392 találat a(z) garantált bérminimum cimkére

Nyugellátás: a minimálbért vagy a garantált bérminimumot kell figyelembe venni? Cikk

Sokszor felmerül a kérdés, hogy a társadalombiztosítási nyugellátás alapjául szolgáló havi átlagkereset összegének megállapítása, az arányos szolgálati idő számítása során, illetve a nyugellátás, korhatár előtti ellátás, a rehabilitációs, rokkantsági ellátás folyósítása melletti keresőtevékenységből származó keresetkorlát számításakor a munka törvénykönyvében említett kötelező legkisebb munkabér vagy az úgynevezett garantált bérminimum összegét kell figyelembe venni.

Járulékfizetés, ha a kft. tag külföldön munkavállaló Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft.-ben az egyik tag nem fizet járulékot mert, máshol 36 órát meghaladó munkaviszonya van. A másik tag a garantált bérminimum alapján kap juttatást, és azután fizet járulékot mint társas vállalkozó. Ez a tag 2020. 01.13-ától Hollandiában dolgozik, ott van teljes körű biztosítása és munkaszerződése. A szükséges nyomtatvány le lett adva az Egészségpénztárhoz. A NAV-nál azt a felvilágosítást kaptam,hogy őt ki kell léptetnem, és idehaza ezentúl nem kell járulékot fizetnie. Kicsit bizonytalan vagyok, ez a kft. grafikai tervezéssel foglalkozik a munkát itthon tovább folytatná számlát bocsátana ki. A munkát az a tag végzi, aki külföldön munkát vállalt. Ilyenkor kell valamilyen juttatást adni, és járulékot fizetni neki, vagy elég ha év végén osztalékot fizetnek mind a két tagnak az eredményből? Köszönöm a segítséget!

Egyszerűsített végelszámolás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. végelszámolás mellett dönt. Ügyvezetője eddig heti 2 órás munkaviszonyban látta el a feladatát. Az ügyvezető egy másik jogviszonyban katás egyéni vállalkozóként 50 ezer forinttal főállású katásként van bejelentve. Kérdésem: a végelszámolást végezheti-e munkaviszonyban továbbra is, vagy mindenképpen társas vállalkozónak fog minősülni? Ha igen, akkor a garantált bérminimumot vagy a minimálbér után előírt járulékokat kell ügyvezetőként megfizetnie? Feltételezem, hogy más nem vállalhatja a végelszámolói feladatokat külső megbízással. Köszönöm szépen.

Gépkocsivezetők bére Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunknál 3,5 tonna alatti tehergépjárművekre alkalmazunk tehergépkocsi-vezetőket. Kérdésem az, hogy a minimálbért vagy a garantált bérminimumot vagyok-e köteles fizetni munkáltatóként?

A VKF megkezdte a kétéves bérmegállapodás idei makromutatóinak értékelését Cikk

A Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fóruma (VKF) megkezdte a kétéves bérmegállapodás idei makromutatóinak értékelését. A munkaadói oldal nem változtatna a 8 százalékos mértéken, a szakszervezetek újratárgyalnák a megállapodást, olvasható az MTI oldalán.

Keresetemelés, szochocsökkentés, vasárnapi nyitvatartás 2020-ban – kezdődnek a tárgyalások Cikk

Megkezdődnek az egyeztetések a következő napokban a jövő évi kötelező legkisebb keresetekről, az állami cégek bérhelyzetéről, a járulékcsökkentésről és a kiskereskedelemben tervezett, rövidített vasárnapi nyitvatartásról – írta csütörtöki számában a Magyar Nemzet.

Mezőgazdasággal foglalkozó kft. ügyvezető igazgatója Kérdés

Tisztelt Szakértő! Mezőgazdasággal foglalkozó (főtevékenység mezőgazdaság) kft. tulajdonos-ügyvezetője munkaviszonyban biztosított a kft.-nél. Kérdésem, hogy a minimálbér vagy a garantált bérminimum vonatkozik rá? Köszönöm.

Egészségügyi dolgozó bér Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítségét szeretném kérni. Egy kft., amelynek a főtevékenysége 8621 - Általános járóbeteg-ellátás-háziorvosi tevékenység, a dolgozóinak (orvos, szakasszisztens) bérének a megállapításánál helyesen jár-e el, ha a garantált bérminimum alapján állapítja meg a havi bérüket, vagy alkalmaznia kell a szakdolgozói bértáblát az egészségügyi ellátásban? Köszönettel: Andrea

Minimálbér, garantált bérminimum: mikor melyik számít ellátásnál, kötelezettségnél? Cikk

A társadalombiztosítással összefüggő jogszabályok mind az ellátások, mind a kötelezettségek vonatkozásában számos összeghatárt kötnek a minimálbérhez.

Garantált bérminimum jár-e vagy csak minimálbér? Kérdés

Tisztelt Szakértő! FEOR 4221 (Utazásszervező, tanácsadó) besorolással foglalkoztatott munkavállaló részére a munkáltató köteles-e a garantált bérminimumot fizetni vagy sem? A munkáltatónál nincs kollektív szerződés, és a munkaszerződés sem tartalmaz elvárt végzettségi szintet. Ugyanakkor a napi munkavégzésben a munkáltató elvárása az idegen nyelvű levelezés, kommunikáció, partnerekkel való önálló kapcsolattartás. Köszönettel: Zsuzsanna

Minimálbér vagy garantált bérminimum? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Feor 6122 Baromfitartó és -tenyésztő munkakör betöltése melyik bérminimumot kívánja meg? Köszönettel: József

Nézzen utána, megbízható vagyonvédelmi céggel szerződik-e! Cikk

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) tapasztalatai alapján a személy- és vagyonvédelmi szektorban jellemző a számlázási láncolatokkal elkövetett adókijátszás, adóelkerülés. Ennek leggyakoribb formája, hogy az áfaszabályok kijátszásán túl a vagyonőrök foglalkoztatása után nem fizetik meg a közterheket – hívja fel a figyelmet az adóhatóság.

Megváltozott munkaképességű társas vállalkozók járuléka, szochója Cikk

Sokszor okoz bizonytalanságot a kereseti korlát, illetve a szociálishozzájárulásiadó-fizetési kötelezettség vonatkozásában, ha a megváltozott munkaképességű egyéni vagy társas vállalkozót a garantált bérminimumnak megfelelő összeg után terheli az adó-, illetve a járulék.

Garantált bérminimum – végzettség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Dísznövény-termesztéssel foglalkozó vállalkozás munkavállalókat (rendes 8 órás és alkalmi) foglalkoztat, 6115 feorkódon vannak bejelentve. Kérdésem, hogy a fenti feorkódhoz milyen végzettség szükséges, és mi történik abban az esetben, ha ezzel a végzettséggel a munkavállaló nem rendelkezik? A munkáltató nem ragaszkodik a végzettséghez. Ha nincs megfelelő végzettség, és a munkavállaló nem is rendelkezik vele, fenti kódon kötelező a garantált bérminimumot fizetni? További kérdés, hogy ugyanezen a feor kódon foglalkoztatott alkalmi munkavállaló esetén mi a helyzet? Az szja-mentesség számításánál nem mindegy, hogy melyik minimumot vesszük alapul a maximális összeg kiszámításánál. Felmerül, hogy ha nincs végzettség, lehet, hogy nem is ezen a feorkódon kéne foglalkoztatni őket, hanem valamilyen 9-es kódon? Köszönöm válaszát!

Gyes után kismama járandósága felszámolási eljárás alatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Felszámolási eljárás alatt álló társaságnál egy kismama gyese lejárt 2018. október 29-én. A kismama munkaszerződés szerinti munkabére 137 ezer forint, a munkaköre szakképzettséget igénylő munkakör volt. A társaság a felszámolási eljárás kezdő napjától tevékenységet nem folytatott, így a kismama munkaköre is megszűnt már 2015-ben. Kérdés: a kismama gyes megszűnésekori járandóságát a minimálbér (138 ezer forint) vagy a garantált bérminimum (180 500 forint) alapján kell megállapítani? Előre is köszönöm válaszát. Tisztelettel: Szalainé

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Üzemi baleset

Széles Imre

tb-szakértő

Gyógytorna

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink