788 találat a(z) felmondás cimkére

Jön a falusi csok, felmondólevél érkezhet közszolgáknak Cikk

Döntött a kormány az ötezernél kisebb lélekszámú településekre vonatkozó Magyar falu program koncepciójáról – közölte a Miniszterelnökség vezetője szerdán Budapesten, sajtótájékoztatón.

Ki számít főnöknek? Nem a munkaszerződés dönti el Cikk

Felmondta a munkavállaló munkaviszonyát a munkáltató, és az indokolást arra hivatkozva mellőzte, hogy az illető vezető állású. Az elbocsátott munkavállaló peres eljárásban a felmondás semmisségének megállapítását kérte. Az ügy a Kúrián kötött ki.

Ezzel kell számolnia a kismamának, aki újra dolgozna Cikk

A fizetés nélküli szabadság megszakítását, illetve megszűnését követően egyre gyakrabban találkozhatunk azzal a problémával, hogy a kismama nem tud hová visszatérni. Azt azonban már csak nehezen tudja ellenőrizni, hogy a munkakörét valóban megszüntette-e a munkáltató vagy csak betöltötte más kollégával, némi elnevezésbeli módosítás mellett. További nehézség, hogy a munkavállalónak arra sincs tökéletes rálátása, történt-e a távolléte alatt bérfejlesztés. A munkáltatónak mindeközben számos rendelkezés betartására kell ügyelnie, amikor a kismama ismét munkába áll.

Táppénz alatti felmondás Kérdés

Ha táppénz alatt mond fel a munkáltató, akkor meddig kaphatok táppénzt, illetve mikor kezdődik a felmondási idő?

Szerződés idő előtti felmondás – bánatpénz Kérdés

A felek határozatlan idejű szolgáltatási szerződést kötöttek, melyben azt is kikötötték, hogy a szerződés első félévében a megrendelő nem mondja fel a szerződést, illetve, ha ez mégis bekövetkezne, akkor a szolgáltató – bánatpénz címen – jogosult a félévből hátralévő időtartam szolgáltatásidíj-részére. A szolgáltató negyedévente, negyedév elején – előre – számlázza a negyedév szolgáltatói díját. A megrendelő a II. negyedév 1. hónap végével felmondta a szerződést. A szerződés szerint a szolgáltatónak a hátralévő két hónapra eső szolgáltatói díj – bánatpénz címen – jár. Mivel a szolgáltató a II. negyedéves díjat már előre kiszámlázta, kérdés, milyen formában kell "bizonylatilag" rendezni a helyzetet, például a szolgáltató helyesbítse II. negyedéves számláját és bocsásson ki áfás számlát a 2 havi díjnak megfelelő bánatpénzről vs. maradhat az eredeti (számlázott) helyzet?

Munkáltatói felmondás átszervezés miatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! A 2001.06.01.napjától fennálló, határozatlan idejű munkaviszonyt 2018.09.13-án a munkáltató megszünteti. A felmondási idő alatt a dolgozó munkájára a munkakör megszűnése (átszervezés) miatt nem tart igényt a munkáltató, ezért az időarányosan még járó szabadság természetbeni kiadása után a munkavállalót felmenti a munkavégzési kötelezettség alól. Hogyan kell kiszámítani az időarányosan még járó szabadságos napokat, ha a dolgozó a 30 nap éves szabadságából a felmondás időpontjáig 1 napot vett ki? Mikor kell elszámolni és kifizetni a végkielégítés, illetve a szabadságos napokra és felmentési időre járó távolléti díj összegét? Válaszát köszönöm!

Betegállomány felmondási idő alatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! 08.10.-én "Megállapodás munkaviszony megszüntetéséről közös megegyezéssel" dokumentum lett aláírva a munkáltató és munkavállaló részéről. Ebben szerepel, hogy a munkaviszony 09.10. napjáig tart, utolsó munkában töltött nap: 08.10. Erre az időre a munkabér és időarányosan járó szabadság számfejtésre, kifizetésre kerül. Most hozta a dolgozó az orvosi igazolásait: keresőképtelen: 08.13-08.17., majd 08.21-09.07. időszakban. Kérem, erősítse meg, hogy elszámoljuk a 15 munkanap betegszabadságot, táppénzt igénylünk 4 napra, (bár munkavégzési kötelezettsége nem volt), a maradék napokra pedig munkabért és arányos szabadságmegváltást számfejtünk? Köszönöm válaszát!

Azonnali felmondás Kérdés

Tisztelt Dr. Hajdu-Dudás Mária! A „Felmond, és azonnal lelép a dolgozó: mitévő legyen a munkáltató?” című cikkel kapcsolatban szeretnék kérdést feltenni. Cégünk jelen gyakorlata szerint olyan munkavállalói felmondás esetén, amikor a dolgozó szóban jelzi, hogy másnap már be sem jön, a munkáltató felszólítást küld ki (három munkanap letelte után), hogy a dolgozó igazolja a távollétét. Amint visszaérkezik a tértivevény (amellett, hogy a munkavállaló nem válaszol), a munkáltató azonnali hatállyal megszünteti a jogviszonyt (postázza az azonnali felmondást, és kilépteti a munkavállalót). Kérdésem az lenne, hogy a felszólítás lépést kihagyva kiküldhető-e az azonnali munkáltatói felmondás, arra való hivatkozással, hogy a munkavállaló szóban jelezte szándékát, és másnap valóban nem jelent meg munkavégzésre. Köszönettel: Orsolya

Felmond, és azonnal lelép a dolgozó: mitévő legyen a munkáltató? Cikk

Mit tehet a munkáltató, ha a renitens munkavállaló nem dolgozza le a felmondási idejét és/vagy nem adja át a munkakörét? Hogyan járjunk el abban az esetben, ha átadja ugyan a dolgozó a folyamatban lévő ügyeket, de akkor derül ki, hogy óriási károkat okozott a munkaviszonya fennállása alatt?

Megbízási szerződés felmondása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha egy ingatlanközvetítővel határozott idejű (6 hónap) kizárólagos ingatlanközvetítői tevékenységre szóló megbízási szerződést kötöttek, felmondható-e a szerződés két hónap után bármilyen indokkal, vagy azzal, hogy mindössze egy vevőt "sikerült" az irodának közvetíteni ez idő alatt? Vagy egyáltalán nem kell indokolni? Lehetséges, hogy valamilyen összeg megfizetésére kötelezze a megbízót az ingatlaniroda, ha az ingatlant csak a saját honlapján hirdette, és nem valószínű, hogy bármilyen költsége felmerült az ingatlan eladásával kapcsolatosan? Válaszát előre is köszönöm.

Gyedről visszatérő bérrendezése felmondás esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkavállalónk a gyermek gondozása, ápolása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság utolsó napján felmondott. A felmondási időre kérte az összegyűlt szabadság kiadását, majd a maradék szabadság megváltását. Ilyen esetben alkalmazni kell-e az Mt. 59. §-ában foglaltakat, azaz szükséges a munkavállaló munkabérét rendezni vagy az a bér marad érvényben, mellyel a szülési és fizetés nélküli szabadságát megkezdte? Köszönöm válaszát!

Gyes utáni munkanélküli ellátás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó alkalmazta a feleségét, aki ebből a foglalkoztatásból ment gyesre. A gyermek betöltötte a harmadik évét, újra kezdődne a foglalkoztatása. ám szeretnék a munkaviszonyt megszüntetni úgy, hogy a feleség munkanélküli ellátást vehessen igénybe. Van erre lehetőség? Ki mondjon fel, ha ennek van lényegi jelentősége? Köszönettel!

Többszörösen hibázott a kismama, mielőtt megszűnt a munkaviszonya Cikk

Próbaidő alatt lévő munkavállaló jelezte a munkáltató felé, hogy várandós. Másnap (a próbaidő utolsó napján) a munkáltató felmondta a határozatlan idejű jogviszonyt. Megfelel ez a jogszabályoknak? Helyén való volt-e, hogy nem azonnal hatállyal mondott fel a munkáltató a kismamának, hanem közös megegyezéssel? – kérdezte olvasónk. Dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogi ügyvéd szakértőnk válaszolt.

Munkaviszony megszüntetése gyes után, közös megegyezéssel Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kollégánk részmunkaidőben dolgozott 2015 júliusáig, amikor is szülési szabadságra ment. A gyermeke július 24-én töltötte be a harmadik életévét. Egyelőre nem jelezte hivatalosan, hogy visszatérne munkába, de azt igen, hogy közös megegyezéssel szeretne felmondani. Mi a teendőnk, illetve mennyi szabadság jár a részmunkaidős foglalkoztatott szülési szabadságának idejére (3 év)? A bérváltozások miatt a szabadságot milyen módon kell kiszámolni (a 3 évvel ezelőtti bére nem éri el a mai minimálbért)? Szükséges először szerződést módosítani a mai minimálbér mértékéhez igazodva, és utána felmondani? Köszönöm segítségét.

Gyed alatt munkahelyváltás Kérdés

Tisztelt Szakértő, kedves dr. Hajdu-Dudás Mária! Figyelemmel hasonló címen kapott válaszára, az előző kérdést azzal bővíteném ki, hogy az anyuka cégét, ahonnan csedre-gyedre ment, eladják, minden munkavállalónak felmondtak. Ilyenképpen nagyon örült az új lehetőségnek, azonban szeretnénk megbizonyosodni arról, hogy semmilyen hátránnyal nem jár neki az, hogy gyed alatt munkahelyet változtat. Köszönöm, ha válaszol. Üdvözlettel: Juhász Gabi

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink