982 találat a(z) szabadság cimkére

Egyszerűsített foglalkoztatottak szabadsága Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretnék segítséget kérni abban, hogy az egyszerűsített foglalkoztatottakra hogyan kell értelmezni a szabadság kiadását? Ők alkalmi munka esetén heti 5 napot dolgozhatnak egyfolytában. 5 napra nem jár szabadság. A szabadságot mindig egy adott munkaviszonyban vizsgáljuk. Az ő esetükben ez mint jelent? Előre azt sem lehet mindig megállapítani, hogy egy hónapban hány napot fognak dolgozni, nemhogy azt, hogy ledolgozzák-e a 90 napot? Sok ügyfelünk felteszi a kérdést, hogy adja ki a szabadságot? Sajnos, nem tudunk rá válaszolni. Egyáltalán mikor jár először szabadság az alkalmi munkavállalónak? Arra a napra be kell jelenteni, hogy nem dolgozik, és a közterhet meg kell fizetni utána, és egynapi bért kell kifizetni? Vagy év végén? Mert azt nem tudom meghatározni, hogy melyik az a nap, amikor utoljára dolgozik a cégnél. Egyszerre ki lehet adni neki az összes szabadságot az utolsó napon, és akkor nem kell külön megfizetni a közterhet a szabadságnapokra? Ezért kérnénk az Önök segítségét ebben a kérdésben. Sajnos, nem egyértelmű, amikor azt olvassuk, hogy rájuk is az Mt. vonatkozik a szabadságra vonatkozóan. Válaszukat előre is köszönjük!

Szabadság heti egy napos munkaidő-beosztás mellett Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkaviszonyban heti egy napot (3 órát) dolgozó részére hogyan történik az éves szabadság kiszámítása és annak kiadása? Életkora szerint 20+8 nap járna neki. Havibéres munkavállalóról van szó. 1.) 28/5= 6 nap, melyet a beosztás szerinti munkanapokon vesz ki (ezt alkalmaztam eddig). 2.) A dolgozó beosztása heti kettőnél több pihenőnapot biztosít, ezért az Mt 135. § (2) bekezdése szerint a szabadság kiadása tekintetében a hét minden napja munkanapnak számít, kivéve a két pihenőnapot és a munkaszüneti napot. A gyakorlatban ez mit jelent? Egynapi szabadság tartamára 0,6 óra szabadság számítandó, és mivel az egy nap szabadsággal egy hét munkavégzés alól mentesül a dolgozó, 5x0,6 óra, azaz 3 órára járó távolléti díj illetné meg? Köszönettel.

Teherfuvarozók munkaidő-elszámolása: erre kell odafigyelni Cikk

Közúti árufuvarozó vállalkozás két munkavállalója Németországba szállított, és 21 órát dolgozott egyfolytában. Hogyan kell a munkaidejüket elszámolni? – kérdezte olvasónk. dr. Kéri Ádám, ügyvéd szakértőnk válaszolt.

Gyesen lévő munkavállaló szabadsága Kérdés

Tisztelt Szakértő! A törvényi változások miatt segitségét kérem, hogy az alábbi időpontokkal lefedett időszakban a munkavállaló részére mennyi ki nem vett szabadság jár, ha visszajön dolgozni: 2015. 01. 01.-2015. 01. 03. Betegszabadságon volt, majd 2015. 01. 04.-2015. 06. 20. tgyáson, majd 2015. 06. 21.- 2016. 02. 04-ig terjedő időszakban gyeden volt a munkavállaló, jelenleg gyesen van. A munkavállaló 1981. 03. 21-én született. Segitségét megköszönve, tisztelettel: Kövesdi Anita

Egyszerűsített foglalkoztatás: szabadság Kérdés

http://adozona.hu/kerdesek/2016_7_7_Egyszerusitett_foglalkoztatas_sza_ntj#utm_source=dailypost&utm_medium=email&utm_campaign=notice Hivatkozással az fenti helyen adott válaszra további kérdésem, hogy a pontosan kiszámított szabadságmegváltás összegét melyik hónapban lehet szabályszerűen kifizetni, ha mind a három hónapban kifizetésre került a maximálisan kifizethető egyszerűsített munkabér. (15 nap x 10 220 Ft) A szabadságmegváltás összegével növelhető a napi maximális 10 220 Ft összege? A szabadságmegváltás kifizetéséhez a „negyedik” hónapban be kell jelenteni a NAV-hoz? Köszönöm a válaszát.

Egyszerűsített foglalkoztatás: szabadság Kérdés

Egyszerűsített foglalkoztatás, alkalmi szakmunka: három hónapban, havi 3x5 napra volt munkavégzés, napi 8 órában napi 10 220 forintért. Szabályos bejelentés a T1042E nyomtatványon a NAV felé megtörtént, továbbá a 1608-as nyomtatványon bevallásra, illetve a napi 1000 forintos közteher megfizetésre került, illetve kerül. Szabadság kiszámítása a Mt. szerint időarányosan megtörtént. Kérdés a szabadság kiadására, illetve szabadságmegváltásra vonatkozik: 1. Kell-e, ha igen, hogyan kell szabályszerűen a szabadságot kiadni, ha a tárgyhónapban a 15 nap alkalmimunka-végzés megtörtént? 2. Kell-e, ha igen, hogyan kell szabályszerűen a (ki nem adott) szabadságot megváltani, ha a tárgyhónapban 15 napra a maximális 15x10 220 forint kifizetésre került? Köszönöm a válaszadást.

Egyszerűsített foglalkoztatás - szabadság Kérdés

Tisztelt Szakértő, az alkalmi munkavállaló szabadságával kapcsolatban szeretnék kérdezni és kérném szíves segítségét: - .Egy alkalmi munkavállaló megszakításokkal, de összesen havi 15 napot dolgozott nálunk napi 8 órában. Kérdésem, hogy ebben az esetben kell-e neki szabadságot adni, és ha igen, hogyan és mi alapján számolom? Erre a szabadságra, milyen adót kell fizetnem? Napokban kell ezt kiadni? Illetve mivel megszakítással volt a 15 nap és nem volt tudható a megszakításnál, hogy kell-e még a hónapban ez 8 és 7 nap megbontásban volt, akkor ezt külön-külön kell számolni? - Ha az alkalmi foglalkoztatott csak néha havonként 1-1 napot dolgozik, akkor ebben az esetben miként számolom el a szabadságot? Hisz előre nem tudhatom éves szinten hány napot fog dolgozni? Segítségét köszönöm!

Szülés előtt időarányos szabadság jár? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdés megválaszolásában kérek segítséget. A munkavállaló 2016/08/14-re van kiírva. Szülési szabadságát 28 nappal a szülés várható ideje előtt ki szeretné venni. Éves szabadsága 21 nap, amelyből eddig 10 napot vett ki. A szülési szabadsága előtt a fennmaradó 11 nap "rendes" (alap- és pót-) szabadságait is ki szeretné venni. Kérdés: A munkáltató köteles-e kiadni a munkavállalónak a teljes, évi szabadság napjaiból a még ki nem vett részt, vagy csak időarányosan adhatja ki? Válaszukat és segítségüket előre is köszönöm Szekeres Zsolt

Egyszerűsített foglalkoztatott szabadsága Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az egyszerűsített foglalkoztatottaknak kiadandó szabadságával foglalkozó cikk (http://adozona.hu/kerdesek/2016_6_23_Egyszerusitett_foglalkoztatas_es__gxf) alapján lenne gyakorlati kérdésem. Cégünk többször foglalkoztat diákokat a szünidők alatt egyszerűsített foglakoztatásban. Ezek a foglakoztatások úgy történnek, hogy a diák és a munkáltató megállapodnak, hogy a következő héten van munkalehetőség, így a bejelentés megtörténik 5 napra. Egyszerűsített munkaszerződés helyett a jelenléti ív használata alapján történik a nyilvántartás és a bérszámfejtés. A hét utolsó munkanapján van az újabb egyeztetés a következő héttel kapcsolatban. Ami esetleg egy ismételt 5 napos munkát jelent. És ez így mehet személyenként, amíg el nem telik a 15 nap havonta. Az első munkába állás alkalmával viszont nem lehet még tudni, hogy ebben az évben, de akár az adott hónapban mennyi lesz az egyszerűsített foglalkoztatások napja. Esetenként csak az öt nap a biztos. Ugyanígy dolgozik nálunk egy kisegítő alkalmazott heti egy-két napon, ami mindig előzetes megbeszélés alapján történik és mindig csak az adott hétre szól. Előre itt sem lehet tudni, hogy pontosan mennyi lesz a foglalkoztatások száma év végére. Ebben az esetben még összefüggő öt nap sincs. Mi a pontos eljárás ezekben az esetekben a szabadságok kiadása terén? Válaszát előre is köszönöm!

Alkalmi munkavállaló szabadságkiadásához kapcsolódóan Kérdés

T. Cím! A kérdésem: a szabadságmegváltás napjaira is kell fizetni a NAV felé a napi 1000 forintot?

Szabadság kiadása egyszerűsített foglalkoztatásnál Kérdés

Az "Egyszerűsített foglalkoztatás: így kell kiszámolni, mennyi szabadság jár" cikkre vonatkozóan kérdezem, mi a szabadság elszámolásának módja? Hogyan bérszámfejtem? Ha egy hónapban többször egy-egy napot dolgozik, egyik nap 8 órát, másik nap csak 4-t, harmadik alkalommal csak 2 órát, hogyan állapítom meg, mennyi szabadság jár neki? Milyen formában és bizonylattal fizetem ki neki az 1 nap szabadságot?

Egyszerűsített foglalkoztatás: így kell kiszámolni, mennyi szabadság jár Cikk

Egyéni vállalkozó egyszerűsített foglalkoztatással alkalmaz kisegítőket. Van olyan személy, aki minden hónapban 10-15 napot dolgozik. Hogyan kell elszámolni és kiadni a szabadságot, például 30 éves egy gyermekkel, 18 éves, tanulói jogviszonnyal rendelkező esetén? – kérdezte olvasónk. dr. Kéri Ádám, ügyvéd válaszolt.

Egyszerűsített foglalkoztatás és a szabadság Kérdés

Egyéni vállalkozó egyszerűsített foglalkoztatással alkalmaz kisegítőket. Van olyan személy, aki minden hónapban 10-15 napokat dolgozik. Hogyan kell elszámolni és kiadni a szabadságot? Például 30 éves egy gyermekkel, 18 éves, tanulói jogviszonnyal rendelkező. Válaszukat köszönjük.

Diákok! Itt ellenőrizhetitek azt is, hogy bejelentett-e a főnök Cikk

A nyári diákmunka vállalásánál is fontos a munkaszerződés készítése, amelynek tartalmaznia kell a munkavállaló alapbérét, munkakörét, a munkavégzés helyét, a munkaviszony időtartamát, illetve azt, hogy teljes vagy részmunkaidős a foglalkoztatás – hívja fel a figyelmet a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) munkafelügyeleti főosztálya a tárca honlapján közzétett tájékoztatásában.

Szabadság kiadása, összege Kérdés

Tisztelt Szakértők! Szakmunkás minimálbér esetében hogyan alakul a szabadság idejére a juttatás kiszámítása napi nyolcórás munkaviszony esetén? Betanított végzettségű munkavállaló szakmunkásnak minősül? Szakmunkásként vagy segédmunkásként kell foglalkoztatni? Ha jól emlékszem, a munkavállaló a szabadnapjai egyharmadával rendelkezik, míg a többi napot a munkáltató állapíthatja meg, hogy a munkák szempontjából, mikor megfelelő számára, hogy a munkavállaló szabira menjen. Üdv. Z.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kompenzációs felár cégtulajdonosnál

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Ez engem is érdekel Ez engem is érdekel

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink