219 találat a(z) munkaerő-kölcsönzés cimkére
Két és félmilliárdos csalást tárt fel a NAV
Cikk
Őrzésvédelmi, vagyonőri és futárszolgálati feladatok ellátására szerződött az a munkaerő-kölcsönző bűnszervezet, amelynek irányítóit Budapesten őrizetbe vették a NAV pénzügyi nyomozói. 1,6 milliárd forintot spóroltak több mint ötezer munkavállalón, és 870 millió forint áfát csaltak el. Az irányítók előzetes letartóztatásban vannak.
Kölcsönzött munkavállók egyéb juttatásainak áfavonzata
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem munkaerő-kölcsönzéssel foglalkozó cég. Az általa kölcsönzött munkavállalók étkezését mostanáig a kölcsönbe vevő cég saját munkahelyi étkezdéjében biztosította, külön ellenszolgáltatás nélkül. A kölcsönbevevő cég azonban jelezte, hogy nem tudja tovább üzemeltetni a konyhát, kiadta azt külsős vállalkozónak. Az emiatt felmerülő többletköltséget vállalja, vagyis a kölcsönzött munkavállalók étkezésére havi szinten egy fix összeget/fő megtérít nekünk, viszont a konyhát üzemeltető vállalkozás felénk számlázza a havonta felmerült költséget az igénybevett adagok alapján. Mivel ezt nekünk megtéríti a kölcsönbevevő, így az eredeti szerződést kiegészítettük erre vonatkozóan egy résszel, miszerint kölcsönzött munkavállalónként x Ft/fő összeget kiszámlázunk részére dolgozói étkezés címen. A kérdésem arra vonatkozik, hogy ez az utólagos megállapodás alapján teljesített „szolgáltatás”, amit mi számlázunk a kölcsönbe vevőnek, áfás szolgáltatásnak (közvetített szolgáltatásnak) minősül, vagy osztozik a munkaerő-kölcsönzés áfa megítélésében, és fordítottan adózik? A másik kérdés a természetbeni juttatás része, vagyis mi megkapjuk az üzemeltetőtől az áfásan kiállított számlát, és az áfás összeg lesz a természetbeni alapja, vagy ha ez egy közvetített szolgáltatásnak minősül esetleg, nem merül fel a természetbeni juttatás a kölcsönbe adónál? Válaszát előre is köszönöm!
Munkásszállás
Kérdés
A társaságunk tulajdonában van az ingatlan, illetve a rajta álló lakókonténerek (1-nél több magánszemély elhelyezésére). Az ebben lakó magánszemélyek (lakóhelyük nincs ezen a településen, illetve nem áll fenn kapcsolt viszony) kétféle kapcsolatban állnak társaságunkkal: 1.) Egy munkaerő-kölcsönző cég alkalmazottai, akiket nekünk kölcsönöznek havi díj ellenében. 2.) Valamely kapcsolt vállalkozásunkban állnak munkaviszonyban. Jól gondoljuk-e? - Ha a társaságunk bérleti díjat számláz annak a cégnek, akinek alkalmazottja az ott lakó dolgozó, akkor ebben az esetben teljesülni tudnak az adómentesség feltételei és nincs adófizetési kötelezettség sem a munkáltató sem a munkavállaló részéről. A bérleti díjat befogadó cég az áfát levonhatja. - Ha társaságunk nem számlázza le a bérleti díjat, akkor nem tud megvalósulni az adómentesség, tehát adóköteles juttatásnak minősül. Kérdés, - hogy ez esetben mi a juttatás összege? A munkásszálláson való elhelyezés piaci értéke? - Ez esetben a munkáltató fizeti az adót vagy a munkavállaló (nem önálló tevékenységből származó jövedelem)? - Ha nem a munkavállaló, akkor melyik cég fizeti az adót? A dolgozót foglalkoztató cég? Milyen alapon, hiszen ő nem nyújt semmit. Vagy a társaságunk? De nekünk ebből semmi előnyünk, bevételünk nem származik. Köszönettel.
Fordított vagy egyenes áfa: mi történik a munkaerő kölcsönzésekor?
Cikk
Számos kérdést vet fel a gyakorlatban, hogy az építőipari és egyéb szolgáltatások komplex szolgáltatásként nyújtása esetén – mely szolgáltatások munkaerő-kölcsönzést is tartalmaznak – a fordított vagy az egyenes adózás szabályait kell-e alkalmazni.
Járulékcsalási bűnlajstrom 12 ezer oldalon
Cikk
Vádemelési javaslattal fejezték be a nyomozást a NAV dél-dunántúli pénzügyi nyomozói egy tizenhat céget működtető, vagyonőri tevékenységgel foglalkozó baranyai bűnszervezet ügyében. A megalapozott gyanú szerint az elkövetők munkaerő-kölcsönzés címén manipuláltak a munkavállalóikkal, akik után járulékot sem fizettek. Ügyeskedéseikkel mintegy 800 millió forintot csaltak el.
Munkaerő-kölcsöznés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem munkaerő-kölcsönzéshez kapcsolódik. A munkaerő-kölcsönző vállalkozás romániai székhelyű, magyarországi telephellyel nem rendelkezik. A munkaerőt magyarországi vállalkozás részére közvetítette ki, a kiközvetített magánszemélyek állampolgársága román. Kérdésem, hogy a kikölcsönzött munkaerő után hol, és melyik vállalkozás adózik, illetve fizeti meg a bérjárulékokat? Válaszát előre is köszönöm!
Járulékot nem fizettek, de az áfát visszaigényelték, könyvelők is buktak – 20 év is kiszabható
Cikk
Több mint kétszáz millió forint kárt okozott a költségvetésnek egy borsodi cég mögött álló bűnszervezet, amely mintegy nyolcvan embert foglalkoztatott látszólag munkaerő-kölcsönzőkön keresztül, elkerülve a járulék- és áfafizetést. A társaság vezetői és két könyvelőjük előzetes letartóztatásban vannak – áll a NAV közleményében.
Munkaerő-kölcsönzés és rehabilitációs hozzájárulás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy megváltozott munkaképességű munkavállaló munkaerő-kölcsönző cégen keresztül dolgozik egy cégben, napi 4 órában, de a cég is felvenné saját állományba. Lehetséges a foglalkoztatás így? És, ha a rehabilitációs hozzájárulásnál a munkaerő-kölcsönző cég figyelembe veszi, a cég – ahová saját állományba bekerül (ha lehetséges) – szintén figyelembe veheti? Köszönettel!
Fordított áfa: rábólintott az EU
Cikk
Az Európai Unió Tanácsa 2015. december 10-én elfogadta a 2015/2349 számú végrehajtási határozatot, amely engedélyezi Magyarország számára a közös hozzáadottértékadó-rendszerről szóló 2006/112/EK irányelv rendelkezéseitől eltérve a fordított áfa alkalmazását a munkaerő-kölcsönzési szolgáltatások esetében. A Tanács az eltérésre 2017. december 31-éig biztosít lehetőséget Magyarország számára – közölte a NAV.
Alanyi mentes adózó fordított áfás ügylet végzése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy áfamentes bt. (alanyi mentes), ha munkaerő-kölcsönzést is végezni fog, ami fordított áfás ügylet, hogyan kell számláznia? Illetve van-e ebben az esetben áfafizetési kötelezettsége? Egyáltalán végezhet-e ilyen (bármely fordított áfás) tevékenységet egy alanyi adómentes adózó?
Kiva létszámkorlát
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következő kérdésben kérném a segítségét: A kisvállalati adóról szóló jogszabály alapján megszűnik a kisvállalati adóalanyiság, ha a létszámnövekedés miatt az adóalany átlagos statisztikai állományi létszáma meghaladja az 50 főt. Ezzel kapcsolatban szeretnék érdeklődni, hogy az átlagos statisztikai állományi létszámba beleszámítanak-e a munkaerő-kölcsönző szervezet által kikölcsönzött munkavállalók a kölcsönvevő szervezetnél, amennyiben a kölcsönbevevő szervezet a kivaalany? Segítségét előre is köszönöm!
Rehabilitációs hozzájárulás – munkaerő-kölcsönzés
Kérdés
Tisztelt Adózóna! A 2011. évi CXCI. törvény a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról szóló jogszabály 24. § (4a) bekezdése szerint egy munkaerő-kölcsönzéssel foglalkozó társaság esetében 2015. 07. 19-étől a kölcsönzött munkavállalót a kölcsönbevevőnél kell figyelembe venni, amennyiben a kölcsönbeadó nem nyilatkozott másként. Kérdésem, hogy ez esetben hogyan kell kiszámítani a III. negyedévi rehabilitációs előleget? Egész negyedévre el kell végezni a számítást? Vagy a bevallási időszak 07. 01-07.18-áig szól, és ezzel együtt el kell végezni az arányosítást? Köszönettel: Török Petra
Statisztaközvetítés
Kérdés
Egy kft. a szereplők, statiszták válogatását, szervezését, szereplők és statiszták közvetítését végzi próbákra és forgatásokra, statiszta ügyelő és adminisztrációs munkatárs segítségével. A két fél által kötött szerződésben is ez a feladat szerepel. Munkáltatói jogkört a számlát befogadó cég nem gyakorol. A személyek a közvetítő céggel alkalmi foglalkoztatotti jogviszonyban, illetve alvállalkozói jogviszonyban állnak. Ezzel kapcsolatban szeretném megkérdezni, hogy fordított áfásan kell-e a számlát kiállítani Magyarországon nyilvántartásba vett áfaalanynak, tehát ez az általa végzett szolgáltatás munkerő-kölcsönzésnek minősül-e?
Munkaerő-kölcsönzés
Kérdés
Tisztelt Szakértők! Közúti áruszállítással foglalkozó kft. az egyik tehergépkocsi-vezető munkavállalóját kölcsönadná egy másik, szintén ezzel foglalkozó cégnek. A munkavállaló bérét, napi díjait, járulékait átszámlázná. A kérdéseim: 1. Ezzel kapcsolatban van-e valami teendő, bármilyen bejelentési, illetve engedélykérési kötelezettség? 2. Tevékenységi körbe fel kell-e venni ilyenkor a munkaerő-kölcsönzést? Köszönöm szépen.
Bérautó költség áfája
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Egy munkaerő-kölcsönzéssel foglalkozó cég egyik munkavállalója számára - a kölcsönbevevő cég kérésére - autót bérel havi rendszerességgel. A kérdésem az lenne, hogy ezt a bérautó-költséget, melyről áfás számlát kap a cég, hogyan számlázza tovább a haszonkulccsal együtt a kölcsönbevevő cég felé? A munkaerő-kölcsönzés fordítottan adózik áfa szempontjából. Ez a bérautó-költség továbbhárítására is igaz, hiszen ez is része a munkavállaló juttatásainak? Az előzetesen felszámított áfa levonható lesz ebben az esetben? Válaszukat előre is köszönöm!