469 találat a(z) munkáltató cimkére

Munkáltató jogutódja Kérdés

Tisztelt Winkler Róbert! Köszönet az előző válaszáért. Az Önök szervezete vállal nyugdíjügyekben intézést, körülbelül mennyibe kerül és fizetni kell-e, ha semmit nem találnak keresettel kapcsolatban? Például a Kecskeméti Házgyárban dolgoztam több mint 3 évig és a nyugdijfolyósító minimum keresettel számolta a nyugdíjamat és a többi munkahelyeken hasonlóan járt el. Tisztelettel, Kővárfi Edith

Dolgozókat átveszi másik munkáltató Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy hotel üzemeltetését átveszi az egyik "A" Kft.-tól egy másik "B" Kft. Mindent átvesz, a dolgozókat is. Ebben az esetben a dolgozókat kijelenti az "A" Kft., másnap bejelenti a "B" Kft. Hogyan kell a dolgozók jogviszonyát ebben az esetben kezelni? "A" Kft. -nek ki kell fizetni az időarányosan járó szabadságokat és a munkaviszony megszűnésével az esetlegesen járó végkielégítést, vagy minden mehet folytonosan, átvezeti "B" Kft. úgy a dolgozókat , hogy átvállalja az áthúzódó szabadságokat? Van esetleg arra lehetőség, hogy ne kelljen "A" Kft.-nek végkielégítést fizetni a dolgozóknak, vagy eleve nem is kell?

Trükkös próbavásárlás – munkáltatója vitte jégre a pénztárost Cikk

Egy próbavásárlásnál tapasztalt kötelezettségszegése miatt azonnali hatállyal felmondott pénztárosának a munkáltató. Az eset a Kúriát is megjárta.

Elég a névbélyegző a munkáltató jognyilatkozatára Cikk

A Kúria kimondta: alakilag érvényes a közös megegyezésről szóló megállapodás akkor is, ha az okiratot a munkáltatói jogkör gyakorlója nem írta alá, hanem azon csupán a névbélyegző szerepel.

Díjazás, munkaidő: mit szabályozhat egyoldalúan a munkáltató? Cikk

A munkáltató egyoldalú jognyilatkozatait, kötelezettségvállalásait az általa egyoldalúan megállapított belső szabályzatban vagy egyoldalúan kialakított gyakorlat érvényesítésével is megteheti. Ezt pedig érdemes kihasználnia, hiszen a szabályzat a megállapodáshoz képest számos előnyt kínál.

Ügyvezető jogviszonya Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. egyik tagja ügyvezető, és a feladatait munkaviszonyban látja el. Kérdésem lenne, hogy az ügyvezetésen kívül más feladatokat is elláthat-e, ha igen, milyen formában, valamint munkáltatói jogkört gyakorolhat-e?

Mt. 195.§- bizonyos összegek eltérő munkáltató által történő megfizetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Olvastam válaszukat a többes foglalkoztatás esetén történő bér- és közteherfizetési kötelezettségekről. http://adozona.hu/kerdesek/2016_12_21_Tobb_munkaltato_altal_letesitett__yko A kérdésem az, hogy lehetséges-e az, hogy bár a bért és közterheit az elsődleges munkáltató fizeti meg, a versenytilalmi megállapodás (havi szinten, a munkaviszony alatt, de akár után is), az egyes cafeteria-elemeket, valamint a tanulmányi szerződésben foglalt költségeket a másodlagos? Például a legutolsó esetben a másodlagos munkáltató nevére állítják ki a számlát és az is fizeti ki. Az Mt. 195. § csak a bérről ír, ezek viszont nem azok. Ugyanakkor az Mt. 12. §-ában ez áll: 12. § (1) A munkaviszonnyal, így különösen a munka díjazásával kapcsolatban az egyenlő bánásmód követelményét meg kell tartani. E követelmény megsértésének orvoslása nem járhat más munkavállaló jogának megsértésével vagy csorbításával. (2) Munkabérnek minősül az (1) bekezdés alkalmazásában minden, a munkaviszony alapján közvetlenül vagy közvetve nyújtott pénzbeli és természetbeni juttatás. Köszönettel. Gondolom, egymásnak ki tudnák számlázni, hátha van egyszerűbb, de szintén jogszerű megoldás. Segítségét köszönöm. Tisztelettel.

Január végéig lehet kérni a munkáltatói szja-elszámolást Cikk

Továbbra is kérhetik a munkavállalók a munkáltatójuktól, hogy készítse el a személyijövedelemadó-bevallásukat. Ha ezt a munkáltató vállalja, akkor az általa készített dokumentum megfelel a tavalyi jövedelmekről szóló szja-bevallásnak.

Juttatások választása – csakis adómentes Kérdés

Tisztelt Szakértő! Megteheti-e a munkáltató, hogy a dolgozóknak csakis adómentes elemeket biztosít a juttatások közül? Van-e olyan szabály, mely szerint, ha juttatási rendszer működik a vállalkozásnál, akkor valamilyen juttatást kötelező biztosítani? Úgy hallottam, az egészségpénztárakra vonatkozóan van hasonló előírás.

Csiki-csuki, ha a dolgozó egészségügyileg alkalmatlan lesz Cikk

A munkavállaló közel egy évig keresőképtelen volt. A munkába állás első napján a munkáltató soron kívüli munkaköri alkalmassági vizsgálatot kezdeményez, mely eredménye, hogy a dolgozó a korábban betöltött munkaköre ellátására nem alkalmas. Hogyan tovább? A munkáltató köteles felmondani? Ha nem él ezzel a lehetőséggel, de a munkaszerződés szerinti munkakörben nem tudja foglalkoztatni a munkavállalót, mi a teendő?

Egy munkavállaló egy munkaviszonya több munkáltatóval Cikk

Kinek kell bért fizetnie, a költségeket melyik munkáltató, milyen arányban és hogyan számolhatja el, ki és hogyan fogja gyakorolni a munkáltatói jogokat, illetve hogyan szüntethető meg a munkaviszony, ha a munkavállaló ugyanarra a munkakörre több munkáltatóval létesített munkaviszonyt?

Gyes alatt lehet-e másik munkáltatónál munkát vállalni? Cikk

Az anyuka jelenleg gyesen van, van főállású munkahelye, ahol állományban van, ahonnan gyesre ment. A gyes mellett egy másik munkáltató foglalkoztatni szeretné heti 15 órában, munkaviszonyban. Meg kell-e szüntetni a meglévő 8 órás munkaviszonyát a korábbi céggel, vagy vállalhat mellette részmunkaidős állást? Kell-e közölni a régi munkahelyen, hogy elvállalt egy részmunkaidős állást? Olvasói kérdésre Hajdu-Dudás Mária munkajogász ügyvéd válaszolt.

A munkáltató védelmében... Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. munkáltató folyamatosan azzal találja szemben magát, hogy a frissen felvett dolgozók rövid időn belül (van, hogy egy-két nap, van, hogy egy-két hónap után) felmondanak. Még akkor is, ha jobbak a körülmények, jobb a fizetés. A kérdésünk, hogy mivel védhetné magát a munkáltató? A próbaidő lehetőségét kivenné a munkaszerződésből (még ha ez így őt is korlátozza), így arra hivatkozva nem lehetne a munkaviszonyt megszüntetni. Ezen kívül még milyen lehetőséggel élhetne? Tartalmazhatna a szerződés munkaviszonyban töltendő minimum időt? Vagy valamilyen összeg megfizetésének kötelezettségét, ha felmond x időn belül? Mekkora idő kikötése mellett, mekkora mértékű összeg mellett lehetne ez jogszerű? Mire ad lehetőséget a munka törvénykönyve, mi az ami egyértelműen jogsértő magatartás lenne?

Bajba kerülhet, ha nem tudja, milyen kilépő papírokra van szüksége Cikk

Komoly hátránnyal kell számolnia, ha nem tudja, milyen papírokra van szüksége munkaviszony létesítésekor. A munkavállaló ugyanis kötelezhető korábbi munkahelyi papírjainak a bemutatására/átadására, másrészt jól felfogott érdeke, hogy tudja igazolni például a biztosítási jogviszonyát vagy azt, hogy nincs tartozása. Mire hivatkozhat a munkáltató, illetve a munkavállaló? Olvasónk kérdésére dr. Kéri Ádám ügyvéd válaszol.

Huzavona egy munkáltatói juttatás adómentessége körül Cikk

Több mint érdekes libikóka zajlik az adómódosítások körül: egyelőre úgy tűnik, hogy mégsem lesz jövőre adómentes juttatás a munkáltató által finanszírozott egészségügyi szűrés.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Meghiúsulási kötbér áfatartalma

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Kapcsoltság

Pölöskei Pálné

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink