkáltató támogatásával, hanem mondjuk együttélő, nem házas, nem bejegyzett élettársak, vagy csak egy "barát" vagy "barátnő". Az egyedülállóra vagy a nem "családi" kapcsolatra nem vonatkozik a lakáscélú támogatás adómentessége?

A felmondási idő hossza – ki, mit tehet ez alatt az időszak alatt? Cikk

A dolgozó vagy a munkáltató mondja fel a munkaviszonyt? A felmondást megelőzően mennyi ideig dolgozott a cégnél a munkavállaló? Kötelező-e a munkavégzés a felmondási időszak alatt? Bemutatjuk a felmondási idő szabályait.

Életbiztosítással kombinált lakáshitel támogatása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. az alkalmazottjának szeretne lakáscélú támogatást adni. Szeretném megerősítését kérni a számításokban: 1).Vételár megállapítása A lakás 1/3-át a munkavállaló 2004-ben vette meg 2,8 milliió forintért. A lakás vételára adásvételi szerződés szerint 8,4 millió forint volt. Az ingatlan másik 2/3-át 2007-ben megvásárolta 6 millió forintért. Ehhez 5,8 millió forintnak megfelelő CHF lakásvásárlási hitelt vett fel. A vételár így 8,8 millió forint. Ennek 30 százaléka, azaz maximum 2,64 millió forint lehet az adómentes munkáltatói támogatás 5 év alatt. 2). Mi minősül törlesztésnek? A felvett hitel törlesztése során a hitel 20 éves futamideje alatt csak a hitelkamatot és életbiztosítást kell fizetni. A tőketartozást a futamidő végén a biztosító fizeti meg. Havonta fizet 140 CHF kamattörlesztést, 40 CHF kezelési költséget, 18 CHF kockázati díjat és egy biztosítónak 18 ezer FT életbiztosítást (tőkefedezeti elérési életbiztosítás). 2012-től rögzített árfolyamon történik a díjak megfizetése. Ez jelenleg havonta 54 ezer forintba kerül. Úgy gondoljuk: havi 54 ezer forint utalható adómentesen, ilyen kombinált hiteltörlesztésre vonatkozóan nem találtam rendelkezést. Köszönöm válaszát

Balesete volt, belebetegedett a munkába? Ezekért felel a munkaadó Cikk

A munkáltató felelősséggel tartozik a munkavállaló egészsége, testi épsége megsértésével okozott károkért, azaz a balesetért, a foglalkozási betegségért, illetve az egyéb betegségért. A munkavállaló akkor érvényesítheti eredményesen kártérítési igényét, ha a balesetet a munkaviszonyával összefüggésben szenvedte el, és ezzel okozati összefüggésben kára keletkezett.

Így gürizhet napi 12 órát munkáltatói utasításra Cikk

Átmenetileg napi 12 órában szeretné foglalkoztatni dolgozóit a munkáltató. Megteheti-e, kell-e munkaszerződést módosítania, kell-e túlórapótlékot fizetnie? Olvasónk kérdésére dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász ügyvéd válaszolt.

Az Ön munkáltatója rajta van? 4600-an a NAV feketelistáján Cikk

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) rendre nyilvánosságra hozza azoknak a cégeknek és vállalkozóknak a listáját, akik elmulasztották bejelenteni alkalmazottaikat.

Önkéntes nyugdíj Kérdés

Köteles-e a munkáltató írásban értesíteni a munkavállalót, hogy a munkavállaló számára fizetett munkáltatói önkéntes nyugdíjpénztári kiegészítést megszünteti?

Figyelő szemek – kamerával ellenőriz a munkáltató Cikk

A munkáltatók különféle módon ellenőrizhetik munkavállalóikat, azonban nem mindegy, hogyan építik ki az ellenőrzés rendszerét, illetve milyen módon jutnak információhoz velük kapcsolatban. Nem árt tisztában lenni azzal, hogy a dolgozó magánéletére nem terjedhet ki az ellenőrzés, tilos korlátlan ideig tárolni a felvételeket, illetve milyen esetekben kell az elektronikus megfigyelőrendszer működtetését bejelenteni az adatvédelmi nyilvántartásba – hívja fel a figyelmet a Szecskay Ügyvédi Iroda.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kapcsolt cégek minősítése

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Kölcsönkövetelés leírása, ha az adós elhunyt

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink