1339 találat a(z) cégvilág-rss cimkére

Munkába járás autóval: milyen bizonylatok szükségesek az adómentes költségtérítéshez? Cikk

Belső ellenőrzés során azt tapasztaltuk (egyéb szervezet jogi személy munkáltatónál), hogy a részmunkaidős alkalmazott részére havi átalányösszeg kerül kifizetésre személygépkocsi-használat címén, melyre a szervezet adó- és járulékfizetési kötelezettséget nem állapít meg, így nem is számol el. A munkába járás, illetve egyéb hivatali célú használattal kapcsolatosan nem történik semmilyen nyilvántartás, így az sem állapítható meg, hogy az így adott összeg valóban adó- és járulékmentesen adható-e. Annak érdekében, hogy a vezetőség és a könyvelő felé érdemben tudjuk ezt jelezni, a segítségét szeretném kérni, hogy jogszabályi hivatkozásokkal együtt segítsen annak megítélésében, hogy ez így megfelelő-e, illetve ha nem, akkor milyen adminisztráció mellett adható a személygépkocsi-használat térítése! Olvasói kérdésre Lepsényi Mária adószakértő válaszolt.

Telefonszámlán reprezentáció, internet és szolgáltatás: könyvelési és áfás kérdések Cikk

Telefonszámla könyvelésében szeretném a segítségét kérni! A cég megfizeti a magánhasználat után az adókat, illetve a reprezentáció után is. A telefonszámlán a következő tételek vannak: telefonköltség bruttó 8529 forint, repi (vezetékes műsorelosztás, távközlési berendezés kölcsönzése) bruttó: 5004 forint, internet bruttó: 46 163 forint. Kérem, segítsen nekem a kontírozásában, illetve a telefonszámla és repi utáni áfa levonásában! Olvasói kérdésre Pölöskei Pálné adószakértő válaszolt.

Cégautó eladása jelképes összegért saját dolgozónak vagy más magánszemélynek Cikk

Milyen adó- és járulékfizetési kötelezettségek keletkeznek, ha egy kivás cég jelképes, ezer forintért elad egy cégautót? Mennyiben különbözik ez, ha munkavállalónak, illetve ha független magánszemélynek történik az „értékesítés”? Tekinthető-e egyáltalán 1000 forint vételárnak egy személyautó esetében? Az Adózóna oldalán érkezett kérdéseket Szipszer Tamás adószakértő válaszolta meg.

Heuréka! Az Adózóna podcastsorozata – 25. rész: ingatlanok életútja, számviteli és adózási kérdések Cikk

Mikor adómentesek, mikor adókötelesek az ingatlanhoz kapcsolódó ügyletek? Kövesse végig az ingatlanügyletek – épületek, építmények, építési telek, bontás, felújítás vagy karbantartás alatt álló ingatlanok – életútját adózási, számviteli jogszabályok tükrében, az építés megindításától kezdve az ingatlan használatáig, bérbeadásáig, értékesítéséig. A mikrofonnál: dr. Bartha László adójogi szakjogász és Sinka Júlia okleveles adószakértő, számviteli tanácsadó.

Ezek a cégjogi változásokkal kapcsolatos fontosabb tudnivalók Cikk

A cégek életében számos olyan körülmény merülhet fel, melynek következtében a cégjegyzékben vezetett adataik megváltoznak. A piaci forgalom biztonsága megköveteli, hogy a közhiteles cégnyilvántartásba bejegyzett cégadatok megváltozása esetén a módosított adatok is a lehető leggyorsabban bekerüljenek a cégjegyzékbe. A közhitelesség elvének biztosítása érdekében a vállalatoknak kötelességük, hogy ezen adatok változását bejelentsék a cégbíróságnak. Cikkünkben azt járjuk körbe, hogy milyen módon és ütemben kell eljárni a cégjogi változásokkal kapcsolatban.

A vártnál jelentősebben nőtt a Prada csoport profitja és bevétele tavaly Cikk

Az elemzők által vártnál erőteljesebben nőtt a Prada olasz luxuscikk gyártó csoport nyeresége és a bevétele tavaly.

Keresőképtelen munkavállaló, munkáltatói felmondás – mire ügyeljen a munkáltató, mire a munkavállaló? Cikk

A keresőképtelen munkavállaló postai úton kapja meg a munkáltató felmondását. Mikor szűnik meg a munkaviszony? Hatályosul-e a felmondás, ha éppen a postai kézbesítés napjával veszi a háziorvos keresőképtelen állományba a munkavállalót? Milyen körben terheli az együttműködési kötelezettség a munkavállalót a keresőképtelenség tartama alatt?

7 magyar cég a Financial Times nemzetközi céges ranglistáján Cikk

Idén 7 magyar cég került arra a listára, amelyben a Financial Times (FT) Európa ezer vállalatát rangsorolja a növekedésük alapján – közölte a brit gazdasági lap.

Törvénymódosítás: új szabályok 2026-tól az egyszerűsített foglalkoztatásban Cikk

A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) felülvizsgálta az egyszerűsített foglalkoztatás szigorított szabályozását a mezőgazdasági munkavégzés esetében – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).

Új üzletet nyit a Praktiker Cikk

Debrecenben a második, az országban huszonkettedik áruházának megnyitására készül a Praktiker, ahol mintegy 15 ezer termékkel várják vevőket. Az üzlet 50 új munkahelyet is teremtett.

Elindult a Demján Sándor Tőkeprogram Cikk

Március 3-ától adhatják be az igényléseiket a vállalkozások a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) által kezdeményezett, illetve a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) által működtetett Demján Sándor Tőkeprogramra, amelyben a belföldi mikro-, kis- és középvállalkozások beruházásainak ösztönzésére 100 milliárd forint keretösszeg áll rendelkezésre – közölte ma az NGM és az MKIK.

Kiberbiztonsági tananyaggal bővült a PÉNZ7 Cikk

Kiberbiztonsági tananyaggal bővült a március 3-án elindult tizenegyedik PÉNZ7 pénzügyi és vállalkozói témahét, amelyen idén megduplázódott a regisztrált intézmények száma – jelentette be Vékony Anett, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) pénzügyi szabályozásért felelős helyettes államtitkára az új tananyag részét képező könyv bemutatóján.

GPS könyvelőknek: ütemterv, adatelemzés, év közbeni mérlegek – így lehet könnyebb a munka Cikk

Javában tart már a mérlegidőszak, de még nem késő újítani, azaz más szemmel nézni a feladatokra, főként arra, hogyan lehet elemeire felbontva rugalmasabbá, hatékonyabbá tenni a munkát.

Itt vannak a javaslatok az EU-s fenntarthatósági szabályok módosítására Cikk

Bemutatták az Európai Bizottság javaslatát, amely drasztikusan átrajzolná a fenntarthatósággal kapcsolatos európai uniós kötelezettségeket – várhatóan később és jóval kevesebben lesznek érintettek.

A munkáltatók csaknem 80 százaléka emel a béreken Cikk

2025 első félévére a munkáltatók 78 százaléka tervezett béremelést végrehajtani, ám 31 százalékuk csupán 5 százalék alatti mértékben kívánja növelni a fizetéseket. A kiegészítő juttatásokat tekintve ugyanakkor a cégek kétharmada nem tervez emelést az időszak során – derül ki a Manpower felméréséből.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Lakásbérbeadás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink