400 találat a(z) garantált bérminimum cimkére

Külföldi ügyvezető magyar cégben Kérdés

Magyarországi egyszemélyes kft.-t alapított egy szerb személy, és ügyvezető lett a cégben. Kérem tájékoztatásukat a külföldiek tb-kötelezettségével kapcsolatban. Magánszemélynek van Szerbiában jövedelme, és biztosított (öregségi nyugdíjas munkaviszony mellett). Kötelező-e a garantált bérminimum után tb-t bevallani utánuk? Milyen egyéb bejelenteni valónk van ezzel kapcsolatban? Fix jövedelme nincs a cégben egyelőre. Magyarországi lakcíme nincs. Milyen esetben nem kell tb-t fizetniük, és milyen igazolás kell hozzá? 1041-esen kell bejelenteni a tagsági jogviszonyt?

Garantált bérminimum tehergépkocsi-vezető Kérdés

Garantált bérminimum kettős feltétele Kérdés

A következő linken megjelent cikkhez kapcsolódva szeretnék kérdezni. http://adozona.hu/2017_es_valtozasok/Igy_kell_megallapitani_az_NGM_szerint_a_gar_DR4NSW A jogszabály a középfokú képesítést igénylő MUNKAKÖR betöltése esetén írja elő a bérminimumot. Nem találom azt a konkrét jogszabályt, amely a magasabb összeg fizetésének kötelezettségét egyértelműen a másik feltételhez is köti, nevezetesen, hogy a dolgozó rendelkezik is az adott képzettséggel. (Egy másik jogszabály nyilván előírja és szankcionálja a szabálytalan foglalkoztatást, azonban egy ilyen esetben is jár a munkakör alapján a magasabb munkabér a kormányrendelet szerint. Ha erre vonatkozóan van ellentétes jogszabály – nem állásfoglalás vagy vélemény! – örömmel vennék erről egy tájékoztatást. Azt gondolom ugyanis, hogy egy esetleges bírósági perben kizárólag a jogszabályok szövege dönt, akárhány cikk is jelenik meg annak értelmezéséről.

Megszólalt a garantált bérminimumról az NGM Cikk

2017. január 1-jétől jelentősen változott a minimálbér, illetve a garantált bérminimum összege. Sok esetben azonban nehezen dönthető el, hogy mi jár az érintett munkavállalónak, így az illetékes szervtől állásfoglalást is kértünk.

Kinek jár a garantált bérminimum? Kérdés

Pultos, felszolgáló, szakács részére kötelező-e a 161 000 Ft garantált bérminimum?

Minimálbéremelés 2017 Kérdés

Tisztelt Szakértő ! Magánszállásadó alkalmaz (4223.FEOR) recepciós, takarító munkakörben, középfokú végzettséggel rendelkező munkaerőt. Kötelező-e emelni a munkabérét 161 ezer forint összegre? Köszönöm válaszát.

Ruházati kereskedelemben eladó Kérdés

Mai munkajogi cikkük alapján úgy értelmezem, ha van egy főiskolát végzett alkalmazott eladói munkakörben, de a diplomája nem kereskedelmi, és nincs eladói szakképesítése sem, akkor kaphat 127 500 forintos minimálbért is? Eddig arról volt tudomásom, hogy csak a 9-es FEOR alatt találhatókat lehet minimálbérrel figyelembe venni, és a többi mind szakképzettséghez kötött munkakör.

Óriási a bizonytalanság, kinek jár, és kinek nem garantált bérminimum Cikk

Taxis egyéni vállalkozóra, pincér, pultos, betanított, de szakmunkát végző alkalmazottakra vonatkozik-e a garantált bérminimum – kérdezték olvasóink. Dr. Kéri Ádám ügyvéd szakértőnk válaszolt.

Helytelen bruttó bér alkalmazása Kérdés

Ügyfelem részmunkaidős dolgozójának bruttó bére 2016-ban egész évben nem érte el a garantált bérminimum jogszabályban előírt összegét. Ezt a tényt 2017. február elején tárta fel. Hogyan tudja ezt orvosolni törvényesen? Hiába adok be 12 hónapon keresztül önellenőrzést 2016-ra, az szerintem nem oldja meg a helyzetet. Köszönöm, ha válaszolnak, üdvözlettel: CsK

Garantált bérminimum Kérdés

Tisztelt Szakértő! Alábbi kérdésben kérném állásfoglalását. Kötelező-e alkalmazni a garantált bérminimumot olyan dolgozóra például, aki 7419 FEOR-ban van, de iskolai végzettsége nincs hozzá, csak be van tanítva? Tisztelettel: T.Mária

Minimálbér vagy garantált bérminimum Kérdés

Tisztelt Szakértő! A garantált bérminimummal kapcsolatosan lenne két kérdésem. – Taxis egyéni vállalkozóra vonatkozik-e kötelezően a garantált bérminimum alkalmazása? Hiszen neki is van szakirányú végzettsége, ami nélkül nem is taxizhatna. – Tulajdonosként személyesen közreműködik ügyfelem az általa működtetett cukrászdában. A süteményt vásárolják, a fagylaltot ő készíti. Szakmai végzettsége pék. Szeretném tudni, hogy jól gondolom-e, ez a végzettség megfelel a 21/2010. NFGM-rendeletben meghatározottnak? Ő az ügyvezető. Rá a garantált bérminimum kötelező-e? Pincér, illetve pultos munkakörben foglalkoztat munkavállalókat. Nem feltétlenül szakirányú végzettséggel. Az ő esetükben hogyan kell értelmezni a kétféle minimálbért? Ha a munkavállalónak van szakirányú végzettsége esetleg, akkor kötelező-e a garantált bérminimum, ha nincs, akkor sincs akadálya a foglalkoztatásnak, illetve a minimálbér alkalmazásának? Köszönöm válaszukat. Tisztelettel: Feketéné Németh Anna

Járulék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy nyugdíjas (aki a nőkre vonatkozó 40 éves kedvezményes nyugdíjban részesül, de a rá irányadó nyugdíjkorhatárt még nem érte el), aki egy kft.-ben tag és egyben ügyvezető (a kft.-ben van még egy másik tulajdonos is, de az semmilyen formában nem vesz részt a kft. munkájában, csupán az ügyvezető fölött gyakorolja a munkáltatói jogokat), továbbá a társaság tevékenységében személyesen is közreműködik, tagsági jogviszonyban (társas vállalkozóként), a garantált bérminimum összegéért. A vezető tisztséget (ügyvezetést) megbízási jogviszonyban látja el a minimálbér 30%-ánál kisebb összegért (10 000 Ft/hó). A kft.-ben nincs más személy, aki munkát végez. A fenti jogviszonyok és összegek után milyen járulékokat kell fizetnie a kft.-nek, illetve a természetes személynek? A személyes közreműködésre tekintettel kötelező a garantált bérminimum megadása vagy annál kisebb összeg is lehet? Válaszát előre is köszönöm.

Munkavállalók besorolása/átsorolása Kérdés

Az Adózónán 2017. 01. 04-ei dátummal jelent meg egy dr. Kéri Ádám ügyvéd úr által írt cikk „Kinek jár a havi 161 ezres garantált bérminimum” címmel. Ezt olvasva derült ki, hogy eddig helytelen volt az alkalmazottak besorolása egy nyomdaipari kft.-nél. A vállalkozásnál az alkalmazottak eddigi besorolásánál nem az adott munkakör ellátásához szükséges végzettséget vették figyelembe, hanem a munkavállaló tényleges végzettségét. Például így fordult elő az, hogy a nyomdászként alkalmazott munkavállalót a hentes- és mészáros szakmai végzettségével középfokú szakképzettségűnek minősítették. (A nyomdász-feladat ellátására semmiféle iskolai végzettséggel nem rendelkezik, a korábbi munkahelyein szerzett gyakorlat alapján vált erre alkalmassá.) Ebben az esetben megtehetjük-e – szankció nélkül – az átsorolást? Válaszukat előre is köszönjük.

Őstermelő járulékalapja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelem főállású családi gazdálkodó. A 2016. évi árbevétele 8 millió Ft alatti volt. A 2015. évi árbevétele elkerülte a 8 millió Ft-ot. Szakmunkásképző végzettsége van. Milyen összeg után köteles megfizetni az egészségbiztosítást, illetve a szocho-t? Erre a "munkakörre" a minimálbér vagy a garantált bérminimum a kötelező járulékalap? Köszönettel: KM

Kivás tag Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kivás tag, ügyvezető, 8 órás munkaviszonyban látja el tevékenységét, garantált bérminimummal van bejelentve. Társas vállalkozóként nem vesz fel tb-s jövedelmet. Mi lesz a kiva alapja? A munkaszerződés szerinti garantált bérminimum, vagy az emelt, amit a kiva törvény előír? Köszönöm szépen a válaszát! Tisztelettel, Hné Zsuzsanna

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Közösségen belüli gépjármű beszerzés

Bunna Erika

adótanácsadó

Német gépjármű tartós bérlete

dr. Kelemen László

adószakértő, jogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink