349 találat a(z) szerződés cimkére

Bónusz a vevőknek: lehet-e a számla határidőre kifizetéséhez kötni? Cikk

Van arra lehetőség, és törvényes-e, hogy az eladó a bónuszszerződésbe beleírja, csak akkor fizeti ki a bónuszt, ha a partner egész évben határidő előtt kiegyenlíti a számlákat? – kérdezte olvasónk. dr. Szeiler Nikolett, ügyvéd, adótanácsadó szakértőnk válaszolt.

Bónuszfizetés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném kérdezni, hogy arra van-e lehetőség, és törvényes-e, ha a bónuszszerződésbe beleírom, csak akkor fizetem ki a bónuszt, ha a partner pontosan fizet egész évben? Mivel 10-20 napot csúszik a fizetéssel, valahogy szeretnék hatni rá, hogy érdeke legyen a határidő betartása. Köszönettel: Kovács Éva

Felhasználó és fizető fél eltérés Kérdés

Tisztelt Adószakértő! Közüzemi számlával kapcsolatos kérdésem lenne: adott két cég A és B, az egyik megvásárolta a másikat (mind a kettő áfakörös kft.). B cég telephelyére szóló közüzemi számlán a fizető fél A cég. A felhasználó B cég, bár ő nem folytat tevékenységet már, az ott elhasznált energiát A cég használja fel.... Kérdésem, a számlát kinél számolhatom el? Én úgy gondolom, hogy a felhasználó cég számolja el a költséget - hiszen az ő telephelyére szól a számla, majd továbbszámlázza a fizető cég nevére. A jövőben remélem a közüzemi szerződés módosításra kerül, mert ez lenne a megoldás. Válaszát köszönöm!!

Szerződés, számlázás II. Kérdés

Tisztelt Ügyvédnő! Köszönöm a tájékoztatást. A céggel ma ismét beszéltem, mert hívtak. Közöltem, hogy továbbra is szeretném hallani a hangfelvételt. Közölték, hogy az nincs, de tavaly a telefonos megegyezés után postán kiküldték a szerződést. Én nem kaptam semmilyen levelet ettől a cégtől. Közölték, hogy nem ajánlva és nem is tértivevényesen adták fel, mert az nem kötelező, mivel nem számlát tartalmaz a levél. A bizonyításnál nekem kell bizonyítani, hogy nem kaptam meg a levelet és nem nekik, hogy azt elküldték, és innentől kezdve nem a kedvezményes árat követelik rajtam, hanem a teljes vételárat plusz a kinnlevőségkezelő költségét, mert átadják neki a számlát behajtásra, mivel a szerződés lejárta előtt 15 nappal nem mondtam fel a szerződést. De hogy mondtam volna fel, ha nem tudtam róla.?... De mivel nem fogadom el a kedvezményes árat, ezért a teljes árat hajtják be rajtam. Ez tényleg így van, és akkor most készüljek behajtásra? Előre is köszönöm válaszát. Üdvözlettel: Kovács Éva

Szerződés, számlázás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdéssel fordulok Önhöz. Az országos cégnyilvántartó keresett meg azzal, hogy fizessek 45 000 forint plusz áfát a megjelenésért, melyet futárral küld holnap. Közlöm, hogy nem kérem, erre közli, hogy tavaly ingyenes volt a megjelenés, és mivel nem mondtam le, ezért automatikusan meghosszabbodik,,de csak akkor leszek aktív az oldalon, ha a pénz beérkezik. Erről semmilyen irásos megerősítést nem kaptam, és nem emlékszem ilyen telefonos beszélgetésre sem. Ismét közöltem, hogy nem vagyok hajlandó kifizetni, először látni akarom az írásos papírt, hogy én ilyet aláírtam. Közölték, hogy telefonos tájékoztatás volt. Akkor azt szertném hallani, mielőtt fizetek. Közölték, hogy ezt majd csak a bizonyító eljárásban teszik meg .De adnak kedvezményt, és már csak 39 000 forint plusz áfát kell fizetnem holnap a futárnak,de holnap át kell vennem, és kifizetnem, mert hónap vége van, és ha nem teszem, akkor 9500 forint plusz áfa összegről küldik a számlát, és elveszítem a kedvezményt. Szeretném kérdezni,hogy létezik ilyen, hogy telefonos tájékoztatás alapján közlik, hogy nem mondtam le a szolgáltatást írásban, ezért fizetnem kell? Ez egy szolgáltatás, nem kell erről szerződés? Tényleg elég egy telefonos tájékoztatás?Tényleg ki kell fizetnem, ha nem kérem a szolgáltatást? Ráadásul nem is vagyok kint a cégnyilvántartón, majd csak akkor kerülök ki, ha beérkezik a pénz? Nekem bűzlik az egész? Mit tehetek? Várom, és köszönöm gyors válaszát, mert a futár holnap hozza a számlát. Üdvözlettel: Kovács Éva

Szolgáltatás adományba Kérdés

Tisztelt Szakértő! Hogyan lehet megoldani szabályosan az alábbi gazdasági eseményt? Egyesület egy rendezvényt hoz létre. Támogatói nem pénzt adnak, hanem egy-egy fellépő tiszteletdíját fizetik ki, de nem az egyesületnek szeretnék, hanem közvetlenül a fellépőnek számla ellenében. A fellépő arra vállalkozik, hogy az egyesület által megrendezésre kerülő rendezvényen fellép. A fellépő a támogatónak fog számlázni. Ez így helyes? Vagy az egyesületnek kell szerződnie a fellépővel? Milyen "jogon" tartózkodik majd ott a rendezvényen a fellépő, amennyiben a támogatóval kell szerződnie, és nem az egyesülettel? Az egyesület miről állít ki a támogatónak igazolást? A fellépés értékéről? A támogató (ha egyéni vállalkozó, ha cég) rendelkezni fog egy fellépésről számlával, ami az igazolás alapján azért lett megrendelve, hogy azt rögtön adományként továbbadja? Ebben az esetben a vállalkozók azt (bármivel is foglalkoznak) leírhatják költségként? Köszönöm!

Megmondjuk, mikor kell alkalmazni az áfatörvény 58. §-át Cikk

Gépbérletnél mikor kell alkalmazni az áfatörvény 58. §-át, mikor fontos az írásbeli megállapodás, mikor lehet eltekinteni attól? Hogyan kell kiállítani a számlát? Olvasónk kérdésére Bartha Katalin okleveles adószakértő válaszol.

Sportoló szerződéskötés díja Kérdés

Tisztelt Szakértő ! Sportegyesület átigazolás után amatőr sportolókkal indul a 2016/2017-es szuperligás telebajnokságban. A sportolók, akik más jogviszonyokban biztosítottak (munkaviszony, nappali tagozatos középfokú intézmény tanulója, illetve felsőfokú intézmény nappali tagozatos hallgatója, főállású anya, gyedben részesülő személy) részére egyszeri szerződéskötési díjat fizet az egyesület. Véleményem szerint a kifizetett szerződéskötési díjból származó jövedelem a kifizetés időpontjában lesz adóköteles, amely után 15 százalék szjS-t kell levonjon az egyesület a magánszemélyektől és 27 százalék eho-fizetési kötelezettsége áll fenn a kifizetőnek. Kérem a témában szíves segítségük megadását. Köszönettel:Borsosné Pál Ildikó

Diákmunka: 200 ezer szerződést kell újrakötni Cikk

Pénteken megjelent a Magyar Közlönyben a szövetkezetekről szóló törvény módosítása, amely az iskolaszövetkezetek működését és a diákok tanulás melletti jövedelem- és munkatapasztalat-szerzését szabályozza, azonban a diákok és szüleik számára fontos hangsúlyozni, hogy a törvény szeptember első napján lép hatályba, így a nyári diákmunkákat az új szabályozás semmilyen szempontból nem érint.

Bt.-kültag Kérdés

Tisztelt Szakértők! Egy bt. kültagja tagi jogviszonyosként lett bejelentve. A járulékminimumot a garantált bérminimum után megfizette a cég. A kültag személyesen közreműködik, de jövedelmet nem vesz fel érte (tekintve hogy kezdő vállalkozásként még nincs nagyon miből kivenni). Kérdésem, hogy ez így szabályos-e, és szükséges-e valami írásos szerződést kötnie a céggel? Van-e bármi időkorlátja a munkavégzésének? Megjegyzés: nevez.ett személy semmilyen más vállalkozásnak nem tagja és alkalmazotti jogviszonya sincs. Köszönettel

Üzemi baleset Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném a segítségét kérni. Munkavállaló üzemi balesetet szenved, védőfelszerelés használata hiányában. A munkavédelmi oktatást megkapta, a védőfelszerelést átvette. Hogyan tudja a cég kivédeni, hogy a költségeket ráterheljék, amikor egyértelműen a munkavállaló hibázott? Van erre valami nyomtatvány, vagy javasolt szerződésbe rögzíteni, hogy ........esetben a munkavállaló viseli a költségeket? Biztosítás van, de nyilván a biztosító sem fizet, ha a munkavállaló a "saját" hibájából sérül. Szeretnénk a továbbiakban valamely módon rögzíteni, ha lehetséges, hogy amennyiben saját hibájából (például a védőfelszerelés hiányában) sérül a munkavállaló, akkor ő maga viseli a felmerülő költségeket.

Társaságiadó-felajánlás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy kinek és milyen formában lehet felajánlani a cég társasági adóját, ha azt nem a NAV-nak akarják befizetni? Én úgy olvastam, hogy csak a feltöltés előtt lehet aláírt szerződéssel bejelenteni a NAV-nak ezt a szándékot. Válaszukat előre is nagyon köszönöm: Asbóth Istvánné

Kútba esett a szerződés – kell-e a kártalanításra áfát számolni? Cikk

A szerződés meghiúsulására az üzletfelek bánatpénzt kötnek ki, a késedelmes fizetésre kamatot, behajtási költségátalányt számítanak fel. Kell-e ezek után áfát számolni?

Építkezés áfa Kérdés

Magánszemély megbízó új lakás építéséhez saját tulajdonú telkén generálkivitelezőt szeretne igénybe venni. Az ilyen típusú vállalkozási szerződés, ha jól tudom, a nemrég bevezetett 5 millió forintos adó-visszatérítésnél kizáró ok. Hogyan és milyen áfatartalommal számláznak egymás között az alvállalkozók és a generálkivitelező? A megbízó felé 5 százalékos áfatartalommal számláznak? Az épület árának körülbelül felét-kétharmadát a legnagyobb alvállalkozó építi be. Ennek a cégnek az esetében a megbízó adózási szempontból milyen típusú szerződést kössön? Emelje be a generálkivitelező mellé társvállalkozóként, vagy maradjon alvállalkozó?

5 százalék vagy 27? Ezen múlik a lakóépület áfakulcsa Cikk

Szerkezetkész, félkész, kulcsrakész lakóépület: nem mindegy, hogy 5 vagy 27 százalékos áfa rakódik-e az értékre. Értelmezzük a jogszabályokat és a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) tájékoztatóját.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink