2321 találat a(z) járulék cimkére
Bt. beltag járulékai Kérdés
Tisztelt Szakértő! Két kérdésben szeretném a segítségét kérni. Bt. beltag elláthatja-e az ügyvezetői tevékenységet munkaviszonyban, ha erről a társasági szerződés külön nem rendelkezik? A másik kérdés: bt. beltag máshol napi 4 órás munkaviszonnyal rendelkezik, a bt.-vel mérnöki feladatok ellátására szintén napi 4 órás munkaviszonyt létesített (tehát összesen megvan a heti 36 órás munkaviszonya). Ügyvezetésére tekintettel meg kell-e utána fizetni a minimálbér járulékait, vagy mivel összesen megvan a heti 36 órás munkaviszonya (de ennek fele a saját bt.-ből származik), csak az ügyvezetésre tekintettel ténylegesen kifizetett összeg után járulékol?
Vezető tisztségviselő Kérdés
Tisztelt Szakértő! A cég alkalmazottja, aki jelentős részt vállalt eddig is a vállalkozás munkájában, az egyik tulajdonostól megvásárolta az üzletrészét, ezzel együtt pedig vezető tisztségviselővé is vált. A kérdésem az lenne, hogy be kell-e jelenteni őt mint társas vállalkozót (17T1041)? A munkaviszonyát a cégbírósági bejegyzést követően sem kell megszüntetni? Ha a munkaviszonya fennállhat a már eddig is ellátott munkakörében, akkor ki lehet-e egészíteni az ügyvezetéssel is? Amennyiben a heti 36 órát meghaladja (eddig is teljes időben foglalkoztatott volt) saját cégében a munkaviszonya, akkor vonatkozik-e rá a minimális járulékfizetési szabály? Már eddig is meghaladta a havibére a garantált bérminimum kétszeresét, ami ezután is megmaradna. Válaszát előre is köszönöm!
Ügyvezető járuléka Kérdés
Tisztelt Szerkesztő! Kft.-nek külső ügyvezetője van megbízásban, aki rokkant nyugdíjas. Megbízási díj havi 10 000 forint. Ugyanakkor a kft.-ben 6 órában dolgozik 129 000 forintért havonta. Most beteg lett, a kft.-ben nincs termelés, és munkaviszonyát megszüntetné. A megbízási díja pedig 0 forint lenne. Lehet-e ebből tb-hiány? A kft.-t szeretnék eladni, mivel veszteséges. Válaszukat köszönöm.
Őstermelő csed jogosultsága Kérdés
Tisztelt Szakértő! Őstermelő 2015. szeptember óta folyamatos jogviszonnyal rendelkezik, jövedelme nem volt, bevétele nem érte el a 8 millió forintot, így a szerzett bevétel alapján fizeti a járulékokat. 2017 júliusában szülni fog, és az én értelmezésemben ha 2017 második negyedévtől kezdődően magasabb havi járulékalapot választ, ezt figyelembe veszik neki a csed számítási alapjánál, mivel előzőleg jövedelemmel nem rendelkezett. Kérem, szíveskedjenek megítélni, hogy jól értelmezem-e a jogszabályt, és érdemes-e magasabb járulékalapot választania, vagy erre az időszakra már nem, mert nem számít bele a csed számítási alapjába. Köszönöm a választ!
Kiegészítő tevékenységű társas vállalkozó Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném tudni, hogy kiegészítő tevékenységű társas vállalkozónak minősül-e az a vállalkozó, aki 2016 októberében, amikor betöltötte a rá irányadó nyugdíjkorhatárt, kérte az öregségi nyugdíj folyósítását. Ezt azonban idén egy határozattal elutasította a Nyugdíjbiztosító, mert a vállalkozó rokkantsági ellátásban részesül, ami kedvezőbb összegben lett meghatározva mint az öregségi nyugdíja lenne. A vállalkozó 2016 októberétől a kiegészítő tevékenységű társas vállalkozókra vonatkozó járulékokat fizeti, helyesen jár-e el így?
Céges telefon, internet: járulékok, áfa adozona.hu 2017.07.01., 17:15 Frissítve: 2017.06.30., 17:36 Milyen járulékok terhelik a munkáltatót, illetve az áfát milyen arányban lehet levonni, ha a dolgozónak adott telefon költségeit a munkáltató átvállal Kérdés
Céges telefon, internet: járulékok, áfa adozona.hu 2017.07.01., 17:15 Frissítve: 2017.06.30., 17:36 Milyen járulékok terhelik a munkáltatót, illetve az áfát milyen arányban lehet levonni, ha a dolgozónak adott telefon költségeit a munkáltató átvállalja? – kérdezte egy olvasónk. Nagy Norbert adószakértő válaszolt. Tisztelt Szerkesztőség! Kérem szíveskedjenek fenti kérdést az alábbi konkrét számla adatai alapján megválaszolni: szj64.20.18 nettó 6997 áfa 1260 bruttó 8257 szj642013 nettó 13203 áfa3565 bruttó 16768, tehát a számla végösszege: 25025 ft. Váaszukat várom tisztelettel: Varga Zsuzsa
Kft. tag, ügyvezető biztosítási jogviszonya Kérdés
Tisztelt Szakértő, az alábbiakban kérem válaszát: Kft. tulajdonosa ügyvezető is. Társasági szerződés tartalmazza, hogy az ügyvezetői feladatát munkaviszonyban látja el heti 8 órában. Biztosítási jogviszonnyal heti 10 órában – más cégnél – rendelkezik. Ha a saját cégében csak ügyvezetői feladatokat lát el, kötelező-e bejelenteni a heti 8 óra munkaviszonyon kívül, mivel nincs meg a heti 40 órás biztosítási jogviszonya. Ha az ügyvezetői feladatokon kívül munkát is végez a cégében heti 15 órában, ezt alkalmazotti jogviszonyban végezheti-e? Ha nincs meg a heti 40 órás biztosítási jogviszonya, akkor fizetni kell-e a minimálbér v. garantált bérminimum után a járulékot? Köszönöm válaszát . F. Ágnes
Bt. képviselőjének díjazása Kérdés
Tisztelt Szerkesztő! A bt. beltagja megbízásban látja el a bt. képviseletét 0 forintért. Jelenleg a bt.-nek nincs bevétele, a képviselő 2 hónapja nem dolgozik sehol. Ez esetben kell-e utána a bt.-nek járulékot vallani és fizetni erre a 2 hónapra? Válaszukat köszönöm.
Osztalék ingatlanforgalmazó cégnél Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társammal ingatlanforgalmazó céget szeretnénk alapítani. Profilunk használt lakóingatlanok felújítása, értékesítése. A tervezett adóalap 2,5 millió HUF. Ebből kifizetjük a 9 százalék társasági adót (225 000 HUF). Az osztalék alapja a két társtulajdonos között 2 275 000. Milyen mértékű adóval, illetve járulékokkal terhelt ez az osztalék? Köszönettel
Őstermelő járulékfizetése Kérdés
Adott évben az őstermelő az előző évi árbevétel 20 százaléka után fizeti a járulékot. A kérdésem az lenne, hogy az ősternmelői bevételbe a támogatás összege beletartozik-e?
Céges telefon, internet: járulékok, áfa Cikk
Milyen járulékok terhelik a munkáltatót, illetve az áfát milyen arányban lehet levonni, ha a dolgozónak adott telefon költségeit a munkáltató átvállalja? – kérdezte egy olvasónk. Nagy Norbert adószakértő válaszolt.
Telefon, járulékok Kérdés
Tisztelt Szakértő! Van egy kft., ahol a dolgozóknak telefont adnak. A telefon költségeit a munkáltató átvállalja. A számla internetet is fog tartalmazni. Ez esetben a munkáltatót milyen járulékok terhelik, illetve az áfát milyen arányban lehet levonni, vagy egyáltalán le lehet-e vonni? Válaszát előre is köszönöm! Tisztelettel: T.Mária
Kata ügyvezető jogviszonya Kérdés
Az adóalanyiság választásának bejelentésével egyidejűleg a kisadózó vállalkozásnak kisadózóként KÖTELEZŐ bejelentenie azon magánszemély tagját, tagjait, aki vagy akik bármilyen jogviszonyban – ide nem értve a munkaviszonyt – végzett tevékenység keretében (ideértve különösen a személyes közreműködést, a megbízási jogviszony alapján végzett vezető tisztségviselői és más tevékenységet) részt vesz vagy vesznek a kisadózó vállalkozás tevékenységében. Kérdésem az lenne, hogy fenti szabály kizárja-e, hogy a munkaviszonyban álló ügyvezetőt (a társasági szerződésben ez került megjelölésre) bejelentse a bt. mint katás magánszemély? Vagy a jogszabály "engedő", vagyis azt mondja ki, hogy munkaviszonyon kívüli jogviszony esetében KÖTELEZŐ a bejelentés, munkaviszony esetén választható? Katás bt. esetében is külön kell vizsgálni az ügyvezetőség és a személyes közreműködés járulékfizetési kötelezettségét? Tehát, ha mint ügyvezetőt bejelentem a kata alá, és megfizeti a havi 50 ezer forintot, és emellett személyesen is közreműködik, ez utóbbi jogviszonya keletkeztet járulékfizetési kötelezettséget? Hiszen, ha külön kell vizsgálni, akkor nem minősül főállás melletti társas vállalkozónak, így személyes közreműködése alapján járulékot kellene fizetnie.
Mentesítést kért a vízkészletjárulék fizetése alól az agrárkamara Cikk
A biztonságos élelmiszertermelés fenntartása érdekében vízhiányos időszak megállapítását kezdeményezte a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) – június 1-jétől visszavonásig – Pintér Sándor belügyminiszternél. Ha a tárcavezető elfogadja a kamara javaslatát, akkor a gazdálkodóknak az adott időtartamban nem kell vízkészlet-járulékot fizetniük az öntözéshez, halgazdálkodáshoz és rizstermeléshez használt víz után.
Járulékfizetés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném tájékoztatását kérni az alábbi üggyel kapcsolatosan. 20 éves leány államilag finanszírozott nappali képzésen vett részt, egyben egy kft. tagja, ahol munkát nem végez. A 2017. februárban kezdődő II. félévre passziváltatta magát, a diákigazolványába már nem kapott matricát. Kérdés, hogy a passzív időtartamra hogyan kell járulékot fizetnie? Válaszát előre is köszönöm.