573 találat a(z) részmunkaidő cimkére
Tagi munkaviszony Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. személyesen közreműködő tagja munkaviszonyban látja el az ügyvezetést és a vállalkozói tevékenységet. Más jogviszonya nincs. Meg kell-e fizetnie maga után a rá irányadó minimális járulékot, tehát heti 40 órás munkaviszonyban kell, hogy bejelentve legyen, vagy lehet részmunkaidős is, ha a tevékenysége belefér az alacsonyabb óraszámba? Köszönöm válaszát.
Szocho-kedvezmény Kérdés
Tisztelt Cím! A szocho-kedvezményekkel kapcsolatosan szeretném tájékoztatásukat kérni, pontosabban az nem egyértelmű a számomra, hogy a kedvezményeket részmunkaidő esetében több munkáltató is alkalmazhatja -e? Például: mindkét cégnél 4-4 órában végez munkát a munkavállaló (a NAV igazolása alapján jogosult igénybe venni a cég a dolgozója utáni kedvezményt munkaerő-piacra lépő munkavállaló jogcímen), ilyen esetben mindkét cégnél figyelembe lehet venni a kedvezményt, vagy csak az első munkáltatónál, akinek konkrétan megküldték az igazolást? Bérezés, belépési idő és a munkakör is azonos! Előre is köszönöm a segítségüket! Tisztelettel.
Így módosultak a kisgyermekesek részmunkaidős foglalkoztatásának feltételei Cikk
A szülési szabadságot, illetve a gyermek gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadságot követő időszakban a teljes munkaidő vállalása nem mindig kivitelezhető a szülő számára. A gyermek(ek) logisztikája sem teszi jellemzően lehetővé, hogy már reggel nyolctól a szülő dolgozni kezdjen, illetve 16–17 óráig akár bent is maradjon. A cikkünkben végigvesszük, hogy milyen lehetőségei vannak a szülőnek munkaidő és az ehhez kapcsolódó kedvezmények tekintetében, külön figyelemmel a részmunkaidős foglalkoztatásra.
Megbízási díjas ügyvezető járuléka Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. tulajdonosa és ügyvezetője ugyanazon személy. Semmilyen más munkaviszonnyal nem rendelkezik, az ügyvezetést megbízási jogviszonyban végzi, napi 4 órában (a garantált bérminimum időarányosított részének megfelelő díjazásért, azaz 2019-ben havi bruttó 97 500 forintért). Ebben az esetben elég a 4 órás munkaidő után megfizetni a járulékot, vagy ettől függetlenül a teljes (8 órás) minimálbér után kell járulékot fizetni? Véleményem szerint nem áll fenn többes jogviszony, de szeretnék egy megerősítést, valamint arról is, hogy ez esetben van tb-ellátása, hiszen a megbízási díj összege eléri a 30 százalékot. Előre is köszönöm a választ.
Szabadságolás: példák speciális esetekre Cikk
A szabadságok kiadása a munkáltatóknál örök probléma forrása. Az ünnepek közeledtével a szabadságoláshoz kapcsolódó kérdések is megszaporodnak. Kiadható-e szabadság a jövő évi szabadság terhére? Visszakövetelhető-e a szabadság abban az esetben, ha többet adtunk ki, mint amennyi járt volna? Hogyan számoljuk a részmunkaidő szabadságát? A szabadság kiadásával kapcsolatban felmerülő kérdéseket gyűjtöttük csokorba cikkünkben, és ezekre igyekszünk részletes választ adni.
Órabérszámítás részmunkaidő Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítségére lenne szükségem az alábbi témában. Egy dolgozó 8 órás bére bruttó 200 ezer forint, szeretnénk efóban felvenni mellé egy 6 órás munkavállalót, órabérben. Jól gondolom, hogy az órabér kiszámítása az alábbiak szerint történik: 200 eFt/174=1149 Ft/óra lenne a 6 órás efós órabére?
Főfoglalkozású társas vállalkozó Kérdés
Tisztelt Szakértő! A saját kft.-ben heti négy órában bejelentett vállalkozó dolgozik is, és az ügyvezetést is ellátja, ez helyes így vagy másként kell bejelenteni? Ha ez így nem járható, akkor hogyan kell a bejelentéseket módosítani, hogy a négyórás bejelentés megmaradjon, mert nem tud többet járulékokra fordítani? Köszönettel!
Csed-gyed alapja Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretnék segítséget kérni az alábbi konkrét esetre: dolgozó 2017 júniusától 2019. június 19-éig teljes munkaidőben dolgozott. 2019. augusztus 16-ától jelenleg is 4 órás munkaviszonya van, mert utolsó éves főiskolás, készül a vizsgáira. Közben terhes lett, a szülés várható időpontja 2020. április 18. Vizsgái miatt még szüksége lenne arra, hogy csak 4 órában dolgozzon valameddig. 2020. január végén Budapestre költözik, ott szeretne elhelyezkedni, de már teljes munkaidőben dolgozna. Milyen időponttal helyezkedjen el, hogy a csed és a gyed alapja ne a 4 órás munkaviszonya alapján kapott bére legyen, hiszen évekig magasabb járulékot fizetett, ez a jelenlegi részmunkaidő kényszerhelyzet? Köszönöm a segítséget.
Munkaviszony és gyet Kérdés
Tisztelt Szakértő? Gyetben részesülő, 4 órás munkaviszonnyal rendelkező szülő kaphat-e táppénzt a gyermek betegsége esetén? Köszönöm.
Gyed melletti átmeneti munkavégzés Kérdés
Tisztelt Szakértő! A nyári szabadságolások miatt egy jelenleg gyeden lévő munkavállalónk augusztus hónap folyamán átmenetileg visszajönne dolgozni segítőként. Előreláthatóan pár napról lenne szó, de nem feltétlenül egybefüggő pár napról. Lehetséges, hogy az egyik héten például hétfőn és szerdán, míg a következő héten csütörtökön és pénteken jönne dolgozni. Munkavállalónk 8 órás munkavállalóként foglalkoztatott nálunk, azonban felmerült, hogy ezen a pár napon csupán 3-4 órát dolgozna. Lehetséges-e ilyen módon megszakítani a fizetés nélküli szabadságot? Van-e valamilyen akadálya, hogy pár napra visszatérjen a munkavállaló, illetve van-e akadálya annak, hogy csupán 3-4 órát dolgozzon ezeken a napokon, és ne napi 8 órát? Amennyiben lehetséges a munkavállaló ilyen módon történő foglalkoztatása, az milyen adminisztrációs terheket ró a cégre? Segítségüket előre is köszönöm.
Készenléti jellegű részmunkaidős telepfelügyelői állás bejelentése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi pár mondattal foglalom össze a cégünknél létrehozott új munkakör leírását: A kitalált telepfelügyelőség első, pár hónapos kezdő időszakában, még két fő esetén bruttó 120 000 Ft/ hó bérezéssel, a hónapot felezve fejenként 15 napot kell teljesíteni (8000 Ft/hó bér). Ha feláll a véglegesnek szánt háromfős csapat havonta, fejenként 10-10 nap jut majd, bruttó 80 000 Ft/hó fizetéssel. Helyettesítéskor is napi bruttó 8000 Ft a díjazás, mely tartalmaz minden bérpótlékot is. A munkaszerződésünkbe készenléti jellegű munkakört foglaltunk: – a rendes munkaidő nem harmadrészben, hanem 90%-ban munkavégzés nélkül telik a telepfelügyelőinknél, – a „sétáló” járőrözési feladattal és az éjszakai pihenéssel (alvással) a másik kitételnek az alacsonyabb igénybevételnek is megfelelünk, – élünk a napi nyolc órához képest a tizenkét órás emelés lehetőségével, illetőleg a megszakítás nélküli munkarendben a vasárnapi rendes A munkaidő részmunkaidős, minden nap három alkalommal kötelező járőrözéssel, beosztási naponként összesen 1 munkaóra aktív, a járőrözések közötti pihenő beiktatásával. A munkaidejéről a dolgozó jelenléti ívet köteles vezetni stb. A 12 órás részmunkaidőt a könyvelő cégünk nem tudja bejelenteni. Kérem, adják meg, hogy egy 19T1041-es (?) nyomtatványon technikailag hogyan legyen megoldva a bejelentés. Amint ezt kézhez kapjuk, akkor intézkedhetnek a NAV felé történő regisztrációk beadásáról. Köszönettel: Bezeczky Miklós
Egyszemélyes kft.-ben ügyvezető munkaviszonya Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. esetében a kft. tulajdonosa köthet-e munkaviszonyt, részmunkaidőre saját magával, ügyvezetésre, személyes közreműködésre? Máshol nem biztosított. A kft. árbevétele igen alacsony, nem teszi lehetővé a társas vállalkozókra vonatkozó emelt alapok után fizetendő járulékok megfizetését. Üdv. Válaszukat előre is köszönöm.
Amit a részmunkaidős foglalkoztatásról tudni kell Cikk
A munkaerőhiány miatt egyre nagyobb teret kap Magyarországon is a részmunkaidős foglalkoztatás; egyre gyakoribb, hogy egy munkavállaló több munkáltatónál is részmunkaidőben helyezkedik el. Ilyen esetben számos munkajogi kérdés felmerülhet: jogi tilalmak, összeférhetetlenség, szabadság számítása és annak kiadása.
Szabadság havi 15 napos munkaviszony esetén Kérdés
Havi 15 napra bejelentett foglalkoztatottság esetén a munkavállaló részére jár-e szabadság, és hogyan kell azt kiadni (napi 4, 6 vagy 8 órás munkaviszony esetében)?
4 órás munkaviszony nyugdíjszámításkor Kérdés
Jelenleg 39 év elfogadott munkaviszonnyal rendelkezem (2018.12.31-ig, a nők kedvezményes nyugdíjazásához). Ebben az évben napi 4 órás munkaidőben dolgozom. Kérdés: szolgálati idő számításánál a 4, illetve 6 órás napi munkaidőt hogyan veszik figyelembe? Ugyanúgy egy napnak számít, mintha 8 órás munkaidő lenne?