2321 találat a(z) járulék cimkére
Őstermelő bevallás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésekben kérem segítségét. 1. Ha valaki nem főállású őstermelő, hogyan szükséges az őstermelésből származó bevételét bevallani? 2. Ha pedig valaki főállású őstermelő hogyan kell kiszámítani a járulékköltséget és hogyan kell a bevallást teljesíteni? Várom válaszát.
Járulékfizetés gyes mellett? Kérdés
Az anyuka munkaviszonyban dolgozott, amikor kiderült, hogy 4 éves gyermeke leukémiás, hosszan tartó kórházi kezelésre szorul. A munkáltató az javasolta, hogy menjen vissza gyesre. Egyébként őstermelői tevékenységet is végez, amiből van bevétele. Ha megszüntetik a munkaviszonyát – nem tudom, hogy az jogszerű lenne-e – akkor főfoglalkozású őstermelőnek számítana, miközben gyesen van. Őstermelésből van bevétele. Kell-e járulékot fizetnie az őstermelői bevétele után?
Őstermelő ápolási díj mellett – Járulékfizetés Kérdés
Közös őstermelői igazolvánnyal rendelkező, egy házban élő, 6 fő felnőtt földművelést, állattenyésztést végez. Az egyik fő tartósan beteg gyermekével 2016-ig gyesen volt (a gyermek 10 éves koráig), majd ápolási díjat kap, havi bruttó 29500 forintot. Ha az anyuka az őstermelői tevékenységet végezheti gyermeke ápolása mellett, a rá eső őstermelői bevétel után járulékfizetési kötelezettség terheli-e, vagy csak a 1758-as bevalláson, mint kieső időt, az ápolási díjat kell jelenteni, és nem fizet járulékot? (Mivel az ápolási díj jogviszonynak számít, nem szeretné elveszíteni az ápolási díjra való jogosultságot.)
Végelszámoló járulékfizetése, ha nincs sehol munkája Kérdés
Tisztelt Adózóna Szakértő! Kérdésem a következő: egy két személyes bt. végelszámolást kezdeményezett, ahol a beltag eddig főállású katásként adózott. Beltagból lett végelszámoló, munkaviszonya nincs, a bt.-ben nem vesz fel díjat. Elég az egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetnie havonta, mivel semmilyen bevétele nincs? Vagy milyen járulékot köteles fizetni a végelszámolás végéig? Köszönöm válaszát!
Adószámos magánszemély számlát ad Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy adószámos magánszemély egy kifizetőhely számára ad számlát. Az adószámos magánszemély kérhet-e/nyilatkozhat-e úgy, hogy a kifizetőhely tőle ne vonjon adóelőleget és járulékokat? Tudomásom szerint a kifizetőhelynek az adószámos magánszemélytől minden esetben le kell vonnia a adót, járulékot. Válaszát köszönöm
Adószámos magánszemély főállás nélkül Kérdés
Tisztelt Szakértő! Nincs főállásom, fizetem a 7110 forint egészségügyi hozzájárulást. Mellette szeretném bérbe adni tréler teherautónkat adószámmal. Azt tudom, hogy szja- és ehoköteles a bérbeadás, viszont azt nem tudom, hogy a minimálbér 30 százaléka feletti összeget tb-kötelezettség terhel-e? Esetleg mivel nincs főállásom kell-e tb-t fizetnem kötelezően? Ha nyitok ügyfélkaput kérhetem azon keresztül az adószám kiadását? A negyedéves bevallást milyen nyomtatványon kell teljesítenem? A bérbeadási tevékenység pénztárgépköteles, ha magánszemélynek adom bérbe, akkor havonta jelentenem kell a számlát a NAV-nak? Köszönettel
Őstermelő járulékbevallásának önellenőrzése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem 2012 óta őstermelő munkaviszony mellett, 2015-ben egy pár hónapig főállású volt. A járulékbevallását úgy készítette el, mintha kezdő őstermelő lenne, a minimálbér alapján. Lehet-e önellenőrzéssel javítani a 8 millió forint alatti bevétel alapján, az őstermelőkre vonatkozó 20 százalékos járulékalapra a bevallást? Köszönöm.
Katás egyéni vállalkozó járulékai kivás kft.-ben Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy főállású, katába bejelentkezett emelt összegű katát fizető egyéni vállalkozó szeretne egyszemélyes kft.-t is alapítani, lehetséges-e a kft.-nél, hogy adózásul a kivát válassza? Ha igen, akkor az egyszemélyes kft.-ben ügyvezetőként milyen járulékokat kellene fizetnie a jelenlegi havi 75 ezer forint kata fizetésén kívül?
Munkaviszonyos ügyvezető járuléka Kérdés
Tisztelt Szakértők! Az alábbiakban kérném szíves segítségüket: Magánszemély egy kft.-ben (másik magánszeméllyel együtt) 50 százalékban tag/tulajdonos. Az ügyvezetést ez a magánszemély egymaga munkaviszony keretében látja el (társasági szerződésben leírtak alapján). Lehetséges-e, hogy nevezett tag napi 4 órás munkaviszonyú ügyvezetőként váljon csak biztosítottá? Mivel e magánszemélynek nincs máshol biztosított jogviszonya esetleg nem válik (kötelezö jelleggel) főállású társas taggá e cégben,? Konkrétan: helyesen jár-e el a kft. akkor, ha nem fizeti meg a főállású társas tagokra vonatkozó tb közterheket legalább az úgynevezett minimális tb-alapok után, hanem kizárólag 4 órás munkaviszonyára tekintettel kifizetett juttatás után fizet járulékokat? Válaszukat előre is megköszönve tisztelettel maradok!
Tag járuléka Kérdés
Tisztelt Szakértők! Az alábbiakban kérném szíves segítségüket: Magánszemély egy kft.-ben (másik két magánszeméllyel együtt) 33 százalékban tag/tulajdonos. Az ügyvezetést nem nevezett tag látja el. Most napi 2 órás munkaviszonyban egyéb irodai adminisztrátorként munkát vállalna ezen kft.-ben. Mivel e magánszemélynek nincs máshol biztosított jogviszonya, a személyes közremüködés miatt esetleg nem válik (kötelezö jelleggel) főállású társas taggá e cégben? Konkrétan: helyesen jár-e el a kft. akkor, ha nem fizeti meg a főállású társas tagokra vonatkozó tb közterheket legalább az úgynevezett minimális tb-alapok után, hanem kizárólag 2 órás munkaviszonyára tekintettel kifizetett juttatás után fizet járulékokat? Kérdésem következő része a második 33 százalék tulajdoni hányadú tagra vonatkozik: az ügyvezetést nem ez a tag látja el. Most ő is napi 2 órás munkaviszonyban egyéb ügyintéző munkát vállalna ezen kft.-ben. Jelenleg ez a tag főállású katás egyéni vállalkozó (és az is szeretne maradni). A kérdés itt is az, hogy nem válik-e főállású társas taggá? Tehát helyesen jár-e el a kft. akkor, ha nem fizeti meg a főállású társas tagokra vonatkozó tb közterheket legalább az úgynevezett minimális tb-alapok után, hanem kizárólag 2 órás munkaviszonyára tekintettel kifizetett juttatás után fizet járulékokat? Válaszukat várva tisztelettel maradok!
Végelszámoló egyéni vállalkozás mellett Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. 2017.01.01-jén végelszámolást kezdett. A korábbi ügyvezető, aki többségi tulajdonú tag is, a végelszámoló. A végelszámolásért díjazásban nem részesül. A végelszámolás megkezdéséig személyesen közreműködő főállású tagként tevékenykedett. A kft. tevékenységét befejezte. Az végelszámoló a kft. végelszámolásával egyidejűleg (2017.01.01.) katás egyéni vállalkozói jogviszonyt létesített. A végelszámolás ideje alatt lehet-e a végelszámoló főállású katás és nem fizet járulékot mint végelszámoló, vagy a kft.-ben fizet személyesen közreműködő tagként főállású járulékot és kiegészítő tevékenységű katásnak minősül? Válaszát köszönöm.
Járulékfizetési kötelezettség Kérdés
1.Milyen járulékokat kell fizetni 40 éves munkaviszony után nyugdíjba vonuló egyszemélyes kft. ügyvezetőjének, és ha a kft.-ben tovább dolgozik 4 órás munkaviszonyban a./ mint ügyvezető? b./ mint munkaviszonyos? Válaszukat előre is köszönöm. Polyák Márta
Munkába járás térítése 15 Ft/km szerint Kérdés
Tisztelt Szakértő! Amennyiben a munkáltató a munkába járás költségét kilométerenként 15 forinttal téríti, a 9 és 15 forint közötti részre van-e valamilyen adó- vagy járulékfizetési kötelezettség?
Adószámos magánszemély járulékai Kérdés
Üdvözlöm! Adószámos magánszemély oktatási tevékenységet végez (munkahellyel nem rendelkezik), és számlázott magánszemélynek és cégnek egyaránt, a bevételek minden esetben számlánként is meghaladták a 33 300 forintot. A kiadott számláján nem került feltüntetésre levont járulék. A 15%-os szja-t az adóbevallásában bevallja, befizeti. A 2016-os bevételei után kötelezett járulékfizetésre is? Előleget nem fizetett be a 2016-os bevételei után. Hogyan járjon el utólagosan a 2016. évi bevételeivel, illetve a következőkben? Fizetnie kell a 10% nyugdíjjárulékot, a 7% egészségbiztosítási járulékot, a 27%-os szociális hozzájárulási adót is (2016)? Válaszát előre is köszönöm!
Külföldi munkavégzés 183 napon túl Kérdés
Tisztelt Szakértő, a kérdésem az lenne, hogy ha egy magyar cég munkavállaló 183 napon túl dolgozik kiküldetésben Németországban, akkor ha jól tudjuk, hogy az szja-t és az egészségbiztosítást fizeti otthon, minden egyebet a célországban. Kérdésem az lenne, hogy ezeket az adókat a bejelentett magyar alapbérre, ami jelen esetben a minimálbér, kell megfizetni, vagy a kiküldetésre eső bérre is? Válaszát köszönöm!