43 találat a(z) webinárium cimkére

Foglalkoztatás 2024-ben: munkajogi, munkavédelmi változások – webinárium Cikk

Az Országgyűlés 2023. év végén a foglalkoztatás területét érintő jelentős jogszabály-módosításokat fogadott el. Változtatott a munka törvénykönyve, a munkavédelmi törvény, a foglalkozás-egészségügy szabályain, illetve a tűzvédelem területén is új jogszabály született. Ezen változások több tucat jogszabályban öltöttek formát, így egységes áttekintésük nem egyszerű. Ebben kívánunk a vállalkozások számára segítséget nyújtani. Végül az utóbbi időben született és a foglalkoztatás területét érintő bírósági döntéseket is röviden ismertetjük.

Megjelent! Az „EPR-kötelezettség: közeledik az első bevallás” című webinárium videófelvétele Cikk

2023. október 20. az első EPR-bevallások benyújtásának a határideje, így a gazdálkodóknak nem sok idejük maradt a felkészülésre. A közelmúltban többször is változtattak a szabályokon, illetve még a jövőben is várhatók módosítások. Szeptember 27-én rendezett webináriumunkon főként az újdonságokra fókuszáltunk, de az alapvető szabályokat is ismertettük röviden, így azok is megismerkedhettek az EPR-rendszer sajátosságaival, akiknek még semmilyen alapismeretük nincs a témában. Az előadás videófelvétele már elérhető.

EPR-kötelezettség: közeledik az első bevallás – webinárium Cikk

2023. október 20. az első EPR-bevallások benyújtásának a határideje, így a gazdálkodóknak nem sok idejük maradt a felkészülésre. A közelmúltban többször is változtattak a szabályokon, illetve még a jövőben is várhatók módosítások. Tartson velünk webináriumunkon, ahol az előadás során főként az újdonságokra fogunk fókuszálni, de az alapvető szabályokat is ismertetjük röviden, így azok is megismerkedhetnek az EPR-rendszer sajátosságaival, akiknek még semmilyen alapismeretük nincs a témában!

Visszaélés-bejelentési szabályok és gyakorlati teendők – webinárium Cikk

A visszaélések bejelentéséről szóló 2019/1937. számú EU-irányelv (Irányelv) rendelkezéseit a magyar jogba a 2023. évi XXV. törvény (Törvény) ültette át. A Törvénnyel kapcsolatosan számos gyakorlati kérdés felvetődik, miközben számos feladat vár a Törvényben meghatározott szolgáltatókra, vállalkozásokra, szervezetekre, köztük a visszaélések bejelentésére szolgáló belső csatorna kialakítása, a panaszok fogadásával és kezelésével foglalkozó szervezeti egység kijelölése vagy kiszervezése független partnernek, továbbá elkészíteni/elkészíttetni a belső szabályozás részeként számos dokumentumot, belső szabályzatot, tájékoztatót. Emellett belső képzést is tartani kell, hogy ismert legyen a szabályozás lényege az érintettek számára.

Megjelent az „EPR-kötelezettség: új előírások gyártókra, forgalmazókra és logisztikai szolgáltatókra” című webinárium videófelvétele Cikk

A kiterjesztett gyártói felelősség (EPR) a gazdálkodók széles rétegét érinti, és július elsejétől már hatályba lép a vonatkozó jogszabály. A felkészülést az új rendszerre, illetve a regisztrációs, nyilvántartásba vételi folyamatokat már meg kell/kellett tenni a kötelezetteknek annak érdekében, hogy az előírásokat maradék nélkül betartsák. Elérhető webináriumunk videófelvétele, amelyben szakértőink átfogóan ismertették az új szabályozással kapcsolatos legfontosabb ismereteket, majd előadóink, Gombás Otília és Malomsoki Tibor a J&J Center Kft. szakértői, a beérkező kérdésekre válaszoltak.

EPR-kötelezettség: új előírások gyártókra, forgalmazókra és logisztikai szolgáltatókra – webinárium Cikk

Mivel a kiterjesztett gyártói felelősség (EPR) a gazdálkodók széles rétegét érinti, és bevezetésére már alig néhány hét maradt, regisztrációs, illetve nyilvántartásba vételi kötelezettségre pedig már csak szinte csak pár nap áll rendelkezésre (május 31.), érdemes alapjaiban megismerni a várható szabályokat és azokra felkészülni. Tartson velünk webináriumunkon, ahol előadóink átfogóan ismertetik az új szabályozással kapcsolatos legfontosabb ismereteket, majd előadóink, Gombás Otília és Malomsoki Tibor a J&J Center Kft. szakértői, a beérkező kérdésekre válaszolnak!

Megjelent a „Nemzetközi adózás és munkajog – fókuszban a külföldi kiküldetések” című webinárium videófelvétele Cikk

Elérhető a „Nemzetközi adózás és munkajog – fókuszban a külföldi kiküldetések” című webinárium videófelvétele. A január 25-én megtartott előadáson előadóink átfogóan ismertették a kiküldetésekkel kapcsolatos adózási és munkajogi szabályozás alapjait a vállalkozások és a magánszemélyek szempontjából egy-egy életszerű gyakorlati példát is bemutatva.

Nemzetközi adózás és munkajog – fókuszban a külföldi kiküldetések webinárium Cikk

Tartson velünk webináriumunkon, ahol előadóink átfogóan ismertetik a kiküldetésekkel kapcsolatos adózási és munkajogi szabályozás alapjait a vállalkozások és a magánszemélyek szempontjából egy-egy életszerű gyakorlati példát is bemutatva!

Megjelent! Az Mt. új szabályai – változások a munkajogban 2023. január 1-jétől – videó Cikk

2022. december 7-én az Országgyűlés elfogadta az „Egyes foglalkoztatási tárgyú törvények módosításáról" szóló T/1845. számú törvényjavaslatot, melynek értelmében 2023. január 1. napjával, a munka és magánélet összehangolását biztosító és 2022 augusztusa óta hatályos EU-irányelvekben foglaltakon felül is több új szabállyal bővül, jelentősen változik a munka törvénykönyve. Az elfogadott törvényjavaslat szerint egyes változások visszamenőleges hatályúak is lehetnek, és szinte minden munkáltató működését érintik, így felül kell vizsgálni a használatban lévő munkaügyi iratmintákat, és át kell gondolni a belső HR folyamatokat.

Megjelent! Átalányadózás vs. vállalkozói személyi jövedelemadó – videó Cikk

Megjelent az Átalányadózás vs. vállalkozói személyi jövedelemadó című webinárium teljes anyagának videófelvétele!

Átalányadózás vs. vállalkozói személyi jövedelemadó – webinárium Cikk

Tartson velünk webináriumunkon, ahol előadóink átfogóan ismertetik a két adózási formát, a kapcsolódó közterheket (tb, szocho, hipa), az adminisztrációs jellegű adókötelezettségeket, és gyakorlati példákon keresztül mutatják be, melyik adózási mód lehet a kedvezőbb választás egyes élethelyzetekben!

Élet a kata után – alternatívák kisadózás helyett – videó Cikk

Elérhető az Élet a kata után – alternatívák kisadózás helyett című webináriumon elhangzott előadás teljes anyagának videófelvétele.

Élet a kata után – alternatívák kisadózás helyett – webinárium Cikk

Nagyon rövid idő áll rendelkezésre az eddig kata adónem szerint adózók jelentős részének arra, hogy kiválasszák, milyen módon adózzanak, ha az új feltételrendszernek nem felelnek meg. Bár egy előadás kereteit bőven meghaladja egy minden élethelyzetre kiterjedő példákkal szolgálni, de arra jó lehetőségnek tartjuk, hogy minden lehetséges opciót bemutassunk, az egyes adózási formák előnyeivel, hátrányaival.

Kapcsolt vállalkozások és a transzferárazás automatizálása – videó Cikk

Elérhető a kapcsolt vállalkozásokkal összefüggő szabályokat és a transzferár-dokumentáció automatizálásával kapcsolatos lehetőségeket ismertető webináriumunk teljes anyagának videófelvétele.

Kapcsolt vállalkozások és a transzferárazás automatizálása – webinárium Cikk

Az adózás területén számos helyen találkozunk a kapcsolt vállalkozási fogalommal, valamint a transzferárazás témakörével. Az adózásnak ez a szeglete egyre nagyobb figyelmet kap, amit a NAV által évente kiadott ellenőrzési terv is tükröz. Az érintett adózók számára a legnagyobb fejtörést többek között a kapcsolt vállalkozási viszony meghatározása és a transzferár-nyilvántartás évenkénti elkészítése jelenti.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Láncértékesítés?

dr. Csobánczy Péter

közgazdász, jogász, adótanácsadó

Egyéni vállalkozó – rezsiköltség elszámolása

Adózóna szerkesztőség

kérdések és válaszok

Rehabilitációs hozzájárulás

Széles Imre

tb-szakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 július
H K Sze Cs P Sz V
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Együttműködő partnereink