400 találat a(z) garantált bérminimum cimkére

Minimálbér vagy garantált bérminimun Kérdés

Tisztelt Szakértő! Törvényesen jár-e el az a munkáltató, aki 2018-ban a munkaszerződés szerinti ács-állványozó munkakörben alkalmazott ács és állványozó szakmai végzettséggel rendelkező szakmunkás munkavállaló munkabérét 138 ezer forintban állapítja meg? A dolgozó normál munkarendben, heti 40 órás munkaviszonyban van foglalkoztatva. 2017-ben ugyanezen munkáltató, ugyanilyen feltételek mellett a munkavállalónak 161 ezer forint garantált bérminimumot állapított meg. Helyesen jár-e el a visszaminősített munkabérrel, ha a munkakör ellátásához szükséges a szakirányú végzettség? Válaszát előre is köszönöm !

Kezdődik a munkaügyi razzia: ellenőrzik a januári bérkifizetéseket Cikk

Mától ellenőrzi az adóhivatal a munkaügyi hatóságokkal közösen, hogy a dolgozók megkapták-e januárban a megemelt minimálbéreket – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM). A munkáltatóknak a januárról szóló elszámolásokat hétfő éjfélig kellett eljuttatniuk a Nemzeti Adó- és Vámhivatalhoz (NAV).

Minimálbér Kérdés

Kérném segítségét a járó munkabér megítélésében. Tehát ha a munkakör garantált bérminimumot ír elő (például bolti eladó), és nekem nincs ilyen képesítésem, akkor mit kell fizetni, ha ehhez a munkakörhöz nyolc általánossal rendelkezem, és mit kell fizetni, ha ehhez a munkakörhöz például állatorvosi végzettségem van. Az eddigiek szerint úgy tudtam, hogy ha nincs is végzettségem a munkakörhöz, de az szakképzettséget igényel, akkor is a garantált bérminimumot kell alkalmazni, de több cikk szerint nem így van. Kérném magyarázatukat. Köszönöm

Trükköznek a bérekkel a munkaadók Cikk

Trükköznek a bérekkel a munkaadók, a cégek a dolgozók átminősítésével és a munkaórák csökkentésével próbálják kikerülni a kötelezően megemelt javadalmak kifizetését – írja a Népszava.

Minimálbér vagy garantált bérminimum Kérdés

Tisztelt Szakértő! A 430/2016. (XII. 15.) kormányrendelet a minimálbér és garantált bérminimum alkalmazásáról szóló rendelet 2. § (2) bekezdése a középfokú szakképzettséget igénylő munkakörhöz garantált bérminimumot rendel. Nem tudom értelmezni, mi számít középfokú szakképesítésnek? Az OKJ 3362101 000 borász szakképesítés, amely nem kötött középfokú iskolai végzettséghez és előképzettséghez, középfokú szakképesítésnek felel meg? Köszönöm válaszát! Tisztelettel: KM

Az egyszerűsített foglalkoztatásról igazolásokat kell kiadnia a munkáltatónak Cikk

Mintát és ehhez tartozó magyarázatot közölt az egyszerűsített foglalkoztatásban szerzett bevételről kiadandó munkáltatói igazolásról a NAV.

Nyugdíjas bére Kérdés

Teljes jogú nyugdíjas munkavállalónak az adott munkakör betöltése esetén kötelező-e legalább a garantált bérminimumot fizetni, vagy magállapodhatok vele kevesebb összegben?

Járulékfizetési kötelezettségek 2018-ban – alapadatok a NAV-tól Cikk

A NAV közölte a 2018-as havi minimálbér, a garantált bérminimum, illetve ezek 30 százalékának, továbbá harmincadrészének összegét, amelyek kiindulópontjai a járulékfizetési kötelezettség megállapításának.

Tb-terhek 2018. január 1-jétől. Táblázatokkal Cikk

Nemrégiben jelent meg a szociális hozzájárulási adóról, valamint az egészségügyi hozzájárulásról szóló törvények módosításáról szóló törvény a Magyar Közlönyben. Ismertetjük a 2018. január 1-jétől hatályos változtatásokat, továbbá azt is, hogy ennek következtében hogyan módosulnak a társadalombiztosítási kötelezettségek.

Órabér megállapítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kereskedelmi vállalkozás napi nyitvatartási ideje 14 óra, és hétvégén is üzemel. Az alkalmazottak napi 8 órára vannak bejelentve, és foglalkoztat alkalmi munkavállalókat is. Az órabért úgy állapítja meg, hogy a minimálbér garantált óradíja az alap és erre átlagosan 20 százalék pótlékot ad óránként. Minden ledolgozott órára megfizeti az emelt órabért és a munkaszerződésbe beleírja, hogy az emelt díj magában foglalja a pótlékokat is, délutánra és hétvégére egyaránt, függetlenül a beosztástól, ezt mindig a ledolgozott órára kapja meg a munkavállaló. a heti legalább 1 nap szabadnapot mindig biztosítja. Kiszámolta, hogy ez a 20 százalék tényleg takarja átlagosan a műszakpótlékot és a hétvége után járó pótlékot. Kérdésem, hogy megfelel-e így a jogszabálynak, vagy kötelező számfejteni külön a pótlékokat az alkalmazottnak és az alkalmai munkavállalónak is? Ha kereskedelmi végzettsége nincs a munkavállalónak, de gyakorlata van, akkor, ha a betöltendő munkakőr garantált bérre kötelezett, tehát kellene a szakképesítés, akkor a garantált bért, vagy az alap minimálbért kell kötelelzően fizetni neki?

20 milliós bírság lehet a vége, ha nem tartja be a minimálbérszabályokat! Cikk

A minimálbér és szakmunkás garantált bérminimum emelését jövőre március-áprilisban, a munkavállalói jogviszonyok rendezettségét pedig június- júliusban ellenőrzik majd a munkaügyi ellenőrök – derül ki a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) 2018-es ellenőrzési tervéből.

Tulajdonos, ügyvezető és katás: tb többes szereposztásban Cikk

Melyik jogviszonyában, mennyi és milyen társadalombiztosítási járulékokat kell fizetnie a többes vállalkozónak? Olvasói kérdésre dr. Radics Zsuzsanna tb-szakértő válaszolt.

Szakképzettség besorolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy bt. beltagja, aki társas vállalkozóként személyesen közreműködik fodrászként, és a cég főtevékenysége fodrászat. A beltag bizonyítványa szerint 33 7812 01 OKJ számú fodrász végzettséggel rendelkezik. Kérdésem, hogy megtehetem-e, hogy a kötelező havi járulékait a minimálbér alapján számolom, és nem pedig a magasabb garantált bérminimum alapján? Hivatkozva az Önök 2017.01.04-i "Kinek jár a havi 161 ezres garantált bérminimum? Így kell megállapítani" című cikkükben foglaltakra. Válaszukat előre is köszönöm!

Takarítónő egyházi iskolában Kérdés

Egyházi iskolában dolgozom takarítónőként. Kötelező-e megadni nekem a szakmunkás minimálbért? Határozatlan idejű, heti 30 órás munkaviszonyom van. Mellette katás vállalkozóként dolgozom. Felvételemkor gimnáziumi érettségi miatt a közalkalmazotti bértábla szerint C/10 kategóriába soroltak be. 2016. évben megkaptam a szakmunkás minimálbért, ebben az évben már nem. Bérkompenzációra jogosult vagyok-e? A bevezetésekor még kaptam, később már nem. 2007.óta dolgozom ebben a munkakörben, családi adókedvezményben nem részesülök. Következő kérdésem. A férjem szintén itt dolgozik, szintén szakmunkásként, ő megkapta a szakmunkás minimálbért. Neki jár-e bérkompenzáció az adó- és járulékváltozás miatt? Itt a 432/2016. kormányrendeletre gondolok (a költségvetési szervek és az egyházi jogi személyek foglalkoztatottjainak 2017.évi kompenzációjáról). Mikor vehet igénybe munkáltató szochokedvezményt képesítést nem igénylő munkakörben foglalkoztatottak után? Akkor is, ha felvételemkor C/8 kategóriába sorolt be 9 évvel ezelőtt?

Pótlékátalány Kérdés

Tisztelt Szakértő! Pótlékátalány munkaszerződésben történő pontos meghatározásában szeretném a segítségét kérni. A cég teherautósofőröket alkalmaz, a szerződésben, amit a dolgozók aláírnak az alábbi szerepel: „…….gépkocsivezető munkakörben (FEOR'08: 8417) alkalmazza és alapbérként részére bruttó 161 000 Ft havibért fizet. Munkavállaló alapbére: 130 000 Ft + 31 000 Ft pótlékátalányból tevődik össze. A pótlékátalány magába foglalja a műszakpótlékot, az éjszakai, valamint a vasárnapi pótlékot.” A teherautósofőröknek nem kell megadni a garantált bérminimumot, ezért az alapbér megfelel a törvényi előírásnak, de a pótlékátalány ily módon való feltüntetése szabályos? Meg kell-e határozni, hogy pontosan melyik pótlékra mennyi pótlékátalányt számolunk? Köszönettel: Viktória

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Ingatlan-bérbeadás természetes személy adóalanyi minőségétől függően

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Ez engem is érdekel Ez engem is érdekel

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink