349 találat a(z) szerződés cimkére
Munkaviszony időszakos munka esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! Mezőgazdasági tevékenységet folytató vállalkozás egy jelenleg egyszerűsített foglalkoztatásban alkalmazott dolgozót munkaviszonyban alkalmazna, azonban december, január, február hónapokban nem tud munkát adni a tevékenység jellegéből adódóan. Hogyan lehet szüneteltetni ezen hónapokra a munkabér- és járulékfizetést? Esetleg minden évben új határozott idejű szerződést kötni március–november hónapok közti időszakra? De ugyanazon felek között ez hányszor lehetséges? Vagy nincs más lehetőség, csak az egyszerűsített foglalkoztatás erre az esetre? Válaszát köszönöm.
Feltöltőkártyás mobiltelefonosok, figyelem: megszűnhet az előfizetői szerződés Cikk
Július 1-jén megszűnnek azok a feltöltős SIM-kártyás mobiltelefon-szolgáltatásra vonatkozó előfizetői szerződések, amelyekről nem nyilatkoznak az előfizetők – derül ki a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) rendeletéből, amely szerdán jelent meg a Magyar Közlönyben.
Egy munkavállaló egy munkaviszonya több munkáltatóval Cikk
Kinek kell bért fizetnie, a költségeket melyik munkáltató, milyen arányban és hogyan számolhatja el, ki és hogyan fogja gyakorolni a munkáltatói jogokat, illetve hogyan szüntethető meg a munkaviszony, ha a munkavállaló ugyanarra a munkakörre több munkáltatóval létesített munkaviszonyt?
Kft. írásos szerződései Kérdés
Tisztelt szakértő! Egy egyszemélyes kft. ügyvezetőjének van 36 órát meghaladó munkaviszonya. A kft.-ből nem vesz fel jövedelmet semmilyen jogcímen. Az ügyvezetésért itt kell-e mégis valamennyi összeget fizetni-e? Évközben nagyon kevés bevétele van, és az nem is a főtevékenységéből. Van egy szóbeli megállapodása egy vállalkozóval (villanyszerelő), hogy amikor szüksége van rá, akkor az általa elvégzett munkák után maradó javításokat, sitt eltakarítását elvégzi az esti órákban, vagy éjszaka. Ezért ő az év végén, ha legalább 3 helyszínen dolgozott, leszámlázhat 500 ezer forintot (ő alanyi mentes). Kell-e az írásos szerződés? Elég-e az összevont 3 helyszínről az egy nyilatkozat, hogy elvégezte a munkát és december 30-án kiállítja a számlát?
Tanulmányi támogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! A cég a diákszervezeten keresztül "alkalmaz" egy diákot, ezt a diákot későbbiekben szeretné alkalmazottként foglalkoztatni, és ennek érdekében most egy felnőtt OKJ-s tanfolyamra beíratni, amit a cég fizetne. Kérdésem, hogy ennek milyen szerződési feltétele van, van-e erre mód, ezt a cégnél hogyan kell könyvelni (ha lehet ilyet csinálni), és milyen adóvonzata van a cégnél? Válaszukat előre is köszönöm.
Autósok, figyelem: drága lehet a késlekedés! Cikk
Az idei év végéig meg kell kötni az új, jövő évre vonatkozó szerződést azoknak az autósoknak, akiknek kötelező gépjármű-felelősségbiztosítása (kgfb) január 1-jei évfordulós, és úgy döntöttek, hogy az idei kampányban biztosítót szeretnének váltani, máskülönben súlyos büntetést kell majd fizetniük – hívta fel a figyelmet Gilyén Ágnes, a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz) szóvivője pénteken az M1 aktuális csatornán.
Munkáltatói kölcsön Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk munkáltatói kölcsönt nyújt a cég vezető tisztségviselőjének (aki egyben tulajdonosa is a cégnek). Munkaviszonyban áll a céggel. A Polgári törvénykönyv szabályai szerinti szerződést kötünk, a kamat a jegybanki alapkamat plusz 5 százalék. Kérdés, hogy feltétlenül meg kell-e jelölni a célt, hogy mire adjuk a kölcsönt, illetve megfelelő indok-e, hogy egy másik cégben részesedésvásárlásra forditaná ezen összeget? Tisztelettel várom válaszát.
Nyugdíjbiztosítás: így kell rendelkezni a befizetésekről Cikk
Mi szükséges ahhoz, hogy a magánszemély nyugdíjbiztosítási szerződés alapján befizetett összegei utáni előírt részt a NAV átutalja az egyéni számlára? Itt van a NAV tájékoztatója.
A vállalkozói díjon kaptak össze a felek, a Kúria döntött Cikk
A többször módosított szerződés díján vitatkozott a vállalkozó és a megrendelő, a peres ügyre a Kúria tett pontot.
Szerződés szabályai Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az lenne a kérdésem, hogy két cég közötti szerződéskötés szabályos-e, hogy ha az egyik fél a szerződést aláírva e-mailen elküldi a másik cégnek? A másik cég aláírja, majd vissza küldi e-mailen. Tehát az eredeti aláírás nincs meg egyik félnek sem a másiktól. Válaszát előre is köszönöm.
Építési telek vásárlása magánszemélytől Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk saját tulajdonú és bérelt ingatlanok bérbeadásával, üzemeltetésével foglalkozó társaság, mely tevékenységet az áfakörbe történő bejelentkezéssel "áfásan" végzünk. Magánszemélytől tervezünk építési telket vásárolni, mely értékesítés a magánszemély részéről üzletszerűnek minősül. Társaságunk részéről van-e akadálya az eladó által felszámított általános forgalmi adó levonásának, csak azon okból kifolyólag, hogy az eladó magánszemély, ha a megvásárolt telek hasznosítása adóköteles tevékenység keretében fog megvalósulni. Amennyiben az ügylet áfatartalma levonható, akkor csak számla alapján helyezhető levonásba, vagy az adásvételi szerződés alapján számla nélkül is? Válaszát előre is köszönöm.
Számlázás Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kérdésem a következő: cégünk saját üzletrészét értékesíteni kivánja, a üzletrész megvásárlója intézkedett is ez ügyben, mellyel kapcsolatban az üzletrész vásárlójának költségei merültek fel, időközben az ügylet meghiúsult, de a vevőjelölt cégünk felé terhelni kivánja felmerült költségeit. A kérdésem az, hogy milyen bizonylat alapján tudja terhelni cégünk felé felmerült költségeit? A felmerült költségei ügyvédi dij, valamint a megvásárlással kapcsolatos ügyintézés, eljárási költségek. Valamint milyen összefoglaló név szerepelhet a terhelő bizonylaton? Köszönettel a választ.
Eredeti bizonylat Kérdés
Tisztelt Szakértő! Mi számít elfogadható bizonylatnak? Cégünk életében viszonylag rendszeresen előfordul, hogy egy eseti megbízás, jellemzően marketing célú hirdetés, egyéb megjelenés sürgős lebonyolítást igényel. Ilyenkor a megbízási szerződést aláírjuk, a szkennelt változatot kapja meg a szállító, aki azt aláírja, majd visszaküldi e-mailben, ez a szkennelt változat képezi a számla bizonylatát. A könyvelőnk ragaszkodik ahhoz, hogy mindkét fél által, eredetiben aláírt szerződés kerüljön a számla mellé. Az ügyvédünk szerint a jogügylet így is létrejön, bíróságon bizonyítékként használható dokumentum az így létrejött szerződés. Igaza van a könyvelőnek? Megkövetelhetjük partnereinktől, hogy postaköltséget, időt nem kímélve küldjük oda-vissza a papírokat, a XXI. századi technikai vívmányokat sutba dobva?
Itt az áfa, hol az áfa? Az adó kezelése szerződés átruházásakor Cikk
Az új Ptk. bevezette a szerződés-átruházás jogintézményét. Ez azonban számtalan kérdést vetett fel elsősorban az átruházás áfakezelését érintően. Erre reagálva adott ki a Nemzetgazdasági Minisztérium nemrégiben egy tájékoztatást[1] (a továbbiakban: tájékoztató).
Egészségügyi dolgozók bérfejlesztése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy az OEP-szerződéssel rendelkező vállalkozás, háziorvos, illetve fogorvos kötelezett-e a minisztérium által 2016.09.01.-től előírt szakdolgozói bérfejlesztésre?Válaszukat előre is köszönöm