349 találat a(z) szerződés cimkére

Kata kiszámlázható maximum Kérdés

Van egy alvállalkozóm, aki katás egyéni vállalkozó, és ez alapján fizeti meg az egyéni vállalkozásában a havi 50 ezer forintot. Az áfás cégemben végez munkát, és valószínűleg az ő munkája meg fogja haladni az egymillió forintot. A kérdésem, hogy adóellenőrzés során mennyire egyenértékű az a hét feltétel, amely a törvényben van? Az ő esetében a d) a tevékenység végzésének helye a kisadózó birtokában áll; és az f) a tevékenység végzésének rendjét a kisadózó határozza meg; lehet a szerződésben. Hogyan kell ezeket azontúl bizonyítani, hogy így szerződünk? Az egyéni vállalkozásának címe az albérlete, ahol lakik, nincs saját ingatlanja. A d) pont esetében kötelező, hogy saját ingatlanja legyen? Mire utal pontosan a birtokában áll kifejezés? A munkát bármikor végezheti, semmi megkötésem nincs felé ebben, a lényeg, hogy határidőre elkészüljön. Ez elég az f) pont esetén? Köszönettel: Böbe

Így hatottak az adókedvezmények a nyugdíjbiztosításokra Cikk

A múlt év szeptemberének végéig a biztosítók több mint 45 ezer nyugdíjbiztosítási szerződést kötöttek, ebben jelentős szerepe volt annak, hogy 2014-ben már adókedvezményt lehetett igénybe venni ezek után - közölte a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz) csütörtökön az MTI-vel.

Számla melléklet Kérdés

Tisztelt Szakértő! A 200 ezer forint feletti összegű számlához megrendelő vagy szerződés a kötelező melléklet? Válaszát előre is köszönöm!

Vállalkozási szerződés szociális szövetkezettel Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. és egy szociális szövetkezet szerződése van a kezemben, és tanácsra lenne szükségem. A szerződés szerint a szociális szövetkezet, mint vállalkozó a meghatározott feladatok elvégzését vállalja, illetve különböző szolgáltatások teljesítését. A melléklet szerint fűszerek csomagolása, rakodása, összekészítése. Ez a kft.-nek a szövetkezet szerint olcsóbb munkaerőt jelentene, illetve mentesülne különböző nyilvántartási kötelezettségek alól. Tulajdonképpen a szociális szövetkezet tagja jön ide, és végzi el ugyanazon feladatokat, mint a saját munkavállalóink, illetve a jelenleg kölcsönzött munkavállalók. Van-e ennek realitása. Ön aláírna-e egy ilyen szerződést? Köszönöm válaszát.

Egyszerűsített foglalkoztatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az egyszerűsített foglalkoztatás munkabérét a foglalkoztatás lejártával ki kell fizetni. Azonban, ha a munkáltató és a foglalkoztatott írásban megállapodást/szerződést köt, hogy a munkabér kifizetése egyösszegben történjen egy megadott napon, mert a foglalkoztatás többszöri a hónap folyamán, az lehetséges? Köszönettel.

Régi és új Ptk.: mikor, melyiket kell alkalmazni? Cikk

Március 15-én hatályba lépett az új Polgári törvénykönyv, de a korábbi rendelkezéseket is még évekig, sőt, akár évtizedekig alkalmazni kell. Külön törvény rendelkezik arról, hogy az új magánjogi kódex előírásaira mikor kell átérni. Sok esetben különös körültekintést fog igényelni, hogy a felek megállapítsák, jogviszonyukra melyik szabályt kell alkalmazni. A Deloitte Legal hírlevele az alábbiakban a várhatóan leggyakrabban előforduló kérdéseket emeli ki.

Devizahiteles szerződések: döntött az Ab Cikk

A devizahiteles szerződések törvénnyel módosíthatók, ám érdekegyensúlyra kell törekedni az Alkotmánybíróság hétfőn kihirdetett döntése szerint.

Földet ad el, földet vesz? Márciustól erre figyeljen! Cikk

A parlament múlt nyáron fogadta el a földforgalmi törvényt, amely lépcsőzetesen lép hatályba, március 1-től adásvételi szerződést földre csak biztonsági elemekkel ellátott papíron lehet kötni, illetve ekkortól kell alkalmazni az elővásárlás szabályait is - írja az agrárszektor.hu.

Mi a teendő, ha nem fizet az üzleti partner? Cikk

Minden cégnek volt olyan üzleti partnere az elmúlt 2 évben, amely fizetésképtelenné vált: az általuk okozott bevételkiesés általában nem haladja meg a cég forgalmának 10 százalékát – derül ki az adósságspirálba jutott cégek megmentésével foglalkozó Reconcept ügyfelei körében végzett felméréséből. A kárt súlyosbíthatja, ha a cég alacsony árréssel vagy rossz áfa-pozícióval dolgozik. A cégek nem optimisták, hasonló eredményekre számítanak 2014-ben is, közel 45 százalékuk azonban semmit sem készül tenni védekezésül. A Reconcept szerint szerződéses kikötésekkel a cégek csökkenthetik a nem realizált bevételek okozta kockázatot.

Amikor kötelező az írásos szerződés Cikk

Kell-e vállalkozói szerződés 200 ezer forintos összeg alatt? Olvasónk kérdésére szakértőnk, Sinka Júlia válaszolt.

Ilyen a jó tagikölcsön-szerződés Cikk

A tagi kölcsönről kötött – adórevizor által sem kifogásolható – szerződésben számtalan kérdésre ki kell térni. Összefoglaltuk, mi mindenre kell figyelni.

Kivitelezés vagy lakásértékesítés Kérdés

Építőipari vállalkozás saját tulajdonú telken társasházat épít. Köthet-e ingatlanértékesítésre szóló szerződést a felépítendő lakásokra, vagy egy telek értékesítésről és egy kivitelezési szerződésről szóló szerződést kell kötnie a vevőivel?

Egyéni vállalkozó és alkalmi foglalkoztatás Kérdés

Tisztelt Szakértő!Általányadós fodrász egyéni vállalkozó felvette tevékenységi körébe a kozmetikai tevékenységet, mert a lányát alkalmi munkavállalóként év végéig szerette volna alkalmazni(2013.01.01-től pályakezdőként munkaviszonyban több kedvezményt tud igénybevenni). Az önkormányzati ügyintéző azt mondta, nem lehet alkalmi munkavállalóként ezt megtenni, sőt a munkaszerződés nem szólhat 4,6 órás munkaviszonyról, csak 8 óráról, mivel a fodrász főállású egyén vállalkozó.Szeretném tudni, hogy létezik-e ilyen korlátozás, ha a kislány rendelkezik a megfelelő szakképzettséggel. Köszönettel várom válaszát.

Nem árt résen lenni határozatlan idejű szerződéseknél - új Mt. Cikk

Az új törvény alkotóinak célja a rugalmasság biztosítása, a jogforrási rendszer átalakítása, a szociális biztonság erősítése és a jogintézmények pontosítása volt. A szakma megosztott abban a kérdésben, hogy az új Mt. elérte-e és ha igen, milyen mértékben a fenti célokat. Abban azonban mindenki egyetért, hogy feltétlen szükség volt a váltásra és még akkor is, ha az új törvény nem hozott teljes koncepcionális váltást, a gazdasági élethez biztosan jobban alkalmazkodik, a munkáltató működését szem előtt tartva nagyobb rugalmasságot biztosít a feleknek és jogtechnikai szempontból is kifejezetten jól sikerült.

Elszámolható-e költségként a foglaló? Szakértői Kommentár

2006 májusában szerződést kötöttünk földterület vásárlására. A szerződésben a vételár 20 százalékának megfelelő összegű foglalóban állapodtunk meg, amelyet a szerződés aláírásakor megfizettünk az eladónak. Sajnos az ingatlanvásárlással kapcsolatos fejlesztéseinket nem tudjuk megvalósítani, a terület megvétele oka-fogyottá vált. Az eladó a foglaló visszafizetéséről nem hajlandó egyezkedni. Társaságunk a megfizetett foglalót elszámolhatja-e költségei között?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink