2321 találat a(z) járulék cimkére
Ügyvezető részmunkaidőben Kérdés
Tisztelt Szakértő! Jelenleg egy kétszemélyes kft. ügyvezetője – aki egyben tag is – társas vállalkozóként biztosított (1451-en van lejelentve a NAV felé). Heti 36 órát elérő munkaviszonya máshol nincs. Tekintettel arra, hogy a kft.-nek jelenleg nincs túl sok megrendelése, az ügyvezetést és az egyéb feladatokat ezentúl munkaviszonyban látná el, méghozzá napi 4 órás munkaviszonyban – úgy ítéljük meg, hogy napi 4 órás munkaviszonyban az ügyvezetői és egyéb feladatok elláthatóak. Munkabérként így a garantált bérminimum 50%-át fizetné neki a cég. Kérdéseim az alábbiak lennének: – a járulékok tekintetében az ún. minimális tb alapok után kell fizetni a járulékokat, vagy pedig a munkabérként kapott tényleges összeg után [azaz jelenleg a 80 500 Ft-nak a 15%-a (szja), 8,5%-a (egb. és munkaerőpiaci járulék), 10%-a nyugdíjjárulék], illetve a cég fizeti utána a 22%-os szociális hozzájárulási adót (80 500 x 22%)? – jól értem-e hogy egy munkaszerződést kell kötni, amiben ún. kapcsolt munkakört kell alkalmazni? – milyen kóddal kell lejelenteni a NAV felé a változást a 17T1041-es lapon? – mekkora szakképzési hozzájárulást kell fizetnie a kft.-nek? Segítségét köszönöm előre is.
Kft.-tulajdonos munkát végez II. Kérdés
A http://adozona.hu/kerdesek/2017_1_9_kft_tulajdonos_munkat_vegez_gpj kérdéshez kapcsolódva: Ha ugyanezt a tevékenységet kiegészítő tevékenységű saját jogú nyugdíjas végzi, milyen járulékokat kell fizetnie a tevékenység után?
Adók, járulékok befizetése Esemény
Nyugdíjas járulékkötelezettsége Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft.-nek két tulajdonosa van. Az egyik tulajdonos nyugdíjas, a másik pedig nappali tagozaton egyetemi hallgató. Mindketten ügyvezetők is. Kérdésem az, hogy a nyugdíjas ügyvezetőnek van-e kötelező járulékfizetési kötelezettsége, illetve mindkét ügyvezetőt kell-e jelenteni a 08-ason havonta, vagy beadhatom az NY-es adatszolgáltatást? Válaszát köszönöm.
Átalányadózás (késve érkezik a bevétel) Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozónál a bevétel abban a hónapban érkezik meg, amikor a teljesítést történt. Ha az egyéni vállalkozó adott hónapban nem kapja meg a bevételt, amely után az átalányadót kiszámítjuk, akkor mikor kell a járulékot vagy a minimálbér vagy az átalányadó után megfizetni? 1.) Abban a hónapban, amikor nem kap bevételt, akkor a minimálbér után így is, úgy is meg kell fizetni vagy abban a hónapban, amikor megkapja, akkor kell utána a járulékot bevallani, és megfizetni a kiszámított átalányadó-alap után? Ha abban a hónapban, amikor nem kapott bevételt, a minimálbér után fizetjük a járulékot, és a következő hónapban megkapja a bevételt, akkor a jóváírás hónapjában kell a minimálbér és a megkapott bevétel alapján kiszámított átalányadó alapja közötti különbözet után a járulékot bevallani? Például január hónapban nem kapott bevételt, de februárban megkapta. Akkor január hónapra a minimálbér után valljuk a járulékot és fizetjük, és február hónapban, amikor például a hónap elején megkapja a bevételt, akkor már csak a különbözet után kell vallani és fizetni. Tehát, ha később kapja meg az egyéni vállalkozó a bevételt, akkor csak a minimálbér után kell megfizetni a járulékot? Előre is köszönöm.
Adók, járulékok befizetése Esemény
Magánszemély támogatása III. Kérdés
Tisztelt Szakértő! A "Köztestület anyagilag támogat nemzetközi szakmai versenyen induló magánszemélyeket. Milyen adó terheli a kifizetőt, illetve a magánszemélyt?" kérdésre két szakértő eltérően válaszolt, 27 % eho-, illetve 27 % szochofizetési kötelezettség keletkezését. http://adozona.hu/kerdesek/2016_12_19_Maganszemely_tamogatasa_kmq http://adozona.hu/kerdesek/2016_12_6_Maganszemely_tamogatasa_tqq Szeretném megkérdezni, hogy ha szochót kell fizetni, akkor a magánszemélynél az egyéni járulékokat is le kell vonni? Válaszát előre is köszönöm!
Egyetemi nappali tagozatos egyéni vállalkozó járulék-bevallási és -fizetési kötelezettsége Kérdés
Tisztelt Szakértő! Főiskolai tanulmányok mellett, közérdekű/speciális jellege miatt alanyi mentes tevékenységet folytató egyéni vállalkozónak milyen határidővel, melyik nyomtatványon kell bevallania az általa fizetendő járulékokat? Egyáltalán kell-e járulékokat bevallania és fizetnie? A vállalkozói igazolvány kelte 2016. 05. 27. Még egy bevallást sem küldött be, járulékokat nem fizetett. Köszönettel
Kiugróan több adót és járulékot fizettünk tavaly Cikk
A kormány adócsökkentési politikájának és eredményes költségvetési gazdálkodásának köszönhetően az államháztartás egészének hiánya 2016-ban ismét igen alacsonyan alakult és ezzel összefüggésben a GDP-arányos államadósság is érdemben csökkent – jelentette ki Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter az adatokat ismertető sajtótájékoztatón. A tárcavezető a főbb számokról szólva elmondta: tavaly az államháztartás központi alrendszerének előzetes halmozott pénzforgalmi hiánya 848,3 milliárd forint volt, ami 389 milliárd forinttal alacsonyabb a 2015. évinél.
Családi gazdaság gyeden lévő tagja Kérdés
Családi gazdaságot alapít a mezőgazdasági őstermelő. Beveheti-e az unokát, aki jelenleg gyeden van, a második gyermeke májusban fog megszületni? Milyen szabályok vonatkoznak rá, kell-e valamilyen járulékot fizetnie, az ellátása ezáltal veszélybe kerülhet-e? Válaszát előre is köszönöm: Krivikné Horváth Marianna
Ügyvezető járulékai és munkakör Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretnék tisztázni dolgokat az előzőleg feltett kérdéseimre adott válaszokkal kapcsolatban. Az ügyvezető járulékára vonatkozó kérdésem azért fontos számunkra, mert eddig úgy értelmeztük, hogy ha valaki tag és ügyvezető, akkor automatikusan társas vállalkozóvá válik. Ilyenkor vagy fővállalkozóként (1451, legalább minimálbér vagy garantált minimábér után fizet járulékokat), vagy van 40 órás munkaviszonya máshol vagy akár saját cégében, akkor legalább 36 órát elérő munkavisszony melletti társas vállalkozóként (1452) jelentjük be. Az utóbbi időben találkoztunk olyan gondolattal, hogy ha a társasági szerződésben úgy lett jelölve, hogy a cégvezető munkaviszonyban vállalja az ügyvezetést, akkor akár heti 36 óránál kevesebb munkaidőben is köthet munkaszerződést az ügyvezetésre (hiába egyszerre tag és ügyvezető a cégnél, és ha rövidebb a munkaideje a munkaszerződésben, akkor kevesebb lehet a munkabére a minimálnál). Erre szeretnék kérni megerősítést. Ha tényleg így lenne, akkor lesz egy cégvezető munkaköre (mondjuk napi 1-2 órában), mellette más munkakörben is dolgozhat a cégben. Ezért az előző kérdésben (http://adozona.hu/kerdesek/2017_1_3_Munkakor_lgu) kérdeztem, hogy több munkaszerződést különböző munkakörrel kell-e kötni vele? A válaszban az volt, hogy nem szabad több munkaszerződést kötni egy magánszeméllyel egy cégben. Hanem a bejelentésben azt a feort kell jelölni, amellyel legtöbb órában dolgozik a cégvezető. Egy másik munkakör nevű kérdésemben a válasz ellentétes volt. Kérem erre a tisztázást! Köszönöm szépen!
Köztehermentes lett a nyugdíjak egy része Romániában Cikk
Megszavazta a román képviselőház az adótörvény módosítását, így egészségügyi járulékmentessé tett valamennyi nyugdíjat, egy részük esetében pedig eltörölte a jövedelemadó-kötelezettséget.
Tulajdonos ügyvezető Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az egyszemélyes kft.-nél a tulajdonos látja el az ügyvezetői feladatokat. Emellett van munkaviszonya egy másik társaságban, ahol heti 40 órát dolgozik és befizetnek utána minden levonást, járulékot. A saját kft.-ben díjazás nélkül látja el a feladatát, tehát nincs bérlevonás, nincs szociális és szakképzési hozzájárulás, mivel nulla ezeknek az alapja. Sőt be sem kell jelenteni a NAV-hoz. Egy kicsit megzavart egy cikk, amelyet úgy értelmeztem, hogy függetlenül attól, kap-e térítést, vagy éppen NULLA FORINTOT, akkor is kell a minimálbér 30 százaléka után fizetni a 4+3+1,5 százalékot, a 27 százalékot, valamint az 1,5 százalék szakképzési hozzájárulást. Ugyanez a helyzet egy szintén egyszemélyes kft.-nél, ahol viszont teljes jogú nyugdíjas a tulajdonos és ügyvezető, szintén díjazás nélkül, nincs semmiféle járulék fizetés utána sem. Kérem szíves segítségét, hogy eligazodhassak ezekben a kérdésekben. Köszönettel: Anderlik István Gyuláné
Egyéni vállalkozó alkalmazottja utáni járulék 2017 Kérdés
Tisztelt Szakértő! Testvéremmel sport tevékenységet kívánunk végezni, egyikünk kiváltaná az egyéni vállalkozóit, másikunk pedig alkalmazottként működne közre. A kérdésem az lenne, hogy egyéni vállalkozó esetében mi az a minimum idő, amelyben alkalmazott foglalkoztatható és ennek milyen járulékai vannak 2017-ben?
Gyes, egyéni vállakozó, járulék Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó gyesen van, nem végez mellette munkát. Ilyen esetben kell neki járulékot fizetnie? Ha kata adónemet választ milyen fizetési kötelezettséggel jár? válaszát köszönöm