130 találat a(z) elbocsátás cimkére
Idén kétszer több embert bocsátottak el, mint tavaly Cikk
Az idei év első kilenc hónapjában összesen 32.800 dolgozót érintő csoportos létszám-leépítési bejelentés érkezett a munkaügyi központokhoz, ez pedig több mint kétszeres - 224 százalékos - növekedés az előző év azonos időszakához képest, amikor 14.600 ember leépítéséről döntöttek a munkaadók - derül ki az Állami Foglalkoztatási Szolgálat (ÁFSZ) honlapján közölt szeptemberi munkaerőpiaci adatokból.
Gyermekvállalás és táppénz: hogyan és kit véd a törvény? Cikk
A bírósági adatok jól szemléltetik, a cégek Magyarországon is kezdik megtanulni és alkalmazni a Munka Törvénykönyvében foglaltakat. A dolgozni visszatérő kismamák és táppénzesek ma már nagyobb biztonságban érezhetik magukat, mint három-négy évvel ezelőtt. Jogszerűtlen döntést még így is találunk eleget.
A munkajogász válaszol: megalázás, elbocsátás, szerződéskötés Cikk
Egy közalkalmazottat megalázhat-e mások előtt a felettese? Lehet-e valakit hónapokon keresztül hetente meghosszabbított szerződéssel foglalkoztatni? Védett korban lévő munkavállalót miként lehet elbocsátani? Olvasóink kérdéseire Horváth Linda és Szűcs Tamás munkajogász válaszol.
A munkajogász válaszol: mi jár a gyesről visszatérő munkavállalónak? Cikk
Ha felmondok a munkahelyemen, akkor célszerű kivenni a gyed alatt összegyűlt szabadságokat, vagy jobb döntés egyben kifizettetni? Gyes után megyek vissza dolgozni, de másik pozíciót ajánlanak, mit tehetek? Nem tudom foglalkoztatni a gyesről visszattérő kismamát, megszűnt a pozíciója, mit tehetek? Olvasóink kérdéseire az Adózóna munkajogásza, Horváth Linda válaszol.
Mit tehet, ha munkaadója nem jelentette be és szerződése sincs? Cikk
A fizetésemet megkapom, minden hónapban kézbe, de papírokat nem kapok hozzá. Mit kellene kapnom? Mennyi ideig húzódhat egy munkaügyi per? A főnököm ki akar rúgni, ráadásul kiderült, hogy be sem jelentett, munkaszerződésem sincs, mit tehetek? Olvasóink kérdéseire az Adózóna munkajogásza, Horváth Linda válaszol.
A munkajogász válaszol: gyes, próbaidő, elbocsátás Cikk
Több próbaidős időszakot is kérhetnek tőlem? Például, amikor visszatérek gyesről? A munkaszerződésem mellé meg kell kapnom pontosan a munkakörömhöz tartozó feladatok leírását vagy csak kérésre kell kiadniuk? Ha fizetett ünnepre esik pihenőnap, akkor jár nekem másik pihenőnap? Mit tehetek, ha nem szeretném aláírni a munkaadóm által módosított munkaszerződést? Olvasóink kérdéseire az Adózóna munkajogásza, Horváth Linda válaszol.
A munkajogász válaszol: gyes, szabadságolás, kölcsönzött munkaerő Cikk
Hányszor lehet meghoszabbítani a határozott idejű munkaszerződést? Csökkenthetik-e a gyesről visszatérő dolgozó munkaidejét? Milyen szabályok alapján határozható meg a munkarend és a szabadságolás? Milyen jogai vannak a kölcsönzött munkaerőnek? Az Adózóna munkajogásza, Horváth Linda válaszol az olvasók kérdéseire.
Felmondás, csoportos elbocsátás: kik a legveszélyeztetettebbek? Cikk
Egyre több embertől válnak meg a cégek a válságra hivatkozva, vagy annak ürügyén. Mit mond az utcára került alkalmazott, és mit a racionalizálásra törekvő vállalat?
Elbocsátás, szerződésmódosítás, felmondás: ki mit tehet? Cikk
A munkahelyemen azt mondták, hogy csökkentik a fizetésemet és, ha nem megyek bele, akkor viszont elküldenek. Ezt megtehetik? Ha a munkába állásom első napjára megbetegszem, felmondhatnak nekem? Van egy alkalmazottam, aki hosszú ideje betegszabadságon van, s bár tudom, hogy valójá-ban nem beteg (hallottam kollégáitól, családtagjaitól), nem tudom, hogy mondhatok fel neki. Van erre mód? Olvasóink kérdéseire az Adózóna munkajogásza, Horváth Linda válaszol.
Kirúghatnak a gazdasági válságra hivatkozva? Cikk
Közel húszezren veszítették el az állásukat Magyarországon a hitelválság okozta krízisben. A munkaadók és a munkavállalók számára is fontos kérdéseket tisztáz az Adózóna munkjogásza, Horváth Linda: a csoportos látszámleépítés körülményei, a közös megegyezés előnyei, fizetés nélküli szabadság és állásidő.