402 találat a(z) munka cimkére

Külföldi munka: szigorúbb szabályok és időkorlát Cikk

A kiküldetés ideje automatikusan nem hosszabbodik, a kiküldetésben lévők nem cserélhetők. Mit kell még tudni a magyarok külföldi és a külföldiek magyarországi foglalkoztatásáról? Erre a kérdésre adott választ a Saldo és a HVG Adózóna közös konferenciája.

Folyamatos túlóráztatás, szabadság és pihenőnap nélkül - van megoldás Cikk

Szabadság megvonása, túlóráztatás, elbcsátással való ijesztgetés - csak néhány a leggyakoribb munkáltatói jogsértések közül, amivelszemben a munkavállalók kiszolgáltatottak. Milyen lehetőségei vannak ilyen esetekben a dolgozónak? Olvasóink kérdéseire dr. Viszló László, a hvg.hu és az Adózóna munkajogi szakértője válaszol.

Többet fizet a munkáltató május 1-től Cikk

Májustól akkor is jár a bérlet teljes ára, ha szabadságon voltunk vagy megbetegedtünk. De ahhoz, hogy kilométerpénzt kapjunk, nyilatkoznunk kell a bejelentett lakcímünkről és a tartózkodási helyünkről is.

Új tb- és munkaügyi szabályok május 1-től Cikk

Változnak a közösségi koordinációs szabályok az Európai Unió társadalombiztosításában. Az új szabályozás szerint a kiküldetésben lévő munkavállalók célországonként a kiküldetés kezdetétől számított 24 hónapon keresztül a kiküldő államban maradnak biztosítottak, amelyhez kizárólagosan a kiküldő ország illetékes hatóságának a hozzájárulása szükséges. A jelenlegi szabályok szerint a kiküldött legfeljebb 1 évig tartozhat a kiküldő ország társadalombiztosítási jogszabályainak hatálya alá, amely további 1 évre meghosszabbítható. A Deloitte összefoglalta a legfontosabb változásokat.

Alkalmi munka és a várható APEH-gyakorlat Cikk

Az alkalmi munkára vonatkozó új szabályok a mai naptól hatályosak, de leginkább a hatóságok malmára hajtják a vizet. Mire kell figyelni a alkalmi munka bevallásánál, mikor kell fizetni a közteher-előleget és mire számíthatnak a munkaadók APEH-től? összeszedtük.

Megbüntetik a munkáltatót, ha nincs papírja Cikk

Régi előírás, hogy a munkaadónak kötelező foglalkozás-egészségügyi alkalmassági vizsgálatot biztosítania a munkavállalói számára, de kevés munkáltató tudja, milyen további feladatai vannak.

Béren kívüli juttatás: mi vezeti a népszerűségi listát? Cikk

Az étkezési jegyek alkalmazása nemcsak Magyarországon népszerű juttatási forma, hanem a helyi jogszabályi környezetnek köszönhetően a vizsgált közép-európai országok többségében is. A környező országokban alkalmazott munkavállalói juttatási rendszerek sok hasonlóságot mutatnak a hazai gyakorlattal, vannak azonban olyan sajátos juttatási formák, amelyek Magyarországon ismeretelenek.

Juttatások határozott és határozatan munkaviszonyban Cikk

Tehet-e különbséget a munkáltató határozott és határozatlan ideig foglalkoztatott munkavállalóiknak adott juttatásoknál? Milyen járulékokat kell fizetni segítő családtag után? Olvasóink kérdéseire dr Viszló László, a hvg.hu és az Adózóna munkajogi szakértője válaszol.

Megújult az Adózóna tgyás-, gyed-, gyes-kalkulátora Cikk

2010. május 1-t követő szülésnél a gyed folyósításának feltétele a legalább 365 nap biztosítási idő. Ha ennél több biztosítási idő van, akkor a ténylegesen biztosításban töltött napokra jár a gyed, de legfeljebb a gyermek 2 éves koráig. A kalkulátorban eddig csak azt a feltételt vizsgáltuk, hogy van-e 365 nap biztosítási idő, tehát számolható-e gyed összeg. Ha van, akkor 168 napra tgyás-t számoltunk, 365 napra gyed-t és a maradék időre gyest. Olvasóink reklamálták, hogy szeretnék tudni, hogy mennyi gyedet kapnak akkor, ha a maximális 2 éves gyedre jogosult az anyuka.

Nyugdíjjárulék speciális esetekben és a munkanélküli nyugdíjazása Cikk

Mennyi nyugdíjjárulékot kell fizetni annak, aki 2007 december 31-e után ment nyugdíjba, de nem érte el az öregségi nyugdíjkorhatárt? Milyen lehetősége van egy munkanélkülinek a korengedményes nyugdíjazásra ? Olvasóink kérdéseire Molnár László nyugdíjszakértő válaszol.

Félmillióra bírságolták a gyermekes anyukát elutasító munkáltatót Cikk

Nem alkalmazták a gyermekét élettársi kapcsolatban nevelő anyukát, aki diszkriminációja miatt az Egyenlő Bánásmód Hatósághoz fordult. A hatóság 500 ezer forintra bírságolta a munkáltatót. Az alábbiakban ismertetjük az ítélet indoklását és a munkáltató érveit.

Nyugdíjas munkavállaló szuperbruttója és az ingatlan utáni adóbevallás Cikk

Adóbevallásban meg kell-e jelölni olyan ingatlant, ami után nem kell adót fizetni? Kiegészítő tevékenységet végző nyugdíjas jövedelmét kell-e szuperbruttósítani? Olvasóink kérdéseire az APEH válaszol.

Pórul járhatnak a cégek a megemelt rehabilitációs hozzájárulással Cikk

Rehabilitációs hozzájárulás címén ettől az évtől közel egymillió forintot kell fizetnie annak a munkaadónak, akinek több mint 20 fős állománya van de nem foglalkoztat megváltozott munkaképességű dolgozót.

Új munkarend, szabadság és problémák gyed után Cikk

Ha új munkarendet vezet be a munkáltató, köteles-e mindenkit írásban tájékoztatni? Mi van, ha a cég nem fizeti a szabadságom, miközben állományban vagyok? Olvasóink kérdéseire dr. Viszló László, az Adózóna és a hvg.hu munkajogi szakértője válaszol.

Béremelés, megadóztatott cafetéria: mennyi marad a zsebünkben 2010-ben? Cikk

Az adóalap-kiegészítés, a minimálbér emelése és a cafetéria megadóztatása három olyan változás 2010-ben, amely nemcsak a dolgozók megélhetését befolyásolja, hanem a cégek működésére is hatással van. Számítási példák, szakértői vélemények.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Garázs bérbeadása

Nagy Norbert

adószakértő

Képernyő előtti munkavégzés

dr. Kéri Ádám

ügyvéd, compliance szakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 július
H K Sze Cs P Sz V
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Együttműködő partnereink