215 találat a(z) munkaerő-kölcsönzés cimkére
Munkaerő-kölcsönzés: milyen jogai vannak a kikölcsönzött kismamának? Cikk
A munkaerő-kölcsönzés keretében dolgozó munkavállalók sokszor bizonytalanok abban, hogy milyen jogaik vannak várandósság, esetleg munkába való visszatérés során. Mivel a kikölcsönzött munkavállalón kívül szerepel az egyenletben egy kölcsönvevő és egy kölcsönbeadó is, így sokszor nem tudja a dolgozó, hogy vajon milyen lehetőségei lesznek kismamaként, mit tehet akkor, ha a kölcsönvevő például már nincs is szerződésben a kölcsönbeadóval. Cikkünkben azt vesszük végig, milyen jogokkal érdemes egy kölcsönzött kismamának tisztában lennie.
Kölcsönzött munkaerő jövedelmének rendhagyó adózása Cikk
Szakértő kollégám nemrégiben foglalkozott a munkaerő-kölcsönzés munkajogi kérdéseivel az Adózóna oldalán („Amit a munkavállalókat kölcsönzőknek és kölcsönbe adóknak tudniuk kell”), így jelen cikkünkben a munkaerő-kölcsönzött személy részére kifizetett jövedelmek, juttatások adó- és járulékfizetésére vonatkozó speciális rendelkezéseit járjuk körbe.
Munkaerő-kölcsönzés esetén kölcsönzött munkavállalók létszámszámítása egy éven belül adott időszakban kölcsönvevőnél, adott időszakban kölcsönbeadónál Kérdés
Amit a munkavállalókat kölcsönzőknek és kölcsönbe adóknak tudniuk kell Cikk
A munkaerő-kölcsönzés nagy előnye, hogy csökken a munkaerő toborzására, kiválasztására fordított költség és idő. A kölcsönbeadót terhelik a munkaviszony létesítésének, megszüntetésének, illetve a bérszámfejtés adminisztrációs terhei, a kölcsönzés következtében a kölcsönvevő annyi munkavállalót foglalkoztathat, amennyire éppen szüksége van az adott időszakban, a felek közötti elszámolás pedig a ténylegesen teljesített munkaórák alapján történik. Nehézséget a nagy arányú fluktuáció, illetve a munkáltatók közötti együttműködési kötelezettség megfelelő teljesítése okozhat.
Helyi iparűzési adó munkaerő-kölcsönzés 2024-től Kérdés
Felszolgálási díj kölcsönzött munkavállalók esetében Kérdés
Akikre nem terjed ki a magyar egészségügyi biztosítás, csak ha borsos árat fizetnek érte Cikk
Vannak, akik bármilyen munkavégzésre irányuló jogviszonyt létesítenek Magyarországon, nem lehetnek biztosítottak a magyar egészségügyi rendszerben, és vannak, akik esetében csak adott jogviszonyban nem áll fenn a biztosítási kötelezettség, de ha további jogviszonyt létesítenek, akkor abban már az általános szabályok szerint kell elbírálni a biztosítottságukat, illetve a járulékfizetési kötelezettségüket.