788 találat a(z) felmondás cimkére
Védett korhatár - rendes felmondás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy dolgozónknak szeretnék felmondani, aki 1955.05.21-én született (nő). Az öregségi nyugdíjkorhatár 64 évesen éri el. Rendes felmondással szeretnénk felmondani neki (felmondási idő, végkielégítés...stb.). Jól gondolom, hogy védett korba csak 2014.05.21-étől lép, ami után csak különösen indokolt esetben lehet a munkaviszonyát megszüntetni? Válaszát előre is köszönöm.
Végkielégítés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Úgy tudom, hogy a dolgozó nyugdíjba vonulásának feltétele a munkaviszony előzetes megszüntetése. A kérdésem az, hogy lehetséges-e olyan megoldás, hogy a munkáltató mond fel a dolgozónak, hogy az a neki járó végkielégítést megkaphassa. Ha igen, akkor mennyivel előbb kell a munkáltatónak felmondani? Köszönettel: Buriánné
Tanulmányi szerződés Kérdés
Munkahelyemen tanulmányi szerződéssel rendelkezem. Az államvizsgám megvan, de a diplomát nem kaptam meg, mert a nyelvvizsgám még nincs meg. A tanulmányi szerződésben a diploma bemutatása szerepel, és utána még 2 év, amit a munkahelyen kell dolgozni. A cég nehéz anyagi helyzetbe került, a november 10-én esedékes munkabért a mai napig nem fizette ki. Kérdés, hogy a bérfizetés elmaradása miatti felmondás van-e hatással a tanulmányi szerződésre. Ha felmondok a bérfizetés hiánya miatt, akkor a tanulmányi szerződés életben marad-e, a tandíjat és az egyéb járulékos költségeket követelheti-e a cég? Van-e olyan indok, ami alapján nem követelheti a munkáltató a szerződés betartását és a tandíj visszafizetését?
Rendkívüli felmondással távozott a főszerkesztő - fizethet a munkáltatója Cikk
Jogszerű volt a munkavállalói rendkívüli felmondása, ha a munkáltató a munkavállaló átirányítása során nem tesz eleget a tájékoztatási-, továbbá a munkaszerződés szerinti foglalkoztatási kötelezettségének - állapította meg ítéletében a Kúria.
Egyéni vállalkozás szüneteltetése Kérdés
Ha egy egyéni vállalkozó szüneteltetni kívánja a tevékenységét, mi a teendője azzal a munkavállalóval, aki a szünetelés megkezdésének időpontjában táppénzen van? Fel lehet-e mondani a munkavállalónak? Mi a helyzet ugyanezen esetben, ha megszűnik a vállalkozás? Segítségét előre is köszönöm.
Így büntethető a vétkes munkavállaló Cikk
Mit tehet a munkáltató, amikor a munkavállaló megsérti a munkafegyelmet, azonban a munkaviszonyát nem szeretné megszüntetni, csak megelőzné a hasonló jövőbeli eseteket? Milyen feltételek mellett szabható ki bírság a munkavállalóval szemben? Mik a lehetséges szankciók és azok alkalmazásának feltételei?
Dolgozó kiléptetése szülést megelőzően Kérdés
Az lenne a kérdésünk, hogy érintené-e hátrányosan a dolgozónkat, hogyha a szülést megelőző napon kiléptetjük az állományunkból? Járna-e neki tgyás, folyamatos maradna-e a biztosítási jogviszonya az 1 nap híján? Előre is köszönjük válaszát.
Elbocsátás táppénz alatt Kérdés
Május óta dolgozó munkavállalónkat kirúghatjuk-e táppénz, illetve betegszabadság alatt?
Munkaviszony megszűnése TGYÁS alatt Kérdés
Milyen módon szüntethető meg a munkaviszony tgyás alatt? A dolgozó felmondásával, esetleg közös megegyezéssel? És a különböző esetekben a dolgozónak vagy akár a cégnek keletkezik-e valamilyen hátránya ebből? Válaszát előre is nagyon köszönöm.Üdvözlettel: Léderer Györgyné
Várandós nő: felmondás, túlóra, munkakör Cikk
Fel lehet-e mondani a várandós nőnek, túlóráztatható-e, kötelező-e elengedni munkaidőben orvosi vizsgálatra, mit kell tenni, ha többműszakos munkára vették fel? Összefoglaltuk.
Álláskeresés: lehet-e kirúgási indok? Cikk
Ha valaki alkalmazásban van egy cégnél, de változtatni akar, ezért új munkahelyet keres, és ezt a munkáltatója megtudja, kirúghatja-e úgy, hogy végkielégitést sem ad? Jogosan hivatkozik ilyenkor a munkáltató a Munka törvénykönyvében is szereplő - kissé ködös - munkavállalói magatartásra? Olvasói kérdésre szakértőnk, Hajdú-Dudás Mária válaszolt.
Gyesről visszatérő dolgozónak felmondás a munkáltató részéről. Kérdés
A dolgozózó 1974-ben született. 2009.11.25-étől áll a kft alkalmazásában. 2010.10.31-én szült. 2010.10.31-2011.04.16-áig tgyás, 2011.04.17-2012.10.31-ig gyed majd 2013.10.31-ig gyesen volt/van.Ha a munkáltató mond fel működésével összefüggő ok miatt (leépítette a tevékenységét), akkor kell-e itt is végkielégitést fizetni? Mivel alig egy évet dolgozott, de a gyeddel, gyessel már elérte a 3 év munkaviszonyt. Továbbá mivel 30 nap a felmondási idő és felmondási idő felére kiadható a felgyülemlett szabadság egy része: ez 15 nap szabi, vagy 2013 novemberében 20 munkanap lesz, így csak 10 munkanap szabi adható ki? Továbbá okt. 31-én jár le a gyes, nov. 1-2-3 mnszüneti nap. Melyiken lehet felmondani a munkaviszonyt? Köszönöm a választ.
Felmondás: amikor kötelező indokolni és amikor nem Cikk
A munkaviszonyt a munkavállaló és a munkáltató egyaránt megszüntetheti felmondással, azonban különbség van a határozott és a határozatlan idejű munkaviszony esetén közölt felmondás, a felmondási idő tartama, a végkielégítésre jogosultság, továbbá az indokolási kötelezettség között. Összefoglaltuk.
Felmondás a munkavállaló részéről Kérdés
Ellenkező vélemények alapján az alábbi kérdések merültek fel bennem: Amennyiben a munkavállaló adja be a felmondását akkor van felmondási ideje. Ennek is csak a felét köteles ledolgozni vagy az egészet - illetve a munkáltató elengedhet valamennyi időtartamot?Amennyiben elengedi a munkáltató pl. a fele felmondási időt akkor attól függetlenül a munkaviszony ugyanúgy mint a felmentésnél az adott határidő pl. 30 nap lejártával szűnik meg és addig is kell kifizetni a munkavállalót?
Így módosul augusztus 1-jétől az Mt. Szakértői Kommentár
Felmondhat-e a munkáltató a munkavállalónak, ha az már nem akar 12 órás munkabeosztásban dolgozni? Milyen esetekben rendelhető el kötetlen munkarend? Hogyan kell számítani a távolléti díjat? Csokorba szedtük a Munka törvénykönyve módosításait.