392 találat a(z) garantált bérminimum cimkére
Töltőállomás-kezelő munkabére Kérdés
Tisztelt Adózóna! Alkalmazásomban álló töltőállomás-kezelő részére OKJ 31 7862 07 azonosító számú szakképesítéssel milyen munkabért kell adni, személyi alapbért vagy garantált bérminimumot? Köszönöm válaszukat. Líbor Hella
Garantált bérminimum: fontos döntést hozott a Kúria Cikk
Az alsó középfokú végzettség legalább középfokú végzettség minősül a garantált bérminimumra jogosultság szempontjából – mondta ki a Kúria nemrégiben hozott határozatában. Az ügyben érintett felperes az általa üzemeltetett üzemanyagtöltő állomáson dolgozó, üzemanyag-kútkezelői végzettséggel rendelkező munkavállalóinak garantált bérminimum helyett csak személyi alapbért fizetett.
Nyugellátás, kereseti korlát: a minimálbér vagy a garantált bérminimum számít? Cikk
Az utóbbi időben több kérdés is arra irányult, hogy a társadalombiztosítási nyugellátás alapjául szolgáló havi átlagkereset összegének megállapítása, az arányos szolgálati idő számítása során, illetve a nyugellátás, korhatár előtti ellátás, a rehabilitációs, rokkantsági ellátás folyósítása melletti keresőtevékenységből származó keresetkorlát számításakor a munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvényben (Mt.) említett kötelező legkisebb munkabér, vagy a garantált bérminimum összegét kell-e figyelembe venni.
Bérellenőrzésekre fókuszálnak a NAV revizorai Cikk
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal adóellenőrei és a Munkaügyi Hatóság területi szervezeti egységei februárban közös ellenőrzéseket tartanak országszerte.
Minimálbér vagy garantált bérminimum? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Mi lehet egy kft. főiskolát végzett ügyvezető a legalacsonyabb bére a minimálbér (149 000 forint) vagy a garantált bérminimum(195 000 forint)? Köszönettel: J.L.
Minimálbér vagy garantált bérminimum? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Rokkantsági ellátásban részesülök (C2). Állapotomtól függően résztulajdonosként egy kft. ügyvezetőjeként tevékenykedem. Tagként havi jövedelmem van, minden járulék megfizetésével. Végzetségem főiskola, aminek hasznát is veszem munkám során. Kérdezem, hogy a minimálbér (149 000 forint) vagy a garantált bérminimum (195 000 forint) vonatkozik-e rám, a 150 százalékos bér megállapításánál,hogy a rokkantsági ellátást ne veszítsem el? Válaszát előre is köszönöm: J. L.
Megbízási jogviszony – biztosítási jogviszony Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szakképzettséget igénylő feladat ellátására (nappali képzés során oktatás) kötött megbízási jogviszonyban a biztosítási kötelezettség megállapításánál a minimálbért kell alapul venni, nem a garantált bérminimumot? Köszönöm válaszát.
Ekho minimálbér vagy garantált bérminimum felett? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozás olyan tevékenységet folytat, hogy munkaviszonyban foglalkoztatott alkalmazottainak lehetősége lenne az ekho választására. A törvény azt mondja, hogy a hónap első napján érvényes minimálbért meghaladó részre kell figyelembe venni a magánszemély ekhóról szóló nyilatkozatát. Kérdésem az lenne, hogy amennyiben olyan tevékenységről van szó, amely középfokú végzettséget igényel, az ekho alapjául a jövedelem minimálbér vagy a garantált bérminimum feletti része szolgál? Válaszát előre is köszönöm.
Ekho Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkaviszony mellett hangtechnikus FEOR 3145 képzettséggel rendelkezem, választhatom az ekhós adózást mint magánszemély? A kérdésem még az lenne, hogy a 2019. évi érvényes minimálbér 149 000 forint szolgál alapjául a jövedelem számításnak? Munkáltatóm szerint a garantált bérminimum 195 000 forinttal kell számolni? Mivel szakképzettséggel rendelkezem. Köszönöm válaszát!
Megjelent a januári VálaszAdó Cikk
2018 és 2019 fordulóján mozgalmas napokat éltek át az adózás iránt érdeklődők. Hiszen például szinte a 24. órában született megállapodás a kötelezőn alkalmazandó minimálbér és a garantált bérminimum összegéről, ami nagy mértékben befolyásolja az adózók terheit. A havi minimálbér 149 ezer forint, a garantált bérminimum pedig 195 ezer forint lett, ami egyébként számos ellátás összegét befolyásolja, így például a táppénz maximumát is.
Tehergépkocsi-vezető szakmai vizsga Kérdés
Tisztelt Szakértő Hölgy/Úr! Egyik ismerősöm tehergépjármű-vezető, B, C és E kategóriás jogosítványa van, amelybe külön be van jegyezve, hogy hivatásos gépjárművezető, azaz ez a szakmája. A munkahelyén tehergépjármű-vezetőként dolgozik, de csak minimálbérrel van bejelentve. Véleményem szerint mint szakképzett gépjármű vezetőnek jár a garantált bérminimum. Ennek ellenére a munkáltató ezt nem ismeri el és nem hajlandó a lényegesen magasabb garantált bérminimummal bejelenteni. Kérdésem az: valóban jogosult-e a garantált bérminimumra, illetve eldöntheti-e a munkáltató, hogy milyen bérrel jelenti be. Előre is nagyon szépen köszönöm szíves válaszukat. Tisztelettel: Anderlik István Gyuláné
Nyugdíjasnak fizetett osztalék Kérdés
Tisztelt Szakértő! A szocho törvény 2. § (2) bekezdés szerinti minimálbér (amelynek 24-szerese az adófizetés felső határa) a kft. nyugdíjas tulajdonosa esetén a 149 ezer forintos minimálbér, vagy a 195 ezer forintos garantált bérminimum?
Szja-mentesség 2019-ben egyszerűsített foglalkoztatásnál Cikk
2019-ben mennyi az egyszerűsített foglalkoztatásban szja-mentesen fizethető órabér minimálbér, illetve garantált bérminimum esetén? Olvasói kérdésre dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász ügyvéd válaszolt.
Minimálbér, garantált bérminimum – így nőnek a közterhek 2019-ben Cikk
A minimálbér, illetve a garantált bérminimum 2019. évi növekedése kapcsán összefoglaltuk, hogy 2018-hoz képest hogyan változnak a közterhek munkaviszonyban, illetve egyéni és társas vállalkozásban. Ismertetjük azt is, mennyi lesz a táppénz és a gyermekgondozási díj felső határa.
Minimálbér: nincs egyezség, dönthet a kormány Cikk
A szociális partnerek nem tudtak megállapodni a 2019. január 1-jén hatályba lépő minimálbér és garantált bérminimum mértékében, elképzelhető, hogy jövő héten szerdán a kormány határoz a béremelésről – összegezték a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fóruma (VKF) munkaadói és munkavállalói oldalának képviselői a csütörtöki tárgyaláson történteket az MTI-nek.