571 találat a(z) Kúria cimkére
14 évig járt a bíróságra, így döntött a Kúria
Cikk
Tizennégy évig húzódott egy helyettes államtitkár bírósági ügye, amit azért kezdeményezett, mert állítása szerint, amikor felmentették a tisztségéből, nem a jogszabályoknak megfelelően ajánlottak fel neki másik álláshelyet.
Jogellenesen mentették fel, a törvényszék ezt nem ismerte el, a Kúria döntött
Cikk
Csaknem öt évig húzódott a kormánytisztviselő munkajogi ügye, mely szerint még 2011-ben felmentették állásából. A munkáltatói döntést per követte, amely a Kúriánál kötött ki.
Utólag megtámadta a munkaviszony közös megegyezéses megszüntetését, a Kúria döntött
Cikk
A bíróság jogerősen végkielégítést ítélt meg a közös megegyezés szerint enélkül távozó dolgozónak. Volt munkáltatója felülvizsgálati kérelmével a Kúriától kért jogorvoslatot.
Hitelező támadta a felszámolót, a Kúria döntött
Cikk
Felszámolási eljárásban, közbenső mérleggel lezárt elszámolási időszakban történtek elleni kifogásról döntött a Kúria.
Visszavont prémium: döntött a Kúria, vizsgálni kell a körülményeket
Cikk
A munkáltató a határozott idejű munkaszerződés lejárta előtt megszüntette a munkavállaló munkaviszonyát. A felek közti távolléti díjjal és prémiummal kapcsolatos vitája a Kúrián kötött ki.
Ilyen még nem volt: adózási és nyelvtani fejtörő a Kúria előtt
Cikk
Az adózó nemcsak a rá kirótt áfahiány és adóbírság miatt támadta a bírósági ítéletet, hanem az egyes szám használatát is sérelmezve kért felülvizsgálati eljárást a Kúriától.
Per rokkantsági nyugdíjról: öt év után vissza a startvonalra
Cikk
Kissé előreszaladt a társadalombiztosítási szerv és a munkaügyi bíróság egy öt éve kezdődött rokkantsági nyugdíj megállapításánál: a még hatályban nem lévő jogszabály alapján határozott az átmeneti előírások helyett. Az ügy a Kúriánál kötött ki.
Alapbér vagy munkabér? Az állásidőre járó pénzről döntött a Kúria
Cikk
A felperes gépjárművezető munkakörben állt az alperes alkalmazásában, munkaszerződésében alapbérét a mindenkori minimálbérnek megfelelő összegben határozták meg. Ezen felül a gépjárművezetőket ügyvezetői utasításban meghatározott számítási módszerével megállapított üzemanyag-megtakarítás, illetve külföldi munkavégzés esetén napidíj is megillette.
Leégett a bérelt ingatlan. A kárfelelősségről a Kúria döntött
Cikk
A felperes 2001. július 1-jén bérbe vett a II. rendű alperes tulajdonában és az I. rendű alperes vagyonkezelésében lévő ipartelepen egy üzemcsarnokot. A területen 2007. június 20-án tűz ütött ki, amelynek során a felperes által bérelt épület teljes egészében leégett, a helyszínen lévő felperesi árukészlet pedig megsemmisült.
Vitatott vasárnapi pótlék, sok vállalkozást ellehetetlenítene
Cikk
Az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) szerint a 100 százalékos vasárnapi pótlék sok vállalkozás számára lehetetlenné tenné a vasárnapi nyitvatartást, sokakat pedig arra kényszerítene, hogy más költségeket faragjanak le, így a cafeteria is áldozatul eshet.
Bizalomvesztés miatt mondott fel a munkáltató, az alkalmazott nem hagyta annyiban
Cikk
Veszélyeztette a munkavállaló a cég gazdasági érdekeit, állapította meg egy munkahelyi vizsgálat. Később a munkáltató erre hivatkozva megszüntette az alkalmazott munkaviszonyát. Az ügy a Kúriáig jutott.
Megtorpedózta a költségek elszámolását az adóhatóság, a Kúria döntött
Cikk
A költségelszámolás körében is irányadó a valódiság elve. Az adóhatóság a szerződéseket tartalmuknak megfelelően adójogi szempontból jogosult minősíteni – szögezte le ítéletében a Kúria.
Ki lehet vevő? Áfaügyben döntött a Kúria
Cikk
Kik voltak az adásvétel tényleges szereplői, ki jogosult áfalevonásra? Elegendő bizonyíték-e a számla és az átutalt összeg? Az adózók és az adóhatóság közötti per felülvizsgálati eljáráshoz vezetett.
Sztrájk: mikor, és hogyan kell elégséges szolgáltatást biztosítani?
Cikk
A sztrájk, mint ideiglenes munkabeszüntetés, lényegében nem más, mint a munkáltatónak történő károkozás, mely arra irányul, hogy a munkavállalók meghatározott jogainak, érdekeinek érvényesítését előmozdítsa. Mikor jogszerű a sztrájk, mikor elvárható dolgozóktól, hogy elégséges szolgáltatás nyújtsanak, és hogyan kell megállapítani annak mértékét?
Ingyenes átadás – áfa
Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2015.01.20.-án jelent meg az Adózónán egy cikk "Potyára fizettek áfát? Kúria dönt az ingyenes átadásokról" címmel. Szeretném kérdezni, hogy döntött-e a Kúria, és, ha igen, mi lett a döntés? Mi most a jogi helyzet ebben a kérdésben? Válaszát előre is köszönöm.