509 találat a(z) szolgálati idő cimkére

Olcsóbban köthető nyugellátásra megállapodás – pontosítás Cikk

2019 januárjától a július 20-án elfogadott adócsomag értelmében a mostaninál olcsóbban köthető megállapodás nyugellátásra.

Szolgálati idő ikrek esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Iker gyermekekkel töltött gyes, gyed ideje a szolgálati idő számításánál többszöröződik-e, mint ahogyan összeszámítják a két, három vagy több gyermekkel külön-külön eltöltött gyes, gyed idejét?

Amikor a hosszabb munkaidő a nyugdíjban is többet ér Cikk

Mindenkiben felmerül a kérdés, hogy amennyiben egyidejűleg két biztosítási jogviszonyban áll, és ezekből a jogviszonyokból származó keresetei után az előírt járulékokat megfizeti, úgy abban az esetben ezek az időszakok a majdani nyugdíjazáskor kétszeresen lesznek-e beszámítva szolgálati időként.

Szolgálati idő Kérdés

Tisztelt Szakértő! A nyugdíjbiztosító szolgálati idő adategyeztetést kezdeményezett a magánszeméllyel. A nyugdíjbiztosító megküldött anyagában nem szerepel a 30 napot meghaladó táppénzes állomány (veszélyeztetett terhesség), valamint a szülési szabadság, gyed, gyes időszaka. A szóbanforgó időszak 1992. évtől 1996. évig tartott. Helyes így, vagy tegyen észrevételt? köszönettel Papp Éva

Alkalmi munkavállalás és nyugdíj Kérdés

Tisztelt Adózóna! A munkavállaló fő állású munkaviszonnyal rendelkezik heti 40 órában. E mellett más cégekénél esténként és hétvégén alkalmi munkát is vállal. Kérdésem az lenne, hogy az alkalmi munkavállalás napjai az ő esetében a nyugellátás megállapítása során + szolgálati időnek számítanak-e? Tájékoztatásukat köszönöm! Németh Mária Zsuzsanna

Nyugdíj: főállású kisadózó szolgálati ideje. Példával Cikk

A főállású kisadózó a nyugdíjjogosultsághoz teljes szolgálati időt szerez, azonban ha csak a havi 50 ezer forintos átalányadót fizeti, a nyugdíj összegének kiszámításakor arányosítják a szolgálati időt, ezért kisebb ellátásra számíthat.

Nyugdíj: gyermekek után ilyen kedvezményeket érvényesíthet Cikk

Az állami nyugdíjbiztosításban a biztosítottak számos kedvezményeket vehetnek igénybe a gyermekeik után a nyugellátásuk megállapítása során. A kedvezmények hol közvetlenül, hol közvetve jelentkeznek a nyugdíj megállapításakor.

Rokkantsági ellátban részesülő (C2 minősítés) személy munkavállalásának korlátai Kérdés

Tisztelt Szakértő! A párom részére 2018.03.09-től rokkantsági ellátást állapítottak meg, 20018.03.08-ig munkaviszonyával kapcsolatban táppénzben részesült, miután annak egy éves maximált időszaka lejárt. Azóta a munkáltatónál igazolt, nem fizetett távolléten van, mivel tartós cca. 10 hónapos egészségügyi rehabilitációs kezelésen van. Kérdéseim: 1.) A munkáltatónak meg kell-e szüntetnie a munkaviszonyát, ezen időszak alatt vagy maradhat az igazolt távollét, mivel később -– ha a rehabilitációs kezelés véget ér – részmunkaidőben foglalkoztatná? 2.) Hány órás munkaviszonyben foglalkoztatható, illetve mi a jövedelem maximuma, hogy a rokkantsági ellátás ne szűnjön meg? 3.) A rokkantsági ellátás melletti munkavégzéssel szerezhet-e szolgálati időt, illetve az így szerzett jövedelem beszámít-e majd később a saját jogú öregségi nyugdíjába? Üdvözlettel:

Rokkantsági ellátásból öregségi nyugdíj: érdemes átszámíttatni? Cikk

Mielőtt a rokkantsági ellátott személy betöltené a reá vonatkozó öregségi nyugdíjkorhatárt, érdemes átgondolkodnia, kérje-e, hogy újból kiszámítsák időskori járandóságát.

"Nők 40" nyugdíjas – jövedelemkorlát Kérdés

Tisztelt Szakértő! Nők 40 éves szolgálati idő után történő nyugdija mellett, ha valaki alkalmazásban van, akkor, ha a jövedelme meghaladja a mindenkori minimálbér 18-szorosát, akkor attól az időszaktól a nyugdíja nem jár neki? Mi a helyzet, ha a fentihez hozzájön még ingatlan-bérbeadásból származó jövedelem? Azt is bele kell számolni a mindenkori minimálbér 18-szorosának megfelelő korlátba, vagy a lakásbérbeadásból származó jövedelem nem számit bele? Köszönöm válaszukat. Maria

Gyermekápolásra igénybevett fizetés nélküli szabadság Kérdés

Ha a dolgozó 1995-ben fizetés nélküli szabadságot vett igénybe gyermeke nevelése céljából, az szolgálati időnek minősül-e az 1997. december 31. előtt hatályos jogszabályok szerint? Tulajdonképpen a gyest hosszabbította meg a gyermek gyakori betegsége miatt.

Az öregségi nyugdíjhoz hiányzó szolgálati idő vásárlásáról Cikk

Írásunkat folytatjuk az öregségi teljes, illetve öregségi résznyugdíjra való jogosultsághoz hiányzó szolgálati idő megszerzésére, valamint az 1998. évben gyermek gondozása, ápolása címén igénybe vett fizetés nélküli szabadság szolgálati időként történő elismerésére köthető megállapodás szabályainak ismertetésével.

Nyugdíjba menne? Így vehet szolgálati időt Cikk

A törvény lehetőséget biztosít nyugdíjjogosultságnál figyelembe vehető szolgálati idő szerzésére azok számára is, akik nem végeznek semmilyen keresőtevékenységet, illetve nem állnak semmilyen biztosításra kötelező jogviszonyban, vagy biztosítási jogviszonyuk egyéb oknál fogva szünetel.

Nők 40 éves nyugdíjba vonulása Kérdés

A HAON hírportálon olvastam egy nyugdíjjal kapcsolatos cikket. Az volt benne, hogy, aki 40 év után nyugdíjba vonul, annak nincs semmilyen teendője a rá vonatkozó nyugdíjkorhatár elérésekor. Ez azt jelenti, hogy diplomás nő, aki ezt választaja, a felsőfokú végzettség megszerzéséhez kapcsolódó 4-5 év szolgálati időt elveszti?

A részmunkaidős foglalkoztatás következménye a nyugdíjban Cikk

Az utóbbi években egyre jobban elterjedt a munkavállalók részmunkaidős foglalkoztatása. Ezzel kapcsolatban számos munkavállalóban felmerül a kérdés, hogy a részmunkaidő hátrányosan érintheti-e őt a majdani nyugdíjazása során.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Számla tartalma

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink