823 találat a(z) felmondás cimkére

Rehabilitációs hozzájárulás – próbaidő alatti felmondás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Két kérdést szeretnék feltenni. Az első: Az Országos Rehabilitációs és Szociális Szakértői Intézet I. fokú bizottságának – dolgozónk nevére kiállított – szakvéleményében az alábbiak szerepelnek: I. ÖSSZ-SZERVEZETI EGÉSZSÉGKÁROSODÁS Üzemi baleseti ÖEK: 24 % Foglalkozási ÖEK: --- Össz-baleseti ÖEK: 24 % Össz-szervezeti egészségkárosodás: ------------- Jól gondolom, hogy ezt a dolgozót nem vehetjük figyelembe a rehabilitációs hozzájárulás alapjának meghatározásakor, mint egészségkárosodott munkavállalót? A másik kérdésem: Tudom, hogy próbaidő alatt a munkáltató akkor is megszüntetheti a munkaviszonyt, ha a dolgozó táppénzes állományban van. Igaz ez akkor is, ha üzemi balesetből eredően van táppénzen? Válaszukat előre is köszönöm. Boskó Lászlóné

Felmondott, aztán már nem is ment dolgozni, ez lett a következménye Cikk

Nem tartotta be a munkavállaló a munkaszerződésben előírt felmondási időt, volt munkáltatója beperelte – az ügy végére a Kúria tett pontot.

Amikor a felmondást nem kell indokolni Kérdés

Tisztelt dr. Hajdu-Dudás Mária! Fenti című cikkét áttanulmányoztam. Kérdésem az lenne, hogy mi a helyzet az egyszemélyes kft.-nél? Állhat-e az egyszemélyes kft. egyetlen tagja (aki egyben az ügyvezető is) munkaviszonyban? Milyen speciális feltételek, előírások vonatkoznak ebben az esetben a munkaviszony létesítésére, tartalmára és megszüntetésére? Tisztelettel várom szíves válaszát.

Amikor a felmondást nem kell indokolni Cikk

A társasággal munkaviszonyban álló ügyvezető, illetve a vezérigazgató önállóságánál, szakértelménél és felelősségénél fogva sajátos helyet foglal el a munkáltató szervezetén belül, ez a szabályozásban is tükröződik. Náluk a felmondást nem kell indokolni, nincs jelentősége a védett kornak, nem kell nyilvántartani a munkaidejüket, gondatlan károkozás esetén is kötelesek a teljes kárt megtéríteni, valamint nem terjed ki rájuk a kollektív szerződés hatálya.

Felmondás várandósság alatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik, próbaidő alatt lévő alkalmazottunktól meg szeretnénk válni. Amikor közöltük vele szándékunkat, bejelentette, hogy várandós. Megtehetjük-e ezen tény ismeretében, hogy felmondunk neki? Cégünk veszélyes anyagokkal dolgozó munkakörben (speciális takarítás) foglalkoztatja jelenleg a dolgozót. Más munkakörbe nem tudjuk áthelyezni, csak olyan jellegű tevékenységek vannak, amelyek veszélyeztetik az egészséget, ezért speciális védőfelszereléssel kell elvégezni a feladatokat. Nem szeretnénk jogellenesen eljárni, és bíróságra sem mennénk, ezért fordulunk önökhöz tanácsért. Válaszukat előre is köszönjük!

Munkajogi viták: itt a lista, mikor dönt a bíróság, és mikor nem Cikk

Kiemelkedően fontos terület a munkajogban, hogy a munkavállalók milyen ügyekben tudják érvényesíteni az érdekeiket. Ezeket a kérdéseket több oldalról is érdemes megvilágítani. Elsőként azt kell tisztázni, mit is tekint a jog munkajogi igénynek. Ezt követően pedig azt nézzük meg, hogy ezeket az igényeket milyen fórumon lehet érvényesíteni.

Táppénz alatt felmondás Kérdés

Tisztelt Adózóna! Dolgozónk részére 2015. 09. 14-én családorvos kiállított egy orvosi igazolást, keresőképtelenség állományba vételéről. Ezt beküldtük tb részére, azóta nem tudunk semmit a dolgozóról, a telefont nem veszi fel. A tb munkatársa telefonon azt mondta, hogy a dolgozó táppénzen van, és hogy ettől függetlenül táppénz alatt fel lehet neki mondani. Kérdésem az lenne, hogy meg lehet-e szüntetni táppénz alatt a munkaviszonyt következmények nélkül? Kérném szíves válaszát.

Felmondási tilalom Kérdés

Tisztelt Adózóna! Az egyik dolgozónk 2013. márciusban szült, és 2014. márciustól gyed mellett dolgozik. A tervezett csoportos létszámleépítés az ő munkakörét is érintené. A kérdésem az, hogy jelenleg vonatkozik-e rá a felmondási tilalom? Fizetés nélküli szabadságot a gyermek 2 éves koráig kért a munkáltatótól. Válaszukat előre is köszönöm.

Felmondási lehetőség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft.-ben 3 hónapos próbaidővel vettek fel dolgozót. A próbaidő alatt a dolgozó betegállományba ment. A cég a próbaidő alatt fel akar mondani a dolgozónak. Nem tudni meddig húzódik a betegállomány? Ebben az esetben is a cég fizeti az első 15 nap betegszabadságot? Felmondhat-e a cég a dolgozónak ilyen esetben? Mi a helyzet, ha túlnyúlik a betegállomány a próbaidőn? Mi a helyzet akkor, ha a cég a próbaidő alatt fel akar mondani a dolgozónak? Várom válaszukat és Mindnyájuknak Boldog Új Évet kívánok.Bné

Felmondás az új felmondási szabályok előtt Kérdés

Egy nálunk dolgozni akaró fogyatékos kollégánkkal kapcsolatosan az alábbi kérdéseink vannak: Ha 2015. december 10-ével lemond a közalkalmazotti státuszról, ami kéthónapos felmondási idővel jár, a felmondási idő alatt kötelező bejárnia a munkahelyére? Ha ő mond le a státuszról, akkor a jelenleg hatályos törvény alapján jár-e neki végkielégítés? 2016. január 1-jével új felmondási törvény lép életbe, vonatkozni fog-e rá? A dátumnak jelen esetben van-e ügydöntő jelentősége? A munkaviszonya 2008. 09. 01-je óta folyamatos, határozatlan időre szól a munkaszerződése.

Munkáltatói felmondás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő munkaügyi kérdésem lenne. Ha egy dolgozónak felmond a munkáltatója, milyen végkielégítés jár? 2011. augusztus óta áll alkalmazásban, de 2007. március és 2011. július között megbízási szerződéssel dolgozott, havonta számlát állított ki (színlelt munkaszerződés). Erre az időszakra igényt tarthat-e végkielégítésre a dolgozó? A munkaszerződésnek van egy pontja, hogyha megszűnik a jelenlegi cégnél a munkaviszonya, egy évig nem helyezkedhet el a konkurens cégnél, ezért 6 havi átlag keresetet fizet a munkáltató. Ezt köteles a munkáltató kifizetni, vagy mondhatja, hogy feloldja a dolgozót ezen tilalom alól? Válaszukat előre is köszönöm!

Felmondás következménye Kérdés

Tisztelt Szakértő! Alkalmazottunk munkaszerződését a munkabéren felüli, egyszeri, speciális belépő bónusszal létesítettük az adott szükséges helyzetnek megfelelően (az állást sürgősen be kellett tölteni). Mindezt feltételhez kötötten: a szokásos 3 hónapos próbaidőn túl még további 6 hónapig nem mondhatta fel egyoldalúan a munkaviszonyát. Időközben az ő részéről a felmondás mégis megtörtént, így mi a szerződésben kikötött szankcióval összhangban egy nettó összeget visszakövetelünk tőle. Kérdésünk: 1) Az összeget a szerződött rögzített nettó összegként, mint jogos kártérítést/fájdalomdíjat kell kezelnünk? 2) Vagy számfejtve, azaz bruttósítva, a levonásokkal és kifizetői járulékokkal értelmezzük, más szóval, mint mínusz bért számolhatjuk el a könyveinkben? Köszönettel.

Foglalkoztatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik dolgozónk felmondott, és mivel több felmondási idő ledolgozását kértük tőle, mint 30 nap, ezért közös megegyezéssel váltunk el egymástól, amit természetesen ledokumentáltunk. Sajnos – bár vele nem voltunk megelégedve –, új munkaerőt nem sikerült a helyére találnunk, s ő is meggondolta magát, szívesen visszajönne hozzánk dolgozni. Ennek kapcsán felmerült bennem, bennünk néhány kérdés: – Visszavehetjük-e őt állományba új munkaszerződéssel? – Ha a kilépése és az új belépése között több nap vagy hét eltelik, a munkaviszonya összeszámítódik-e egy későbbi kilépés kapcsán, így szerezvén jogosultságot a végkielégítésre és a hosszabb felmondási időre? – A munkajogászunk mindig azzal rémiszt, hogy 6 hónapon belül nem lehet visszafoglalkoztatni dolgozókat. Ez igaz? Még ebben az esetben is? Köszönettel várjuk válaszukat.

Felmondana dolgozójának? Így teheti meg jogszerűen Cikk

Munkáltatóként nehéz emberi sorsokról dönteni. Más a helyzet, ha a munkavállaló a magatartásával kiérdemli a jogviszony megszüntetését, ilyenkor azonban fokozottan felmerül a bírósági út igénybevételének lehetősége. Melyek a felmondás kellékei? Milyen a jó indokolás? Hogyan kerülhető el legnagyobb eséllyel a jogellenes munkaviszony megszüntetés?

Táppénzes dolgozó kirúgása: mit tehet a sejk, aki mit se sejt? Cikk

Mikor, hogyan köteles bejelenteni a munkavállaló a keresőképtelenségét, és milyen kötelezettségei vannak a munkáltatónak beteg dolgozójával kapcsolatban, s mit jelent az általános elvárhatóság követelménye?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kompenzációs felár cégtulajdonosnál

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Vállalkozás bejelentése előtti tevékenység

Lepsényi Mária

adószakértő

Ingatlanértékesítés szja-kötelezettsége

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink