130 találat a(z) elbocsátás cimkére

Közszférás elbocsátás: az EB-nek nincs hatásköre Cikk

Az Európai Bíróságnak nincs hatásköre a magyar közszférában történt indoklás nélküli elbocsátások megvizsgálására – ezzel a végzéssel hárította el az Európai Bíróság még október 10-én a hozzá korábban benyújtott megkeresést.

Hol a legkönnyebb elbocsátani a munkavállalókat? Cikk

A Laga és a Deloitte által közösen készített, 25 országot vizsgáló nemzetközi felmérés szerint Magyarországon rugalmasnak mondható a munkajogi környezet, ami az elbocsátások során felmerülő jogi kötelezettségeket és várható munkáltatói költségeket illeti. A felmérés eredményeit tekintve a válságban a volt szocialista blokk országainak szabályozása kedvez leginkább az újbóli növekedés eléréséért átszervezéssel és költségcsökkentéssel küzdő vállalatoknak.

Kirúgták, pert nyert - mi jár a munkavállalónak? Kérdés

Harmincöt év közszolgálati jogviszonyom után munkáltatóm hivatalvesztés büntetéssel "kirúgott". Munkaügyi bírósághoz fordultam, minden esélyem meg van rá, hogy pernyertes legyek, azonban a köztisztviselői törvényben nem egyértelmű számomra a a 60.§.(3) és (4) bekezdése. Azt szeretném megkérdezni, ha a munkáltató a bíróság szerint is jogszerűtlenül döntött a munkaviszonyom megszüntetésével kapcsolatban, milyen kártérítést kérhetek? A 60.§.(3) bek. szerint ha nem kérem a munkaviszonyba való visszahelyezésemet (nem fogom kérni), akkor 2-12 havi munkabérnek megfelelő összeg megfizetésére kötelezhető a munkáltató. A (4) bekezdés alapján pedig kérhetek 2-36 havi átalány-kártérítést. Mindkettőt lehet kérni, vagy egyik kizárja a másikat?

Kirúgták, pert nyert - mi jár a munkavállalónak? Válasz

Ismét indokolni kell majd a tisztviselők felmentését Cikk

Ismét indokolni kell a kormánytisztviselők és a köztisztviselők felmentését, akik méltatlanságra és bizalomvesztésre hivatkozva is meneszthetők lesznek. A jogvitákról a jövő év januárjától kormánytisztviselői döntőbizottság határozhat.

Feketefoglalkoztatás és visszatartott fizetés: mit tehet a munkavállaló? Cikk

Mit tehet, ha munkáltatója telefonon értesíti elbocsátásáról, majd a két hetes felmentési időt is ledolgoztatná Önnel? Olvasónk kérdésére az Adózóna munkajogásza, Horváth Linda válaszol.

Mit tehet a tudta nélkül elbocsátott kismama? Cikk

Beteg gyermekével gyesen lévő munkavállalót bocsátott el a munkaadó minden értesítés és indoklás nélkül. Milyen jogai vannak, s mit tehet a gyesen lévő alkalmazott?

A munkajogász válaszol: tanfolyamot kér a munkaadó, de nem fizeti. Mit lehet tenni? Cikk

Mit tehet a munkavállaló, ha olyan munkakörülményeket teremt munkaadója, amely esetben szükséges lenne egy tanfolyam elvégzése, azt azonban nem támogatja a cég? S mi történhet, ha az alkalmazott nem tudja elvégezni a tanfolyamot? Olvasónk kérdésére az Adózóna munkajogásza, Horváth Linda válaszol.

Betegség felmondás után: elfelejthetjük a közös megegyezést? Cikk

A munkaadó visszavonná a közös megegyezést, mert alkalmazottja a munkaviszony megszűnése előtt megbetegedett. Tehet ilyet? Olvasónk kérdésére Horváth Linda, az Adózóna munkajogásza válaszol.

Hat év után egymillióval adós neki a cég, pedig papíron elutalták Cikk

Mit tehet az elbocsátott munkavállaló, ha végkielégítését csak papíron kapta meg, ráadásul úgy sejti, hogy a cég ellen már megindult a felszámolás? Olvasónk kérdésére az Adózóna munkajogásza, Horváth Linda válaszol.

A szabadság kiadása: milyen szabályok vannak? Cikk

Milyen szabályozás vonatkozik a szabadság kiadására? Jár-e próbaidő alatt cafeteria? Mit tehet az, akit elbocsátásakor jogellenes fenyegetéssel vettek rá a közös megegyezés aláírására? Olvasóink kérdéseire Horváth Linda, az Adózóna munkajogásza válaszol.

Változások februárban és májusban: felmondási védelem és felszámolás Cikk

A Munka Törvénykönyve egyes rendelkezései 2010. február 1-jével és 2010. május 1-jével módosulnak - tudatja hírlevelében a PricewaterhouseCoopers.

Elbocsátások és felmondások: mire számíthatunk egy munkaügyi perben? Cikk

A munkaügyi perek többségét munkavállalók indítják, általában az elbocsátások körüli ellentmondások miatt. Hiába azonban a jogszerű követelés, ha az egykori munkaadó felszámolás alatt áll. A gazdasági válság több elbocsátást és sok tönkrement céget is jelent. Kinek, mit és mikor kell bizonyítania?

A munkajogász válaszol: gyes, szabadság, elbocsátás Cikk

Mit tehet a kismama, akit nem akarnak visszavenni korábbi munkakörébe? Hogy számoljon szabadságával a veszélyeztetett terhes? Elbocsátás után milyen teendői, bejelentési kötelezettsége van az egykori alkalmazottnak? Olvasóink kérdéseire Horváth Linda, az Adózóna munkajogásza válaszol.

Jogelennes felmondás, kifizetetlen végkielégítés: mit tehet a dolgozó és mit a munkáltató? Cikk

A gazdasági válság igazi nagy vesztesei az eddig bérből és fizetésből élő, de a recesszió miatt elbocsátott alkalmazottak. A jogellenes elbocsátás és a kifizetetlen végkielégítés sem ritka. Milyen jogok illetik meg felmondás idején a munkáltatót és a munkavállalót? Hogyan hozzuk ki a legtöbbet elbocsátásunkból?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Illeték építési telek eladása esetén

dr. Juhász Péter

jogász-adószakértő

HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt.

Ez engem is érdekel Ez engem is érdekel

Üzletrész értékvesztése II.

dr. Juhász Péter

jogász-adószakértő

HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt.

Ez engem is érdekel Ez engem is érdekel

NAV igazgatási szünet, döntéshozatal

dr. Juhász Péter

jogász-adószakértő

HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt.

Ez engem is érdekel Ez engem is érdekel

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 december
H K Sze Cs P Sz V
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink