788 találat a(z) felmondás cimkére

Autósok, figyelem! Március 1-jéig fizethetik be az elmulasztott kötelezőt szankció nélkül Cikk

Azok az év végén biztosítót váltó autósok, akik nem fizették be az első negyedéves kötelező gépjármű-felelősségi biztosítás díját, március 1-jéig még szankciómentesen pótolhatják, mert a törvény 60 napos díjfizetési haladékot tesz lehetővé – hívják fel a figyelmet közleményben a biztosítási alkuszok.

Felmondás betegség alatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem a "Hosszan tartó táppénz" című (http://adozona.hu/kerdesek/2018_2_16_Hosszan_tarto_tappenz_qed) kérdéshez kapcsolódik munkavállalói oldalról. Munkáltatóm még a betegszabadság ideje alatt levélben értesített a munkaköröm megszűnéséről, egyúttal tájékoztatott a felmentési idő kezdetéről, az elszámolás legkésőbbi idejéről (a betegszabadság lejártát követő naptól számítva maximum 1 év). A munkaköröm megszűnését azzal indokolta, hogy mivel szolgáltatási szerződés keretén belül végezte a tevékenységet a külföldi munkáltatómnak, aki kimondottan csak az én munkakörömet érintően nem kéri tovább a szolgáltatást, ezért a munkakörömet megszüntetik. Munkáltatóm ugyanezen a területen szolgáltat tevékenységet Magyarországon, ennek ellenére nem kínáltak fel semmilyen más munkakört. A betegségemet megelőzően több mint egy évig folyamatos szakmai és személyes támadások értek közvetlen felettesemtől, aki ugyanígy szolgáltatási szerződés keretén belül dolgozik a külföldi munkáltatónak. Ezen előzmények hatására olyan lelki állapotba kerültem, hogy munkámat nem tudtam volna tovább ellátni, amiről (mint a betegségem okáról) közvetlen felettesemet és a HR-t is tájékoztattam. Sajnos az állapotom nem javul, és munkát sem találok. Kérdésem, hogy törvényesen járt-e el a munkáltató, és milyen lehetőségekkel számolhatok az 1 év leteltét követően? A nők 40 éves nyugdíjához még 2,5 év kell, a nyeshez pedig fél év. Köszönöm megtisztelő válaszát!

Felmentés alatti táppénz Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy munkavállalónknak rendes felmondással megszüntettük a munkaviszonyát. A felmondási idő 30 nap. Az utolsó munkában töltött napot a felmondás átadásának napjában állapítottuk meg, ezt követően kiadtuk az időarányos szabadságát, és az utolsó munkában töltött napjától számított 5 napon belül kifizettük neki a fennmaradó munkabérét. Most jelentkezett a munkavállaló, és jelezte, hogy az általunk már elszámolt felmentési időszakban táppénzes állományba került. Érinti-e ezen táppénz bármilyen módon a már kifizetett felmentési időszakot?

Döntött a Kúria: mikor védett, mikor nem, aki lombikprogramban vesz részt? Cikk

Mesterséges megtermékenyítési eljárással próbált teherbe esni a munkavállaló, ám többszöri beavatkozás ellenére sem járt sikerrel Aláírta a közös megegyezést, amellyel a munkáltatója elküldte, később viszont pert indított, arra hivatkozva, hogy a felmondás idején védelem alatt állt.

Tudnivalók a munkavállaló felmondásáról Cikk

Nem egyedi eset, amikor a munkavállaló munkaviszonya fennállása alatt keres, majd talál egy új munkahelyet, ahol azonban napokon belül kezdenie kellene. Bár a határozatlan időtartamú munkaviszony megszüntetését nem kell indokolni, a felmondási időt le kell dolgozni. A határozott idejű munkaviszony felmondással történő megszüntetését külön nehezíti, hogy arra csak a törvényben meghatározott indokok alapján kerülhet sor, az azonnali hatályú felmondásnak pedig szigorú követelményei vannak.

Amikor nyugdíjasnak számítanak a rokkantak, de nincs hasznuk belőle Cikk

Bár mindkét esetben megváltozott munkaképességű dolgozóról van szó, munkajogi szempontból különbséget kell tenni a rehabilitációs ellátásban és a rokkantsági ellátásban részesülő munkavállaló között. Az előbbi körbe tartozók esetén a munkáltatót a felmondás közlését megelőzően állásfelajánlási kötelezettség terheli, az utóbbi csoport tagjai viszont munkajogi szempontból nyugdíjasnak minősülnek, így esetükben nem kell indokolnia a munkáltatónak a felmondást, és végkielégítés sem jár nekik.

Hosszan tartó táppénz Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik dolgozóm 2017.07.05-e óta folyamatosan táppénzen van, a mai napig. Előreláthatólag több mint 1 évig így lesz. Milyen lehetőségeim vannak, mint munkáltatónak a dolgozói munkaviszony felmondására az 1 év letelte után? Mi a módja annak, hogy meg tudjam szüntetni a dolgozó munkaviszonyát, ugyanis állítása szerint nem akar már visszajönni dolgozni, és orvosi vélemény alapján sem tudom már abban a munkakörben foglalkoztatni, ahol eddig volt. Munkáltatói felmondással kívánom a munkaviszonyát megszüntetni, de a táppénz időszaka alatt tehetetlen vagyok. Válaszát előre is köszönöm!

Pótszabadságok arányosítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi esetre kérném szíves válaszát. Munkavállalónk felmondási ideje február 28-án ér véget. Életkorának megfelelően az alapszabadsága 26 nap, két 16 évesnél fiatalabb gyermeke után 4 nap pótszabadsága van. Kérdés: a munkaviszony megszűnésével az időarányosan járó szabadság számításánál figyelembe kell-e venni a gyermekek utáni pótszabadságot (26+4/12*2 ) vagy (26 alap/12*2)? Válaszát köszönve, tisztelettel.

Felmondás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az egyik osztályon dolgozik 7 munkavállaló. Közülük egy ember viselkedése megkeseríti a többiek életét, nem tudnak miatta koncentrálni a munkafeladatra. Vagdalkozik, csapkod stb. Volt olyan munkavállaló, aki miatta felmondott. Fel mondhat-e a munkáltató, ha igen, milyen indokkal az ilyen munkavállalónak? Köszönettel várom válaszukat

Pert vesztettek a Zsolnay volt dolgozói: 20 millió forintot buktak Cikk

Jogellenes volt felmondásuk, ezért együttesen több mint 20 millió forint perköltséget és távolléti díjat kell megfizetnie annak a 117 dolgozónak, aki 2016 júniusában rendkívüli felmondással távozott a pécsi Zsolnay Porcelánmanufaktúra Zrt.-től – döntött ma jogerősen a Zalaegerszegi Törvényszék.

Végkielégítés munkavállalói felmondás esetén Kérdés

2018-ban milyen esetben jár a dolgozónak munkavállalói felmondás esetén végkielégítés?

Munkába járás költségtérítése felmondás alatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy cég munkavállalója a munkanap végén felmondott, majd a következő munkanaptól már beteget jelentett, táppénzes állományba vetette magát, és jelezte, hogy a felmondás alatt már nem is fog "meggyógyulni" (a felmondási idő 30 nap). A munkavállaló részére jár munkába járási térítés (vidéken lakik), ahonnan korábban bejárt. Kérdés: a táppénzben töltött időszakra, amikor nem jár munkába, megilleti-e őt a munkába járási költségtérítés (bérlet ellenértéke)?

Mt., felmondás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kollégánk valószínűleg fáradtság miatt másik munkakört írt bele egy munkavállalónak átadott felmondásba, azzal, hogy azt a munkavállaló tölti be. Bár a munkavállaló tényleges munkaköre és a másik munkakör is megszűnik, úgy tudom, a felmondás kijavítására nincs mód. A munkavállaló csoportos létszámcsökkentés keretében távozik, eredetileg közös megegyezéssel, de megegyezés hiányában később mégis felmondásra került sor. A felmondás ezek alapján jogellenesnek tekinthető? Ha igen, mit követelhet a munkavállaló? Segítségét köszönöm.

Felmondtak a jogtanácsosnak. Rosszul tették Cikk

Ha a felek nem az írásba foglalt munkaszerződésben rögzítik, de egyező akarattal szóban megállapodnak abban, hogy a munkavállaló a jogviszony fennállása alatt más cégnek meghatározott tevékenységet nem fejt ki a munkáltató által a munkaviszony megszüntetésekor fizetendő ellenérték fejében, úgy annak ellenére, hogy ez nem minősül versenytilalmi megállapodásnak, a munkáltatót a feltételek megvalósulása esetén fizetési kötelezettség terheli – mondta ki a Kúria.

Elhagyta a munkahelyét, felmondtak neki. Jogosan? Cikk

A munkavállaló köteles a munkaideje alatt munkavégzés céljából, munkára képes állapotban a munkáltató rendelkezésére állni. Az alábbi tanulságos eset munkavállalója a rendkívüli időjárási helyzet miatt megnehezedett hazajutásra hivatkozással, a munkaidő lejárta előtt két órával, a munkáltató kifejezett tiltása ellenére elhagyta a munkahelyét. A munkáltató azonnali hatályú felmondással megszüntette a munkaviszonyt. Jogos volt az intézkedés? A Kúria döntött.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink