2321 találat a(z) járulék cimkére
Járulékfizetés, külföldi cég részére történő munkavégzés esetén Kérdés
Magyar programozó németországi cég részére Magyarországon végezne munkát. A programozó a német cég alkalmazottja lenne. A német cég szerint neki nincs Magyarországon járulékfizetési kötelezettsége. Igaz ez? Ha igen, a magánszemélynek, hogy kell bevallani és befizetni maga után a járulékokat?
300 millió forintos adó- és járulékcsalással gyanúsítanak vagyonvédelmi cégeket Cikk
Háromszázmillió forint kárt okozott az államnak a gyanú szerint egy vagyonvédelemmel foglalkozó cégláncolat, amelynek tagjai ellen különösen nagy vagyoni hátrányt okozó, bűnszervezetben, üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás miatt indult eljárás – tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) dél-dunántúli bűnügyi igazgatóságának sajtóreferense pénteken az MTI-t.
Adók, járulékok befizetése Esemény
Biztosított-e a megbízott? Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2016. 09. 01-én egy rendező megbízási szerződést kötött egy alapítvánnyal színdarab betanítására 400 ezer forint megbízási díjért. A szerződés szerint a teljesítés a színdarab első színpadra állításának napja. A kifizetés a teljesítést követő napon történik. A teljesítés 2017. 06. 14-én megtörtént. A megbízás időtartama 287 nap volt (122 nap 2016-ban,165 nap 2017-ben). Egy napra eső megbízási díj 1394 forint, ebből 10 százalék költséghányaddal a jövedelem 1255 forint. Kérdésem, hogy a megbízott biztosítottnak minősül-e ebben az esetben? Kell-e levonni tőle járulékokat? Az 1255 forint napi jövedelem összegét a kifizetéskor, 2017.06.15-én hatályos 1275 forint/nap jövedelemhez kell viszonyítani ahhoz, hogy eldöntsük, a jogviszony biztosítási kötelezettség alá esik-e? Ez esetben a kifizetés nem biztosításköteles, csak személyi jövedelemadót vonunk belőle, mert 1275 forint x 287 nap = 365 925 forint több, mint 400 000 x 0,9 = 360 000 forint Vagy az 1255 forint napi jövedelmet a 2016. 09. 01-2016. 12. 31. közötti időszakra a 2016-ban hatályos 1110 forint napi jövedelemhez kell viszonyítani, majd 2017.01.01-től 2017.06.14-ig az 1275 forinthoz, ekkor a kifizetés már biztosításkötelessé válik, és járulékokat kell levonni az egész időszak vonatkozásában? Mert 1110 forint x 122 nap + 1275 forint x 165 nap = 345 795 forint, ami kevesebb, mint 400 000 x 0,9 = 360 000 forint? Ön szerint melyik variációval kell kiszámolni, hogy mennyi az a 287 napra eső jövedelem, ami még nem esik biztosítási kötelezettség alá? (Minimálbér 30 százalékáról szóló szabály.)
Bevallás adókról, járulékokról Esemény
Készpénz cafetria Kérdés
Tisztelt Szakértők! Tisztázott, hogy az éves 100 000 Ft-os kedvezményesen adózó készpénz juttatás a munkában töltött napok arányában illeti meg a dolgozót, ha a munkáltató biztosítja ezt a juttatási formát. Amennyiben a dolgozó év elején megkapja a teljes évi összeget, és közben kilép, az a juttatásösszeg, amely a kilépése utáni időszakra illeti meg, munkaviszonyból származó jövedelemként viselkedik, és a kifizető önellenőrzés útján bevallja a levont adókat. Van-e lehetőség arra, hogy ne kelljen a járulékokat levonni? Pl. ha kilépéskor a dolgozó visszafizeti azt a juttatási összeget, mely már nem illette volna meg?
Megbízásos ügyvezető biztosítási kötelezettsége Kérdés
Tisztelt Szakértő Hölgy/Úr! Ügyfelem egy kft. ügyvezetője. A kft. 100 százalékban egy külföldi jogi személyé. Az ügyvezető nem tagja a kft.-nek, díjazás nélküli megbízási jogviszonyban látja el az ügyvezetői teendőket. Az ügyvezetőnek van 40 óra/hét főállású közalkalmazotti jogviszonya. Munkáltatója az év felében foglalkoztatja őt, a másik felében szünetelteti a biztosítási jogviszonyát. Azt szeretném megtudni, hogy a szüneteltetés időszakára kötelező-e az ügyvezetői jogviszonyra tekintettel járulékolni? Ha igen, mi a járulék alapja? Köszönettel: Kauker Zsoltné
Megbízó és megbízott: ezeket az adókat és járulékokat kell fizetni Cikk
Megbízási jogviszonyból származó díj közterheiről feltett olvasói kérdésre Hunyadné Szűts Veronika igazságügyi adó- és járulékszakértő válaszolt.
Tiszteletdíj kifizetése visszamenőlegesen Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy vadászó földtulajdonosok közösségének választott képviselőjét évente 100 ezer forint tiszteletdíj illeti meg a tagok döntése alapján. A képviselő évek óta nem vette fel ezt az összeget, most viszont 5 évre visszamenőleg szeretné, ha kifizetnék neki az elmaradt juttatást. Hogyan alakul ebben az esetben a 2017 júniusában kifizetett ( 2013-2017. évekre vonatkozó) tiszteletdíj kifizetésének adózása? Keletkezik-e biztosítási jogviszony? Milyen adók és járulékok terhelik a kifizetőt és a magánszemélyt? Bevallható-e a teljes összeg a 2017. júniusi 08-as bevallásban? Számolható-e el gépkocsi költségtérítés a kapott jövedelemmel szemben? Válaszát előre is köszönöm! Tisztelettel: Erdélyi Andrea
Megbízási díj terhei Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem megbízási jogviszonyban kíván foglalkoztatni egy szakértőt előadások megtartására. A megbízási díj a minimálbér 30 százalékát meg fogja haladni, tehát biztosítási jogviszony keletkezik, Kérdéseim: 1. Ha a szakértő 40 százalékos költségelszámolásról nyilatkozik, akkor a megbízási díj kifizetendő összege, azaz a 60 százaléka után kell megfizetni a cégnek a 22 százalékos szoc-hót, valamint a munkaadói járulékot, s ez a kifizetendő összeg képezi-e az szja és az egyéni járulékok (10+7%) levonásának az alapját? 2. Ha a megbízott a 10%-os bizonylat nélküli kötségelszámolást választja, akkor a cég adhat-e részére költségtérítést (kiküldetési rendelvénnyel vagy munkába járás címén )? Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszát.
Járulék könyvelése Kérdés
Főállású tag, ha nem vesz fel jövedelmet, akkor a kötelező nyugdíj- és egészségbiztosítási járulékokat hogyan kell könyvelni?
Rehabilitációs ellátásban részesülő munkabérének egyéni járulékai Kérdés
Rehabilitációs ellátásban részesülő, öregségi nyugdíjkorhatárt még be nem töltött férfi munkaviszony keretében – nem közszférában – történő napi 4 órás foglalkoztatásakor kell-e 3 százalékos pénzbeli egészségbiztosítási járulékot és a 1,5 százalékos munkaerő piaci járulékot levonni?
A jövő héttől magasabb lesz a rezsióradíj az építőiparban Cikk
Június 12-étől nő a minimálisan felszámítandó építőipari rezsióradíj.
Kata és társas vállalkozás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy főállású katás egyéni vállalkozó társas vállalkozást indít három taggal együtt. A társas vállalkozásban ő lesz az ügyvezető, a társasági szerződésben benne szerepel, hogy megbízási jogviszonyban látja el a feladatát. Ebben az esetben lehet-e, hogy a katás egyéni vállalkozás legyen a főállás, mivel az kft.-ben csak megbízási jogviszonyban van? Nem akarná a kft.-ben megfizetni a teljes minimálbér után a járulékot. Van-e erre lehetőség?
Főállású anya bt. beltagjaként Kérdés
T. Szakértő! Bt. beltagja jelenleg gyesen van, a gyes letelte után főállású anyaként szerepelne a bt.-ben. Kérdésem, hogy ez a státusz engedi-e azt, hogy ne fizessen beltagként járulékot, illetve adót? Köszönöm válaszát előre is. Sné