ESG
LEGFONTOSABBAK EBBEN A KATEGÓRIÁBAN:
6 milliárd euró értékű könnyítést kaphatnak az uniós vállalkozások
Cikk
Az Európai Bizottság közzétette a fenntarthatósági, adózási és beruházási szabályozások egyszerűsítésére vonatkozó javaslatcsomagját. Az Omnibus célja egy olyan kedvezőbb üzleti környezet megteremtése, ami támogatja a vállalatok növekedését, innovációját és a munkahelyteremtést. Hatálybalépését követően a javaslatcsomag intézkedései jelentősen növelhetik az uniós cégek versenyképességét – derül ki a Deloitte sajtóközleményéből.
ESG-fókuszú vállalati szaktanácsadó továbbképzést indít a Gábor Dénes Egyetem
Cikk
Két féléves, online, ESG-fókuszú vállalati szaktanácsadó szakirányú továbbképzést indít a Gábor Dénes Egyetem márciustól. A nagy érdeklődés miatt a jelentkezési határidőt február 24-éről 28-ára módosították.
Miről olvasna, hallana 2025-ben?
Cikk
Az elmúlt évben is történtek kisebb-nagyobb változások az adózás-számvitel területén. Szeretnénk megtudni, ön mely témákról olvasna, hallana szívesen!
Itt az idő változtatniuk a cégeknek! Mutatjuk, mi lesz a következő évtizedek nagy kihívása
Cikk
Az üvegházhatású gázok (ÜHG) kibocsátása az egyik legfontosabb tényező az éghajlatváltozás és azon belül is a globális felmelegedés szempontjából, így nem véletlen, hogy az ÜHG-kibocsátások nyomon követése és csökkentése a fenntarthatósági törekvések kulcsfontosságú eleme, és jelentős hangsúlyt kap a vállalati fenntarthatósági jelentésekben is.
Változnak az EU-s fenntarthatósági szabályok? Terítéken a szabályozás egyszerűsítése
Cikk
Még az EU tavaly novemberi budapesti csúcstalálkozóján jelentette be Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke, hogy készülőben van egy olyan salátatörvény (úgynevezett omnibusz-rendelet), melynek célja lenne a különböző, gyakran egymást átfedő és a vállalatoknak láthatóan igen komoly terhet jelentő EU-s fenntarthatósági szabályrendszerek egyszerűsítése és egységesítése. Indokként a vállalatokra nehezedő bürokrácia csökkentését, az innováció és a versenyképesség növelését jelölte meg.
Az ESG-megfelelőség a cégek közel kétharmadánál a profitot is növelte
Cikk
Az ESG (környezeti, társadalmi és vállalatirányítási) szempontok alapján működő cégek 63 százaléka számára járt pozitív hatással a fenntarthatósági elvek követése – derült ki a Moore Global 4000 középvállalatot célzó globális kutatásából. A közeljövőben életbe lépő, egyebek között a cégek teljes ellátási láncaira kiterjedő fenntarthatósági auditokat is magukban foglaló további szabályozások kapcsán azonban számos potenciális nehézséget is beazonosítottak a felmérésben részt vevő cégvezetők.
Fenntarthatóság: a magyar ESG-szabályozás részletei
Cikk
Kétrészes cikkünk első részében az Európai Uniós fenntarthatósági szabályozás, ezen belül két kulcsfontosságú irányelv, a CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive) és a CSDDD vagy CS3D (Corporate Sustainability Due Diligence Directive) előírásait ismertettük. Most lássuk, hogyan jelenik meg a szabályozás a magyar jogrendben!
Elhalasztaná a magyarországi ESG-bevezetést az MKIK
Cikk
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) megújult elnöksége, amely jelentős cégek vezetőiből, kis- és középvállalatok képviselőiből, valamint a területi kamarák elnökeiből áll, megtartotta első, alakuló ülését, ahol egy 15 pontos javaslatcsomagot hagytak jóvá – írja honlapján az MKIK.
68 törvényt módosítana a költségvetést megalapozó törvényjavaslat
Cikk
November 19-én éjszaka felkerült a parlament honlapjára a Magyarország 2025. évi központi költségvetésének megalapozásáról szóló T/10012. törvényjavaslat.
Fenntarthatóság: az EU-s szabályozás részletei
Cikk
Korábbi írásainkban áttekintettük az európai fenntarthatósági szabályozás kialakulásának útját. Kétrészes cikkünkben megnézzük, miképp jelent ez meg ténylegesen az európai és a hazai jogrendben.