471 találat a(z) munkáltató cimkére

Munkáltató által adott egészségpénztári adomány Kérdés

Egyik cégemnél a munkáltató a munkavállalóknak támogatói adományt adott az egészségpénztárral kötött szerződés alapján. Véleményem szerint a cégnél ez elismert költség és nem kell adót fizetni utána. A magánszemély fog az egészségpénztár igazolása alapján a SZJA bevallásában 16% SZJA adót fizetni utána. Helyes az álláspontom? Előre is köszönöm válaszukat.

Munkáltató, biztosító, hitelintézet adatszolgáltatása Esemény

Munkáltatói jogutódlás: már nem kötelező a dolgozókat értesíteni Cikk

Szakított a munkáltatói jogutódlás korábban kialakult rendszerével az idén életbe lépett új Munka Törvénykönyve. A korábbi kódex az általános (pl. összeolvadás, beolvadás) és az egyedi (üzletág-értékesítés) esetekre is előírta, hogy a munkáltató köteles tájékoztatni a munkavállalókat a változás munkaügyi vonatkozásairól, és konzultálni velük annak hatásairól.

Fióktelep a több munkáltató által létesített munkaviszonyban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy osztrák cég fióktelepet létesít 2013.01.01-től Magyarországon, melyben minden munkavállalónk részmunkaidős lenne. Mivel 2012.07.01-jén hatályba lépett MT szerint egy szerződésen belül ugyanarra a munkakörre lehet több munkáltatóval is munkaviszonyt létesíteni, ezért gondoltuk, hogy társaságunk alkalmazná ezt a lehetőséget, viszont abban nem vagyunk biztosak, hogy fióktelepet be lehet-e venni a munkáltatók körébe.

Júliustól legálisan is belenézhet a magánlevelezésünkbe a munkáltató Cikk

Július 1-jétől a munkáltató, törvényi felhatalmazás alapján (A munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. tv. 9. §) korlátozhatja a munkavállaló személyhez fűződő jogait amennyiben ez szükséges. A korlátozásnak azonban törvényi határai vannak.

Hosszabb napi és heti munkaidő: új szabályok a Munka Törvénykönyvében Cikk

A napi 8 óránál és a heti 48 óránál hosszabb,beosztás szerinti munkaidőre vonatkozó eredeti szabályok a munkáltató egyoldalú döntéséhez kötötték, hogy készenléti jellegű munkakörben foglalkoztatott munkavállalókat napi 24, illetve heti 72 órára osszanak be. Mi változott még?

Júliustól két nappal több ideje van a munkáltatónak, hogy kiadja a papírokat Cikk

Az új Munka törvénykönyve értelmében három helyett 5 napot kell várnunk a papírokra, ha kilépünk a cégünktől.

Felmondás esetén csökken a kifizetett járandóság Cikk

A július 1-jén hatályba lépő új Munka törvénykönyve szisztematikusan törekszik a munkavállalókat megillető járandóságok csökkentésére. Ez nem csak a munka díjazására, hanem a munkaviszony felmondással történő megszüntetése esetén kifizetendő juttatások mértékére is igaz. Nézzük a részleteket.

Júliustól csak 2 tartalmi elem lesz kötelező a munkaszerződéseknél Cikk

Enyhült a munkáltatói jogok gyakorlására vonatkozó szabály és mindössze két tartalmi elem lesz kötelező a munkaszerződések megkötésénél. Mi változik még? Összefoglaltuk a HVG Nexon Munkajog konferenciáján hallottakat.

Nem árt résen lenni határozatlan idejű szerződéseknél - új Mt. Cikk

Az új törvény alkotóinak célja a rugalmasság biztosítása, a jogforrási rendszer átalakítása, a szociális biztonság erősítése és a jogintézmények pontosítása volt. A szakma megosztott abban a kérdésben, hogy az új Mt. elérte-e és ha igen, milyen mértékben a fenti célokat. Abban azonban mindenki egyetért, hogy feltétlen szükség volt a váltásra és még akkor is, ha az új törvény nem hozott teljes koncepcionális váltást, a gazdasági élethez biztosan jobban alkalmazkodik, a munkáltató működését szem előtt tartva nagyobb rugalmasságot biztosít a feleknek és jogtechnikai szempontból is kifejezetten jól sikerült.

A munkáltató adatszolgáltatása a magánszemélynek lakás célú felhasználásra pénzintézeten keresztül nyújtott kölcsön Esemény

Menyibe kerül a munkáltatóknak az elvárt béremelés? Szakértői Kommentár

A médiában folyamatosan azt halljuk, hogy 5 százalékkal kell emelni a bruttó béreket ahhoz, hogy a munkáltató teljesítse az elvárt béremelést minden dolgozóra és hozzájuthasson az állami kompenzációhoz. Fontos tudnunk, hogy az 5 százalékos emelés csak a 216 800 forint alattiakra vonatkozik.

Így büntetik, ha nem kompenzálja a bért a munkaadó Cikk

Szankcionálja a törvény a bérkompenzáció elmulasztását januártól: azoknak a munkaadóknak, akik nem emelik a 300 ezer forint alatti munkabéreket annyira, hogy azok nettó összege ne változzon, a munkaügyi ellenőrzések során bírságra nem kell számítaniuk, viszont két évig nem indulhatnak közbeszerzésen, és kizárják magukat az állami támogatásokból is. Az erről szóló, nyáron született törvény január 1-jén lép hatályba.

Tagdíj-kiegészítés befizetése Esemény

Több munka kevesebb pénzért - vita az új Mt.-ről Cikk

A nagyobbik kormánypárt szerint a nyár óta folyó társadalmi egyeztetések konstruktívan járultak hozzá az új munka törvénykönyvének koncepciójához, míg az MSZP többek között a valódi párbeszéd hiányát rótta fel a kormánynak a törvényjavaslat szerdán megkezdődött általános vitájában, az Országgyűlésben. Gúr Nándor, az MSZP vezérszónoka szerint a munkavállalók a jövőben többet dolgozhatnak kevesebb pénzért, hiszen számos pótlék megszűnhet.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Nagy összegű kölcsön

Szipszer Tamás

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink