593 találat a(z) részmunkaidő cimkére

Kata 4 órás munkaviszony mellett Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy gyesen lévő anyuka 4 órás munkaviszonnyal rendelkezik. Szeretne egyéni vállalkozást alapítani, melyhez kata szerinti adózást választana. A munkaviszonya mellett milyen fizetési kötelezettségei keletkeznek az egyéni vállalkozásában? Köszönettel,

Munkaviszony megszűnése gyed alatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk végelszámolással történő megszűnését határozta el a tulajdonos. A munkavállalók munkaviszonyát megszüntetjük, és a törvény szerinti végkielégítést és felmondási időre járó bérüket megkapják. Kérdésem a cégnél állományban, de jelenleg gyed-en lévő kismamákkal kapcsolatos. Milyen bérrel kell számolni az ő esetükben a végkielégítés összegét? Azzal a bérrel, amikor elmentek szülési szabadságra, vagy pedig az ugyanabban a munkakörben dolgozók jelenlegi bérével? Aki részmunkaidős munkaviszonyban volt, felmondási időre járó bért és a végkielégítést is csak részmunkaidőnek megfelelő mértékben kapja? Mikor szűnik meg a jogviszonyuk a cégnél? Köszönöm megtisztelő válaszát.

Részmunkaidő esetén szabadság Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy munkáltatónál a dolgozók egy része heti 3 napot dolgozik, napi 8 órában, összesen heti 24 órában, munkaviszonyban. A munka törvénykönyve szerint a dolgozóknak életkoruk alapján évi 30 nap szabadság jár. Kiadható-e a dolgozóknak a 30 nap szabadság, vagy arányosítani kell a heti három munkanap miatt? Köszönettel: Szalainé

Tb-kifizető hely létesítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Hat hónapot meghaladóan, 100 fő biztosítottat foglalkoztató munkáltató esetében a törvény kötelezően előírja a társadalombiztosítási kifizetőhely létesítését. Kérdésünk, hogy ki számít bele a 100 főbe? Csak a munkaviszonyban foglalkoztatottak, vagy a megbízási jogviszonyban lévők is? Például, ha 1 évre kötünk megbízási szerződést a megbízottal, és teljesítésigazolás alapján havi kifizetések történnek részére, akkor ő is beleszámít a 100 fős létszámkorlát számításába vagy nem? Konkrétan kiket kell számításba venni, illetve számít-e, hogy részmunkaidős alkalmazott-e valaki vagy sem? Válaszát előre is köszönjük!

Családi gazdálkodó járulékfizetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Családi gazdaság tagja 2018. 06. hónapig főiskolai tanuló volt, 07. hóban megszűnt a tanulói jogviszonya. Kell-e járulékot fizetnie ebben az esetben az előző évi árbevétele alapulvételével, ha időközben 4 órás munkaviszonyt létesített?

Nyugdíjszámítás több jogviszony esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! A dolgozó több céghez van bejelentve, és azokból tevődik össze a heti 40 órás munkaidő. Ebben az esetben a nyugdíjszámításnál az összes jövedelmét figyelembe veszik? A szolgálati időbe mind bele számít? Éri-e bármi hátrány abból adódóan, hogy nem egy helyen szerzi meg a jövedelmét, hanem több helyen? Válaszukat előre is köszönöm

Munkaviszony megszüntetése gyes után, közös megegyezéssel Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kollégánk részmunkaidőben dolgozott 2015 júliusáig, amikor is szülési szabadságra ment. A gyermeke július 24-én töltötte be a harmadik életévét. Egyelőre nem jelezte hivatalosan, hogy visszatérne munkába, de azt igen, hogy közös megegyezéssel szeretne felmondani. Mi a teendőnk, illetve mennyi szabadság jár a részmunkaidős foglalkoztatott szülési szabadságának idejére (3 év)? A bérváltozások miatt a szabadságot milyen módon kell kiszámolni (a 3 évvel ezelőtti bére nem éri el a mai minimálbért)? Szükséges először szerződést módosítani a mai minimálbér mértékéhez igazodva, és utána felmondani? Köszönöm segítségét.

Németországi adózás mellett gyermekkedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy Németországban dolgozó magyar állampolgár (németeknél veszi igénybe a gyerekkedvezményt), akit heti 20 órában alkalmaznak, milyen vállalkozási formát választhat Magyarországon, hogy ne veszítse el a kinti gyerekkedvezményét? Elég-e a magyarországi részmunkaidős állás? Például katás részmunkaidős egyéni vállalkozó? Válaszát előre is köszönöm!

Juttatások részmunkaidős munkavállalónak Kérdés

Kérem szíves tájékoztatásukat arra vonatkozóan, hogy részmunkaidős munkavállalók azonos megítélés alá esnek-e az adómentes juttatások tekintetében a teljes munkaidős munkavállalókkal (például a kulturális belépők térítésének felső határa esetükben is 50 000 Ft, vagy a felső határt a részmunkaidő/teljes munkaidő arányában kell maximálni?)

Alkalmi munkavállaló, képesítéskövetelmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó, ha a tevékenység végzéséhez nincs képesítése, akkor alkalmi munkavállaló alkalmazásával megfelel-e a követelménynek, vagy csak az Mt. szerinti munkaszerződéssel foglalkoztatható a megfelelő képesítéssel rendelkező alkalmazott? Kötelező-e teljes munkaidőben foglalkoztatni, vagy részmunkaidőben is lehet? Köszönöm válaszát!

Alapítványoknál kifizetés Kérdés

Tisztelt Cím! Közérdekű alapítvány foglalkoztatna megbízási szerződéssel egy sportedzőt (napi 2 órában). Milyen megbízási szerződés mellett kellene az alapítványnak a legkisebb járulékot fizetnie? Van-e az alapítványnál (civilszervezeteknél) erre speciális megoldás? Természetesen azt ismerjük, hogy a minimálbér 30 százaléka után fizetek szochót, de nem vonok 7 százalék egészségbiztosítási és 10 százalék nyugdíjjárulékot. Válaszukat előre is köszönöm.

7 kérdés, 7 válasz: erre ügyeljen szabadság kiadásakor! Cikk

A közeledő nyárra tekintettel egyre több munkáltató készít szabadságolási tervet. A szabadság kiadása során számos érdekes kérdés merülhet fel. Próbaidő alatt, illetve a felmondási idő tartamára kiadható? Mi a teendő a munkáltató leállása esetén? A részmunkaidőben foglalkoztatott, illetve a nyugdíjas munkavállalónak hogyan alakul a szabadsága? Milyen feltételek mellett szakítható meg a már megkezdett szabadság?

Szerb-magyar állampolgár adózása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk szerb-magyar állampolgárt foglalkoztatna részmunkaidős munkaviszonyban. A munkavégzés helye Magyarországon lenne. A szerb-magyar állampolgárnak van magyarországi adóazonosító jele, TAJ száma, Magyarországon tartózkodási helye, az állandó lakcíme Szerbiában van. Szerbiában rendelkezik munkaviszonnyal. Kérdésem, hogy ebben az esetben társaságunkat terheli adó- és járulékfizetési kötelezettség a munkavállaló után? Válaszukat előre is köszönöm!

Gyedről visszatérő dolgozó elbocsátása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kolléganőnk harmadik gyermeke betölti a 3. életévét. A munkavállaló szeretne visszajönni dolgozni, de a korábbi foglalkoztatástól eltérően csak 4 órát tudna vállalni. Jelenleg erre nem tudunk lehetőséget adni. Felajánlottunk neki egy 6 órás állást, de más (alacsonyabb) pozícióban, mint a korábbi pozíciója volt. Ezt nem fogadta el. 10 éve jött cégünkhöz, ebből 2 évet töltött munkával. Kérdésem, hogy milyen lehetőségünk van? Mindenképpen vissza kell-e vennünk és felajánlani neki 4 órás munkát azon a területen ahonnan elment? Vagy felmondhatunk neki? Válaszát előre is köszönöm.

Részmunkaidős Kérdés

Üdvözlöm. Részmunkaidős a heti munkaidejét 1 nap alatt dolgozza le, heti 8 órás, erre a napra szabadságot kér. Úgy tudom, hogy 1 napra 1,6 óra jut. 5 nap szabit kell kiírnom, hogy a heti órája meglegyen. Nem dolgozza le a többi napot. Kérdésem hogy jól alkalmazom-e a szabályt? Előre is köszönöm a válaszát. Üdv. Oravecz Judit

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldről vásárolt gépkocsi eladása

Bunna Erika

adótanácsadó

Kikötőhasználati díj

Bunna Erika

adótanácsadó

EU-n belüli tárgyieszköz-értékesítés

Nagy Norbert

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 május
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Együttműködő partnereink