2437 találat a(z) járulék cimkére

Kft. nyugdíjas ügyvezetője Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. saját jogú nyugdíjas tulajdonos tagja egyben a kft. ügyvezetője (önálló aláírási joggal). A társasággal nem áll sem megbízási, sem munkaviszonyban, ügyvezetőként szerepel a cégkivonaton, az ügyvezetői feladatokat ténylegesen ellátja. A társaságtól semmilyen jövedelmet nem vesz fel. (Más társaságnál nem rendelkezik semmilyen jogviszonnyal.) Kérdésünk: a fenti esetben kötelezett-e járulékfizetésre a nyugdíjas tag-ügyvezető? Ha igen, akkor milyen járulék fizetésre kötelezett? Köszönettel a válaszért!

Fontos hír nyugdíjasoknak! Ezt kell tudni a szövetkezeti tagi adózásról Cikk

A nagy érdeklődéssel övezett közérdekű nyugdíjas-szövetkezet (a továbbiakban nyugdíjas-szövetkezet) kedvező működési és közteherviselési feltételekkel teszi lehetővé a tettre kész nyugdíjasok foglalkoztatását, a munkaerőpiaci gondok enyhítését. Összefoglaltuk a nyugdíjas-szövetkezetben foglalkoztatott nyugdíjasok járandóságának, juttatásainak adózására vonatkozó tudnivalókat.

Szolgálati járandóság melletti munkaviszony adózása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szolgálati járandóságban részesülő magánszemély egy kft. ügyvezetését munkaviszony keretében kívánja ellátni 2018-ban. – Milyen adó- és járulékfizetési kötelezettségek keletkeznek, ha a jövedelem a jogszabály által meghatározott maximális keretösszeg, azaz havi 207 ezer forint? – A bruttó bér után egészségbiztosítási és munkaerőpiaci járulékot kell-e fizetnie, vagy csak a 4 százalékos természetbeni egészségbiztosítási járulékot? – A társaságnak a 19,5 százalékos szociális hozzájárulási adón felül kell-e szakképzési hozzájárulást is fizetnie az ügyvezető bére után? – A szolgálati járandóság folyósítását korlátozza-e a heti munkavégzés óraszáma (heti 40 óra)?Köszönettel.

Mikor beszélünk mellékállásról? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó ismerősöm egy másik ismerősétől azt az információt kapta, hogy abban az esetben is mellékállású egyéni vállalkozónak minősül, ha a heti 36 órát kettő munkahelyről "szedi össze", az ő esetében 30+10 óráról van szó. Ha ez igaz, akkor csak a ténylegesen kivett jövedelem után kell megfizetnie a járulékokat és nem a minimálbér/bérminimum alapján? Köszönöm a segítségét!

Ügyvezetők és tagok jogviszonyai Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném a segítségét kérni. Egy kft.-ben kettő tulajdonos van, akik mindketten ügyvezetők. 1.) Az egyikük kilépett és helyette lett tulajdonos és ügyvezető az egyik alkalmazott, aki heti 4 órás munkaviszonyban áll a társasággal. Az ügyvezetői feladatokat megbízás keretében látja el. Máshol nincs munkaviszonya. 2.) A másik tulajdonos munkaviszony keretében látja el az ügyvezetői feladatokat heti 4 órában. Időközben a főállása megszűnt. Maradhatnak-e heti 4 órás alkalmazottak vagy alkalmazni kell rájuk a minimum járulékokat? Előre is köszönöm: Léderer Györgyné

Tanuló igazolatlan távolléte II. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi válaszának (melyben olyan dolgokat is megemlített, amikre nem is gondoltam, és utólag is köszönök) pontosítását szeretném kérni: http://adozona.hu/kerdesek/2017_12_13_Tanulo_igazolatlan_tavollete_qte Válaszában az alábbi mondat szerepelt: "A Tbj. 4. § k) pont 1. alpontja szerint járulékalapként a tanulószerződésben meghatározott díjat kell figyelembe venni." A törvényben viszont azt olvasom: k) Járulékalapot képező jövedelem:................, a tanulószerződés alapján ténylegesen kifizetett díj,....... Lehet, hogy rosszul értelmezem a törvényt, de úgy gondolom, hogy az igazolatlan hiányzások miatt a betegszabadság idejére bérszámfejtett kevesebb ösztöndíj a járulékok alapja. Válaszát előre is köszönöm!

Közös őstermelő járuléka Kérdés

Tisztelt Szakértő! Én már rég őstermelő vagyok, 2016-ban elért bevételem meghaladja az 1 millió forintot. Feleségem jelenleg nem dolgozik. Ő nem őstermelő. Arra gondoltunk, hogy közös őstermelői igazoványt váltanánk ki még idén. Ebben az esetben hogyan alakulna a 2016. és 2017. évi járulék és szja-fizetési kötelezettségünk? Eddig ő még nem volt őstermelő. Vagy Ön szerint jobb lenne családi gazdálkodást alapítanunk?

Társadalombiztosítás Kérdés

Mezőgazdasági őstermelő 2017. évben az árbevétele után fizeti a járulékot, de 2018-től a minimálbér után után fog járulékot fizetni. A kérdésem az lenne, hogy mikortól lesz jogosult táppénzre, vagy lesz-e jogosultsága táppénzre? Köszönettel Baloghné

Csed melletti vállalkozás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő problémára keresek megoldást. Adott egy heti 36 órát meghaladó munkaviszonyos egyéni vállalkozó, aki juhtenyésztéssel foglakozik. 2017 decemberében gyermeket szült, csed ellátást vesz igénybe. Az egyéni vállalkozásában csed mellett tevékenységet nem végezhet és számlát sem bocsájthat ki a csed folyósítása alatt. A vállalkozásában valakinek tevékenykedni kell, mivel a juhtenyésztés ebben a félévben sem állhat meg. Milyen megoldást lehet erre az esetre találni úgy, hogy ne kelljen maga után járulékot fizetni és ne veszítse el a csedet? Én arra gondoltam , hogy ebben a 6 hónapban a férj megbízási szerződéssel keretében látja el "feladatot" a minimál bér 30 százalékát meg nem haladó megbízási díjért, amit a júliusi 08-as bevalláson egy összegben vallanánk be. Köszönettel Ané Sz. Tímea

Ezt kell tudni a nyugdíjas ügyvezető járulékfizetéséről Cikk

Egy kft. öregségi nyugdíjban részesülő ügyvezetője munkabért szeretne kivenni. Milyen mértékű járulékokat kellene fizetnie a munkabére után? – kérdezte olvasónk. Széles Imre társadalombiztosítási szakértőnk válaszolt.

Őstermelő járulékai Kérdés

Tisztelt Szakértő! Főállású őstermelőként éltem azzal a lehetőséggel, hogy magasabb járulékalap után fizetek járulékot, így szochofizetési kötelezettségem is van. Kérdésem, hogy mi számolható el az őstermelés költségeként a járulékalapból és a megfizetett járulékokból? Tisztelettel: Győri L.

Gyes után vállalkozó biztosítási jogállása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy anya gyes mellett volt egyéni vállalkozó, illetve bt.-kültag. A bt.-ből a garantált bérminimumot kivette. Egyéni vállalkozóként nem szerzett bevételt, onnan nem is volt kivétje. Lejárt a gyes, és a kérdésem az, hogy egyéni vállalkozóként köteles-e megfizetni a minimális járulékokat akkor, ha továbbra is a bt.-ből van jövedelme, egyrészt a garantált bérminimum, másrészt osztalék formájában. Kell-e bármit tennie egyéni vállalkozóként, hogy a járulékokat ne kelljen megfizetnie ott is? Év elején nyilatkozatot adott le az 58-as bevallásra, tehát havonta nem küldte be. Köszönöm válaszát!

Nyugdíjas ügyvezető járulékai Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. öregségi nyugdíjban részesülő ügyvezetője munkabért szeretne kivenni. Milyen mértékű járulékokat kellene fizetnie a munkabére után? Válaszát előre is köszönöm: Tamás

Járulékfizetési kötelezettségek 2018-ban – alapadatok a NAV-tól Cikk

A NAV közölte a 2018-as havi minimálbér, a garantált bérminimum, illetve ezek 30 százalékának, továbbá harmincadrészének összegét, amelyek kiindulópontjai a járulékfizetési kötelezettség megállapításának.

Kettős jogviszony – kft.-ügyvezetés Kérdés

Kéttagú kft.-ben mindkét tag ügyvezetőként van megjelölve. Az egyik főállású egyéni vállalkozó, a másik tag eddig megbízási szerződés alapján a kft.-ben volt biztosított. A mai nappal bejelentkezett katás egyéni vállalkozónak, melyet főállásúként kíván folytatni. Kérdésem, hogy e két főállású egyéni vállalkozóval a kft. hogyan fog működni, a kft.-ben ki után mit kell fizetni? Válaszukat tisztelettel köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kulturális szolgáltatás elszámolás

Lepsényi Mária

adószakértő

Kifizetői szja

Lepsényi Mária

adószakértő

Eredményességi elismerés adózása

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 július
H K Sze Cs P Sz V
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Együttműködő partnereink