788 találat a(z) felmondás cimkére
Egyéni vállalkozónál alkalmazásban lévő kismama táppénzen van és az egyéni vállalkozást szünetelni szeretné Kérdés
Mi az eljárás, ha az egyéni vállalkozó szüneteltetni szeretné a vállalkozását? Szüneteltetheti-e az egyéni vállalkozást, ha a munkavállaló várandós és táppénzen is van? A szüneteléssel rendkívüli felmondást alkalmazhat?
Kirúgta asztmás dolgozóját, de sokallta a kártérítést a munkaadó Cikk
A munkahelyi körülmények miatt asztmás lett a dolgozó, akinek munkaviszonyát megszüntette a munkáltatója. A munkaügyi perben megítélt kártérítés összegét viszont soknak találta a munkaadó, ezért felülvizsgálati kérelmet nyújtott be a Kúriához.
Meddig lehet táppénzen a dolgozó? Kérdés
Emberünk (cégünk alkalmazottja 10 éve) 8 hónapja táppénzen van -- noha mindenki tudja, hogy semmi baja, csak alibi az egész. Kérdezem, mit tehet ilyenkor a munkáltató, ha szeretne megszabadulni a táppénzfizetés terhétől, a csalótól és ettől az egész kapcsolattól?
Felmondás várandós nőnek próbaidő alatt Cikk
Felmondhat-e veszélyeztetett terhes munkavállalójának a próbaidő alatt a munkáltató? Olvasói kérdésre dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász ügyvéd válaszolt.
Terhesség próbaidő alatt Kérdés
Tisztelt Szakértő! Dolgozójával munkáltatója 6 hó próbaidővel kötött munkaszerződést. 3 hó próbaidő elteltével a munkavállaló veszélyeztetett terhes. Kérdésünk, hogy a munkavállaló próbaidő alatt el mehet-e táppénzre, a munkáltatója felmondhat-e ebben az esetben munkavállalójának? Köszönettel: Novák Produkt Kft
Táppénzen lévő munkavállaló Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyik dolgozónk 2015. 02. 03. óta táppénzen van, viszont az utolsó táppénzigazolása február 28-áig szól. Az jól látható, hogy még nem keresőképes. Megjegyezte rajta a kezelőorvos, hogy átmenő. A munkavállalóval lehetetlen szót érteni, az azért kiderült, hogy másik orvos kezeli, onnan viszont még nem kaptunk táppénzes igazolást. Mit tehetek ilyenkor? A munkaviszonyát megszüntethetem? Segítségét köszönettel: B.Á
Felmondás nyugdíj előtt három évvel: ezt teheti a munkáltató Cikk
Öregségi nyugdíjra jogosultsága előtt három és fél évvel mondana fel a munkáltató dolgozójának. A védett korra vonatkozó törvény alapján van-e esély egy munkaügyi peres eljárás megnyerésére? – kérdezte olvasónk. dr. Hajdu-Dudás Mária, munkajogász szakértőnk válaszolt.
Mit ér a védett kor? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Feleségem 23 éve dolgozik jelenlegi (külföldi tulajdonban lévő) munkahelyén. Nemrégen múlt 60 éves. 2018. október 1-jén lenne jogosult a nők 40 éves jogviszonya alapján öregségi nyugdíjra. Munkahelyén vezetője jelezte, hogy július 1-jétől felmondanak neki. Három lehetőséget pályázott meg vállalaton belül hasonló munkakörre, amelyből egyet mindenképpen (a másik kettőt kis jóindulattal) felelősségteljesen el tudna látni. Különböző indokokkal nem őt választották. Ugyanakkor a felmondás oka sem teljesen érthető, mivel ketten látják el ezt a munkakört, és ki sem látszanak a munkából. Valószínű, nem elég a cégnek az évi 100 milliárdos nyereség. Kérdéseim: a védett korra vonatkozó törvény alapján van-e esély egy munkaügyi peres eljárás megnyerésére? A jelenlegi nyugdíjtörvények alapján van-e bármilyen lehetősége az öregségi nyugdíj előrehozására egyedi kérvények beadásával? Válaszukat köszönöm.
Gyed alatti munkaviszony-megszüntetés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. alkalmazottja jelenleg gyeden van. Otthon van a gyermekével, nem dolgozik. Megkereste említett kft.-t, hogy közös megegyezéssel szüntessék meg a munkaviszonyát, mert egy másik céghez szeretne átmenni alkalmazottként, ahol a gyed mellett ténylegesen munkába is állna. Kérdésem: meg tudjuk szüntetni a munkaviszonyt közös megegyezzéssel, akár a mai naptól, függetlenül attól, hogy a jelenlegi munkáltatójánál ténylegesen nem dolgozik? Köszönettel: Szabóné Sós Ildikó
Közalkalmazotti jogviszony átalakulása kormánytisztviselőivé Kérdés
Tisztelt Szakértő! A közalkalmazottak jogállásáról szóló törvény alapján kell-e megállapítani a budapesti munkahelyű pedagógiai szakértőnek a felmondási idejét és a végkielégítési összegét, ha valamilyen ok/okok – például bércsökkentés vagy vidékre áthelyezés – miatt nem tudja elfogadni az április 1-jétől 45 napon belüli határidővel kilátásba helyezett kormánytisztviselői jogviszonyra vonatkozó szabályok szerint megállapított besorolását, illetményét? Van-e valamilyen jogkövetkezménye a jogállásváltozásról átvetetett tájékoztatásnak? A meglévő bérét kell-e folyósítani a pedagógiai szakértőnek mindaddig, amíg az új besorolás, vagy annak elutasítása létre nem jön? Kérjük, hogy válaszukat szíveskedjenek joghelyekkel alátámasztani! Előre is köszönettel: egy jogállásváltozásban érintett pedagógiai szakértő
Megjelent a márciusi VálaszAdó Cikk
Hamar munka ritkán jó, a kapkodás nem szokott míves produktumokat szülni. Sajnálatosan ez a szerencsétlenség kísérte a NAV csodafegyverének kikiáltott elektronikus áruforgalom-ellenőrző rendszer (ekáer) eddigi útját.
Nagyon kellemetlen hír a rokkantsági ellátásban részesülőknek Cikk
Valóban nyugdíjasnak minősülnek a rokkantsági ellátásban részesülő személyek munkajogi szempontból, és így kedvezőtlenül érintik őket a felmondásra és a végkielégítésre vonatkozó szabályok – álmélkodott olvasónk a korábbi cikkünkben leírtak alapján. dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász szakértőnk válaszolt.
Rokkantsági ellátás a munkajog szerint Kérdés
Eddig mindenhol olyan tájékoztatást hallottam, hogy a rokkantsági ellátásban részesülő nem nyugdíjas. Most az Önök cikkében pedig azt olvasom, hogy a rokkantsági ellátásban részesülő nyugdíjasnak minősül. Szeretném, ha pontosítanák, hogy valójában most mi az igazság ez ügyben. Miért minősül a rokkantsági ellátásban részesülő munkavállaló nyugdíjasnak? Vagy elírás történt volna? Nem mindegy, hogy az ilyen munkavállalónak, ha megszűnik a munkaviszonya, kaphat-e valamennyi végkielégítést. Várom a válaszukat. Köszönettel: egy olvasó
Felmondás védett korúnak, nyugdíjasnak. Ennyi a fájdalomdíj Cikk
Nem hivatkozhat bármire a munkáltató, amikor a nyugdíjas, vagy a védett korú munkavállalójának munkaviszonyát akarja megszüntetni. Összegyűjtöttük az ilyen esetekre irányadó felmondási és végkielégítési szabályokat.
Felmondás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. munkavállalója jelenleg gyeden van, a gyermek egyéves kora után szeretne gyed/gyes mellett vissza menni dolgozni (a szülés előtt szóban azt nyilatkozta, hogy 3 évig otthon szeretne lenni a gyermekkel). A munkáltató a kismama munkakörének betöltésére új munkavállalót vett fel, akinek munkavégzésével jobban meg van elégedve, mint a gyeden levő munkavállóléval. A vállalkozásnál betöltetlen munkakör nincs. Köteles-e a munkáltató a gyed/gyes mellett foglalkoztatni az alkalmazottat? Felmondhat-e a munkáltató a gyermek 3 éves kora előtt, ha nem tud másik munkakört felajánlani? Válaszát előre is köszönöm.