788 találat a(z) felmondás cimkére

Szóban közölt felmondás Kérdés

Két alkalmazottal rendelkező kft. egyik dolgozója – mivel a munka mennyisége nagyon lecsökkent, s anyagi gondok is vannak –, már hónapok óta fontolgatja a felmondását. Végül március 31-én szóban megállapodtak, hogy közös megegyezéssel kilép. Értesítették a könyvelőt, a kijelentés aznap meg is történt. Mivel más azonnali munkahelye nem volt, nem várta meg a kilépő papírok elkészültét, azokat a következő héten akarta csak elvinni, és akkor aláírni. A mai napig a munkahelyén nem jelent meg, majd egy e-mailben közölte, hogy ma tudta meg, hogy terhes, így esze ágában sincs semmit aláírni. Kell neki ez a munkahely a szülésig! Tudomásunk szerint nincs betegállományban, március 31. óta a munkahelyén nem jelent meg. Munkájával már hosszú ideje elégedetlenek vagyunk, de sajnos írásbeli figyelmeztetést soha nem kapott. Munkájára semmilyen formában nincs szükség. Mit tehet ilyen esetben a munkáltató?

Felmondás – Nyugdíjas státusz megítélése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Rokkantsági ellátásban részesülő, napi 4 órás munkaviszonnyal rendelkező dolgozó nyugdíjasnak mínősül-e a következő eset szempontjából? Felszámolás alatt lévő cég szeretne felmondani fenti státuszú dolgozónak. Úgy tudom, hogy a nyugdíjasnak való felmondás esetében nem jár végkielégítés. Fenti státuszú dolgozó nyugdíjasnak minősül-e, avagy jár-e neki végkielégítés vagy sem?

Munkavállaló felmondása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik munkavállalónk felmondott, 2005.06.01-jétől dolgozik társaságunknál. Felmondását 2016.03.22-ével adta be. Jól gondolom-e a következőket: Felmondási idő 30 nap. Amennyiben ledolgozza a felmondási időt, akkor a kilépés ideje 2016. 04. 23-a. Jár-e neki végkielégítés? Amennyiben igen, az ebben az esetben 4 hónap. Milyen bérrel számolok? A 2016. évi bejelentett bér (mely jelenleg 4 óra) vagy más szempont, közben táppénzen volt? A bejelentett bérrel kellene számolni, jól gondolom? Sajnos a munkavállaló nem jelentette be, csak szóban, hogy kiváltotta az egyéni vállalkozói igazolványát, ez mennyiben hátráltatja az ügyet, vagy érdemes-e már vele foglalkozni? Amennyiben a felmondást ledolgozza, akkor a kilépő papírjait 5. munkanapon belül ki kell adni? Várom mielőbbi válaszukat, köszönettel Kurdiné

Gyed alatt felhalmozódott szabadság Kérdés

Tisztelt Szerkesztőség! Munkatársunk 2011. 11. 06-án szülte első gyermekét. Jelen pillanatban második gyermekével van gyeden 2016. 05. 27-ig, amikortól szándékában áll visszajönni dolgozni. Milyen feltétellel mondhatunk fel a kismamának, ha a helyét évek óta más tölti be, és teljesen meg vagyunk elégedve új kolleganőnk személyével? 2011. óta a gyedről visszatérni szándékozó kollégánknak 113 nap szabadsága halmozódott fel. Kötelező-e ezt kiadni neki, avagy pénzben megválthatja-e a társaság? Ha kötelező kiadni neki, mi a helyzet akkor, ha a 113 napos szabadsága alatt talál más munkahelyet, és azonnal ki akarna lépni?

A próbaidő sem jogosít fel mindenre Cikk

Bár egyre inkább elterjedt a köztudatban, hogy a próbanap jogellenes, és a munkaügyi felügyelet szigorúan bírságolja a feketefoglalkoztatást, egyes munkáltatóknál ez sem kellő visszatartó erő. Pedig az egyszerűsített foglalkoztatással sok izgalomtól kímélnék meg magukat.

Gyesen lévő felmondása Kérdés

Tisztelt Szakértő ! A kft. felszámolási eljárása 60 napon belül lezárul, jogutód nélkül szünik meg. Jelenleg még 1 fő gyesen lévő munkavállaló van állományba, aki felmondási tilalom alatt áll. Kértük, hogy szakítsa meg a gyest. Mivel csak napi 2 órában volt foglalkoztatva, így havi bruttó 32 ezer forint járna neki, ezért viszont nem akarja megszakítani a gyest, hanem felajánlotta hogy ő mond fel és kéri a munkaviszonya megszüntetését 03.16-ával. Kérdéseink: 1. Közös megegyezéssel meg lehet-e szüntetni a munkaviszonyát a gyes időtartama alatt (ha nem szakítja meg a gyest), és ha igen, akkor hogyan alakul a felmondási ideje ? 2. Ha a gyesen lévő dolgozó mond fel és kéri a munkaviszonya megszüntetését 03.16-ai időponttal, akkor jár neki a 30 nap felmondási idő (amire kiadható a felhalmozott szabadsága) vagy a felmondási időtől el is lehet tekinteni, mivel ő kéri a munkaviszonyának megszüntetését? Válaszukat előre is köszönöm.

Végkielégítés Kérdés

A munkavállaló 2006. 01. 10. - 2008. 12. 18-ig állt alkalmazásban a kft.-nél 2008.12. 18-án közös megegyezéssel került megszüntetésre a munkaviszonya. 2009. 01. 05-én ugyanannál a kft.-nél került alkalmazásra. Ha a dolgozó 2009 .01. 05-től fennálló munkaviszonyát a kft. felmondja 2016. március 31-én, a munkavállalónak hány hónap végkielégítés jár?

Ekkor tehető lapátra a munkavállaló: védett és védtelen korosztályok Cikk

A munkahelyekért, különösen a minőségi munkahelyekért, Magyarországon is küzdelem folyik. S ahogyan ez az életben lenni szokott, minden korosztály úgy érzi, hogy a munkaerő-piaci folyamatok áldozata éppen az a réteg, amelybe ő beletartozik.

Kúria-döntés a felmondott szerződés megszűnésének időpontjáról Cikk

Mi történik akkor, ha a szerződés felmondásáról szóló postázott dokumentumot a címzett nem keresi, illetve tartalmát túl későn ismeri meg? Mi a szerződés megszűnésének időpontja? Ilyen ügyben hozott elvi jelentőségű határozatot a Kúria.

A Kúriánál kereste igazát a kirúgott munkavédelmi képviselő Cikk

Két bírósági fokot is megjárt a munkajogi per, mely a munkavédelmi képviselő munkaviszonyának megszüntetésével kezdődött. Az ügy a Kúriánál kötött ki.

Rehabilitációs hozzájárulás – próbaidő alatti felmondás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Két kérdést szeretnék feltenni. Az első: Az Országos Rehabilitációs és Szociális Szakértői Intézet I. fokú bizottságának – dolgozónk nevére kiállított – szakvéleményében az alábbiak szerepelnek: I. ÖSSZ-SZERVEZETI EGÉSZSÉGKÁROSODÁS Üzemi baleseti ÖEK: 24 % Foglalkozási ÖEK: --- Össz-baleseti ÖEK: 24 % Össz-szervezeti egészségkárosodás: ------------- Jól gondolom, hogy ezt a dolgozót nem vehetjük figyelembe a rehabilitációs hozzájárulás alapjának meghatározásakor, mint egészségkárosodott munkavállalót? A másik kérdésem: Tudom, hogy próbaidő alatt a munkáltató akkor is megszüntetheti a munkaviszonyt, ha a dolgozó táppénzes állományban van. Igaz ez akkor is, ha üzemi balesetből eredően van táppénzen? Válaszukat előre is köszönöm. Boskó Lászlóné

Felmondott, aztán már nem is ment dolgozni, ez lett a következménye Cikk

Nem tartotta be a munkavállaló a munkaszerződésben előírt felmondási időt, volt munkáltatója beperelte – az ügy végére a Kúria tett pontot.

Amikor a felmondást nem kell indokolni Kérdés

Tisztelt dr. Hajdu-Dudás Mária! Fenti című cikkét áttanulmányoztam. Kérdésem az lenne, hogy mi a helyzet az egyszemélyes kft.-nél? Állhat-e az egyszemélyes kft. egyetlen tagja (aki egyben az ügyvezető is) munkaviszonyban? Milyen speciális feltételek, előírások vonatkoznak ebben az esetben a munkaviszony létesítésére, tartalmára és megszüntetésére? Tisztelettel várom szíves válaszát.

Amikor a felmondást nem kell indokolni Cikk

A társasággal munkaviszonyban álló ügyvezető, illetve a vezérigazgató önállóságánál, szakértelménél és felelősségénél fogva sajátos helyet foglal el a munkáltató szervezetén belül, ez a szabályozásban is tükröződik. Náluk a felmondást nem kell indokolni, nincs jelentősége a védett kornak, nem kell nyilvántartani a munkaidejüket, gondatlan károkozás esetén is kötelesek a teljes kárt megtéríteni, valamint nem terjed ki rájuk a kollektív szerződés hatálya.

Felmondás várandósság alatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik, próbaidő alatt lévő alkalmazottunktól meg szeretnénk válni. Amikor közöltük vele szándékunkat, bejelentette, hogy várandós. Megtehetjük-e ezen tény ismeretében, hogy felmondunk neki? Cégünk veszélyes anyagokkal dolgozó munkakörben (speciális takarítás) foglalkoztatja jelenleg a dolgozót. Más munkakörbe nem tudjuk áthelyezni, csak olyan jellegű tevékenységek vannak, amelyek veszélyeztetik az egészséget, ezért speciális védőfelszereléssel kell elvégezni a feladatokat. Nem szeretnénk jogellenesen eljárni, és bíróságra sem mennénk, ezért fordulunk önökhöz tanácsért. Válaszukat előre is köszönjük!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

NAV ingó árverése

dr. Juhász Péter

jogász-adószakértő

HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt.

Bizalmi vagyonkezelő

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink