955 találat a(z) szabadság cimkére

Munkaidőkeretnél hogyan alakul a szabadság? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik alkalmazottunk heti 28 órára van bejelentve, melyet úgy dolgoz le, hogy hétfőtől csütörtökig dolgozik 7 órát, a péntekjei szabadok. A kérdésem az lenne, hogy ez esetben kötelező-e munkaidőkeretről megállapodást írni, illetve, hogy a szabadság kiadása hogyan történik? Előre is köszönöm válaszát! Üdvözlettel: Németh Szilvia

Szabadság kiadása Kérdés

A várandós anyuka veszélyeztetett terhes, az idei évi szabadságát még nem vette ki. Ezt mikor tudja kivenni? Vagy elmehet-e betegállomány helyett szabadságra, kivenné az egész évre járót előre. Ez lehetséges-e?

Szabadság arányosítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik munkavállalónk gyesről tér vissza, munkába állásának időpontja 2017.04.31. Kérdésem az lenne lenne, a 2017. évi szabadságát arányosítani kell 04.31-től, vagy teljes évre jár neki? Válaszát előre is köszönöm.

Örökzöld munkáltatói kérdés: jár-e szabadság a felmondási időre? Cikk

A munkavállalók szerint a munkaviszony teljes időtartama, így a felmondási idő is munkában töltött időnek minősül, így arra az időre is jár nekik szabadság. A munkáltatók ezzel szemben sok esetben úgy vélik, hogy a felmondási idővel, illetve a munkavégzés alóli felmentéssel a szabadságra jogosító időtartam megszűnik. Az alábbiakban ebben a vitában igyekszünk helyre tenni a dolgokat.

Szociális szövetkezet tagi munkavégzési jogviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szociális szövetkezet tagi munkavégzési jogviszonyban álló tagjára vonatkozóan kérdezném, hogy jár-e neki szabadság? Kell-e vezetni jelenléti ívet? Mivel nem lesz biztosított a tag, csak egészségügyi szolgáltatásra lesz jogosult, akkor ha beteg, kell-e a betegnapokra egészségügyi szolgáltatási járulékot számolni, vagy a betegnapokon a tagi munkavégzés szünetel? Köszönöm: Kné Anikó

Gyed után tagi jogviszonynál Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kft. két ügyvezetőjének egyik tagja szült. A gyed lejárt 2017.03.02-án. A hölgy tagi jogviszonyban látta el ügyvezetői feladatát. Ebben az esetben a munkába állásakor mi a teendő? Amibe teljesen belekavarodtam az a szabadság volt, ugye neki nem jár, hiszen tagsági jogviszonyban dolgozott? Megírja a munkába állási kérelmét és ezzel végezheti a dolgát? Válaszát köszönöm. Tisztelettel: V. Mária

Szabadság-megállapodás nem teljesülése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Hogyan járjon el a munkáltató, ha a tavalyi évben ki nem vett életkor szerinti szabadságokat megállapodás alapján átvitette a munkavállalóval következő év március 31-éig, de a dolgozók nem vették azt ki? A megállapodásban ez szerepel: X munkáltató és Y munkavállaló megállapodnak abban, hogy a munkavállaló Z nap 2016. évi szabadságát az Mt. 123. § (6) bekezdése alapján átviszi a következő évre, melyet a munkavállaló 2017.03.31-éig jogosult kivenni. Ilyen esetben határidő után a szabadságok elvesznek? Mit tud/kell csinálnia a munkáltatónak, ha a dolgozók nem vették ki?

Megfelelő foglalkoztatás Kérdés

Dr. Hajdu-Dudás Máriától kapott választ köszönöm 2017.01.01., de további kérdésem lenne a portások beosztásával kapcsolatban. 3 fő portás van a cégnél. Mondjuk A, B és C dolgozó. Hétfőtől-péntekig éjszaka 18-06 óráig dolgoznak egymást váltva.12 óra/48 pihenő. Szombaton 06-18ig C dolgozó kerül sorra,18-06-ig A dolgozó. Vasárnap 06-18 B dolgozó és éjszaka 18-06-ig C dolgozó. Így a szombat nappalra beosztott munkavállaló vasárnap éjszaka is be lenne osztva! Dolgozhat-e szombat nappal és vasárnap éjszaka is? A következő héten a vasárnap nappal 06-18-ig foglalkoztatott munkavállaló kezdené a hetet, hogy cserélődjön a hétvégi műszak. Készenléti jellegű munkakörnek megfelel, de pihenésre alkalmas hely, csak egy fotel áll rendelkezésére, ez elegendő? 3 havi munkaidőkeretben vannak elszámolva. A heti kettőnél több /48 óra/ pihenőidő esetén szabadságot szeretnék kiírni. Jól gondolom? Elnézést a sok kérdésért, de szeretném lehetőleg jól kiadni a munkaidő-beosztást. Tisztelettel.

Munkaviszony szabadság alatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy lehet-e vállalni 8 órás munkaviszonyt arra az időre, amikor a dolgozó az előző munkahelyén már felmondott, és a munkaviszonya megszűnéséig az időarányos évi rendes szabadságát tölti? Válaszát köszönöm!

Apasági szabadságra lesznek jogosultak a cseh férfiak Cikk

Hétnapos apasági szabadságra lesznek jogosultak a jövőben a cseh férfiak gyermekük megszületésekor, az egészségbiztosítási törvény erre vonatkozó módosítását ma hagyta jóvá a cseh parlament képviselőháza.

Időkeret esetén pótlékok Kérdés

Vállalkozás a dolgozóit kéthavi időkeret figyelembevételével foglalkoztatja. Két napig 12 órában dolgoznak, majd két nap szünet (a szabadnapok a törvény szerint vannak megállapítva). A cég ügyvédje által írt munkaszerződésben az szerepel, hogy az esetleges pótlékokat a munkabér tartalmazza [145. § (1)]. Kérdés, hogy ebben az esetben kell-e vasárnapi pótlékot fizetni a dolgozók részére? A kéthavi munkaidőkeret számításánál a szabadságokat, illetve a fizetett ünnepnapokat 12 vagy 8 órával kell számítani? Előre is köszönöm.

Vasárnapi munkakezdéssel több műszakos munkarend Kérdés

Tisztelt Adózóna! Egyik telephelyünkön dolgozóink többműszakos munkarendben dolgoznak. A hét vasárnap 22 órai munkakezdéssel indul. Kérdésként felmerült, hogyan számolható el a szabadság, illetve a táppénz, ha a dolgozó vasárnap éjjel nem kezdi el a munkát. A szabadság mely napra írható ki? Vasárnapra vagy hétfőre? Illetve a rendszeres túlórák miatt a heti max. 48 óra, esetenként 50 óra lenne, amennyiben hétfőtől vasárnapig nézem a heti keretet. Köszönöm.

Vasárnapi munkakezdéssel több műszakos munkarend Kérdés

Tisztelt Adózóna! Egyik telephelyünkön dolgozóink többműszakos munkarendben dolgoznak. A hét vasárnap 22 órai munkakezdéssel indul. Kérdésként merül fel, hogy hogyan számolható el a szabadság, illetve a táppénz, ha a dolgozó vasárnap éjjel nem kezdi el a munkát. Illetve a rendszeres túlórák miatt a heti max. 48 óra, esetenként 50 óra lenne, amennyiben hétfőtől péntekig nézem a heti keretet.

Dolgozó nem veszi fel a munkát Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban kérem a tanácsát: a probléma a következő: a dolgozó nem jelent meg a munkavégzés helyszínén, nem jelentkezett munkára, távollétét nem igazolta betegséggel, szabadságot sem vett ki, mivel már nincs szabadsága. Visszajött két hét után, és kérdésemre, hogy hol volt, az volt a válasza, hogy fontos dolga volt. Erre a két hétre, mint munkáltató köteles vagyok-e bért és járulékot fizetni a munkavállalónak? Tisztelettel: T. Tihamér

Dolgozókat átveszi másik munkáltató Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy hotel üzemeltetését átveszi az egyik "A" Kft.-tól egy másik "B" Kft. Mindent átvesz, a dolgozókat is. Ebben az esetben a dolgozókat kijelenti az "A" Kft., másnap bejelenti a "B" Kft. Hogyan kell a dolgozók jogviszonyát ebben az esetben kezelni? "A" Kft. -nek ki kell fizetni az időarányosan járó szabadságokat és a munkaviszony megszűnésével az esetlegesen járó végkielégítést, vagy minden mehet folytonosan, átvezeti "B" Kft. úgy a dolgozókat , hogy átvállalja az áthúzódó szabadságokat? Van esetleg arra lehetőség, hogy ne kelljen "A" Kft.-nek végkielégítést fizetni a dolgozóknak, vagy eleve nem is kell?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Készpénzes számla utalása

dr. Juhász Péter

jogász-adószakértő

HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt.

NAV ingó árverése

dr. Juhász Péter

jogász-adószakértő

HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt.

Bizalmi vagyonkezelő

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink