532 találat a(z) munkáltató cimkére
Munkába járás költsége
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munkáltató saját gépjárművével megy a székhely közigazgatási határán kívül eső munkavállalóért, akit minden munkanapon elszállít a munkavégzés helyére, illetve a munkanap végeztével hazaszállítja. Van-e ebben az eljárásban aggályos dolog? Milyen adófizetési kötelezettség merül fel a munkavállaló szempontjából? Az út során felhasznált üzemanyag áfája levonható-e, ha a szállítóeszköz 9-11 személy szállítására alkalmas, és gázolajjal működik? Ha jól gondolom, akkor a gázolaj áfája nem vonható le, ha azt személyautóhoz használják fel? Van-e ezzel kapcsolatban adófizetési kötelezettsége a munkáltatónak (gondolok itt arra, hogy nem minősül-e természetbeni juttatásnak)? Köszönöm a válaszát!
Gyes utáni szabadság kiadása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkavállalónk 7 év távollét és 3 gyermeke születése után vissza kíván térni a munkába. Több mint 100 nap szabadság jár neki. Köteles-e a cég egyben kiadni a szabadságot, ha bejelentkezett legkisebb gyermeke 3. évének betöltése után, mielőtt felveszi a munkát, vagy erre a szabadságra is vonatkozik a szabadságkiadásra vonatkozó általános szabály, hogy egy részével a munkáltató rendelkezik, hogy mikor adja ki. Köszönettel,
Eltérési lehetőségek a munka törvénykönyvétől – 2. rész
Cikk
Az Mt. több olyan, kevésbé szembetűnő rendelkezést tartalmaz, mely a munkavállaló számára tényleges hátrányt nem okoz, ugyanakkor a munkáltató számára kedvező következményekkel járhat.
Eltérés az Mt.-től – a munkáltató mutatóit javító lehetőségek
Cikk
A munka törvénykönyve számos lehetőséget biztosít a munkáltató számára, hogy a munkavállalóval fennálló jogviszonyt a cég sajátosságaihoz igazítsa. A törvény több olyan, kevésbé szembetűnő rendelkezést tartalmaz, mely a munkavállaló számára tényleges hátrányt nem okoz, miközben a munkáltató mutatói jelentős javulást eredményezhetnek.
Munkáltatókat kérdeztek a béren kívüli juttatások adóterheinek változásáról
Cikk
A munkáltatók további információkat és útmutatást igényelnek ahhoz, hogy felelős döntést hozhassanak a béren kívüli juttatásokról a szabályok januárban életbe lépő változásai miatt – közölte az Edenred Magyarország szerdán az MTI-vel reprezentatív felmérése alapján.
Munkabérről rendelkezés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Megteheti-e a dolgozó, hogy a munkáltatóval megállapodjon arról, hogy a munkáltató fizesse be a közüzemi számláját úgy, hogy a dolgozó közüzemi számlájának összegét minden hónapban visszatartja a fizetéséből? Köszönöm válaszukat
Munkáltató kártérítési igényének érvényesítése (Fizetési felszólítás vagy fizetési meghagyás?)
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A https://adozona.hu/kerdesek/2017_3_27_Alkalmazott_felelossege_rif linken található válaszra hivatkozva szeretném feltenni kérdésemet. A válaszban a szakértő a munkáltató kárigényének érvényesítésére kettő módot említ (fizetési felszólítás és bírósági út), míg más válaszban a fizetési meghagyás lehetőségére is utal. Kérdéseim: A megjelölthöz hasonló kártérítési igény érvényesítése során is választható az fmh lehetősége? Azon túl, hogy az fmh munkaviszonyban bizonyos követeléseknél nem vehető igénybe, van-e hátránya a fizetési felszólításhoz képest? Ha van lehetőség fizetési felszólítással és fmh-val is érvényesíteni az igényt, melyiket ajánlaná munkáltatók részére és miért? Válaszát előre is köszönöm.
Gyenge volt a fék, kártérítésre kötelezett az elhunyt munkavállaló munkáltatója
Cikk
Elégtelen volt a tehergépkocsi karbantartása, baj volt a fékkel, a hozzátartozók kártérítést követeltek az elhunyt járművezető volt munkáltatójától. A bírósági ügy a Kúriánál kötött ki.
Maradjon adómentes a diákhitel törlesztésének munkáltatói támogatása – kéri a HÖOK
Cikk
A Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) azt kéri a kormánytól, fontolja meg, hogy adómentes maradhasson a diákhitel törlesztéséhez adott munkáltatói juttatás a béren kívüli és egyéb kedvezményes juttatások rendszerének átalakításánál – közölte Gulyás Tibor, a HÖOK elnöke pénteken az MTI-vel.
Munkáltatói lakáscélú támogatás változása 2019
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkavállalónk 2015-ben megkezdett munkáltatói lakáscélú támogatása havonta kerül átutalásra külön számlára. Az 5 000 000 forint keretét nem éri el 2018-ban. A támogatás 2019. 01. 01-jétől való adómentességének megszűnése mennyiben érinti a már meglévő támogatásokat? A 2019-re ütemezett havi részleteket már csak adóval terhelten adhatjuk? Válaszát előre is köszönöm!
Munkáltatói igazolás banki hitelhez: milyen adatok közölhetők?
Cikk
Banki hitelhez a bank által használt munkáltatói igazolás kitöltését kérik a munkavállalók. Az igazolás a munkavállaló jövedelemadatain kívül a munkabért terhelő levonás és munkabérelőleg adatait is kéri. Valamint a levonás indokát, a levonás összegét és hogy mely időpontig terheli a munkabért a nevezett levonás. Meg lehet adni ezeket az adatokat? – kérdezte olvasónk. Dr. Kéri Ádám ügyvéd szakértőnk válaszolt.
Munkavállaló által meg nem térített bírság 2.
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkavállaló által meg nem térített bírság című korábbi kérdésemet szeretném kiegészíteni azzal, hogy a cég nevére érkezett a számla bírságról, amit az a lízing cég állított ki, akitől a munkáltató az autót lízingeli, ebben az esetben is, jövedelemként jelentkezik a munkavállalónál a cég által kifizetett bírság? Az esetet tovább bonyolítja, hogy munkavállaló időközben leszámolt a cégtől. Köszönettel várom válaszát.
Fontos, hogy ne ragadjanak benn a szabadságnapok
Cikk
Az első félév végéhez közeledve a tapasztalatok szerint főleg a kisebb cégek vannak elmaradva a szabadságok időarányos kiadásával. Mivel jogszabálysértésnek számít, ha a munkáltató nem adja ki az adott évre járó szabadságot, a nyári időszakban nem csupán az elmaradások pótlásáról célszerű intézkedni, hanem lehetőség szerint az éves szabadságkeretek minél nagyobb mértékű további csökkentéséről is – figyelmeztet a Trenkwalder.
Éves rendes szabadság megállapítása
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Mit tehet a munkavállaló, ha munkáltatója az éves rendes szabadságát a törvényben meghatározottaktól eltérően állapítja meg? A munkáltató a dolgozóinak egységesen 21 nap (kivehető) szabadságot állapít meg 1 évre, függetlenül az életkortól. A 21 nap és a ténylegesen járó szabadság közötti differenciát saját hatáskörben lepapírozza (szabadságengedélyen kiírja) és a munkavállalót kötelezi annak aláírására. Köszönöm a választ.
Munkáltatói adómentes támogatás telek vásárlásra
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkáltató az adómentes lakáscélú támogatást adhatja már a telek vásárlásához? Magánszemélytől lesz megvásárolva, és egy éven belül épül fel rajta az ingatlan. Köszönettel: