481 találat a(z) cafeteria cimkére
Cafeteria bevezetése vagy jutalom Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk béren kívüli juttatást kíván fizetni január 1-jétől dolgozóinak, de a szabályozás útvesztőiben elvesztünk, ezért kérnénk a segítségét a kérdéseink megválaszolásában és a törvényi szabályozás ismertetésében: – Cafeteria-rendszert kell kialakítani és szabályzatot kell hozzá készíteni? – Megtehetjük-e azt, hogy nem minden dolgozónak biztosítunk ugyanolyan összegű keretet, hanem a magasabb beosztásúaknak többet? – Ha valaki év közben lép be, annak a próbaidő lejártát követően köteles a cég biztosítani a keretet, vagy mondhatja azt, hogy csak a következő évtől? – Milyen juttatások közül választhatunk, milyen feltételek és milyen adóteher mellett? – Ha nem vezetnénk be cafeteria-rendszert, hanem év végén béren kívüli juttatással kívánnánk jutalmazni, ezt megtehetnénk-e? Ha igen, milyen adóteher mellett mit adhatnánk? Valamint ebben az esetben van mód az eltérő összegű jutalmazásra? Válaszát előre is köszönöm!
Kiva Kérdés
A kiva alapja minimálisan a személyi jellegű kifizetések összege. A személyi jellegű kifizetések a számvitelben a bérek, az egyéb személyi jellegű kifizetések (cafeteria és egyéb személyi jellegű kifizetések) és bérjárulékok. Érdeklődöm, hogy az egyéb személyi jellegű kifizetések a kiva alapját képezik-e, gondolok itt a bejárási költségtérítésre, a kiküldetési költségekre, illetve a cafeteria kifizetésekre. Válaszát köszönöm.
Cafeteria: jövőre hatékonyabban támogathatja az állam a munkavállalók albérletét Cikk
Az idén új elemmel, a mobilitási célú lakhatási támogatással bővült az adómentesen nyújtható cafeteriaelemek köre. Bár az elmúlt években jelentősen megugró bérleti díjak mellett munkavállalók tízezreinek terheit enyhíthette volna a támogatási forma, a túl szigorú feltételek miatt 2017-ben országosan is csupán alig néhány esetben vették azt igénybe. Jövőre várhatóan jelentősen kedvezőbbé válnak a támogatási feltételek.
Cafeteria juttatása differenciáltan Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vállalatunknál 17 munkavállaló és 3 megbízási szerződéssel rendelkező munkatárs dolgozik. Nem fizikai munkakörben dolgozik mindenki. Tervezzük cafeteria bevezetését. Ezzel kapcsolatban szeretném megtudni, hogy van-e lehetőség arra, hogy csak a dolgozók egy része kapjon juttatást. 10 fő dolgozik magasabb beosztásban, akik részesülnének juttatásban, a többi munkakörben dolgozó nem kapna. Várom szíves visszajelzését.
Életbiztosítás cafeteriában Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyik alkalmazottunknak van egy befektetési egységekhez kötött életbiztosítása, melyben ő a szerződő, a kedvezményezett is magánszemély. Határozatlan idejű, vagyonkivonásra van lehetőség. A kérdésem: ezt a cégünk cafeteriában fizetheti-e, ha igen, akkor melyik kategóriába tartozik, illetve milyen adóvonzata van akár a munkavállalónak, akár a cégnek? Köszönöm válaszát. Üdvözlettel, Szilvia
Életbiztosítás is választható cafetériában Cikk
Olvasónk cégénél a dolgozók a cafetéria keretén belül az életbiztosítást is választhatják. Szólhat a biztosítás balesetbiztosításról is vagy csak életbiztosításról? – kérdezte az olvasó. Surányi Imréné okleveles közgazda válaszolt.
Bruttó 230 ezres fizetés, 200 ezer forint éves cafetéria, egyéb támogatások – hol van ez az állás? Cikk
Bruttó 228 ezer forintos kezdő fizetéssel, évi 200 ezer forint cafetériával, lakhatási támogatással, nyelvpótlékkal, továbbtanulási lehetőségekkel kecsegteti a munkavállalókat a büntetés-végrehajtási életpálya – erről Csató Kornélia büntetés-végrehajtási ezredes beszélt az M1 aktuális csatornán.
Cafeteria Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy összegben előre 1 éves időtartamra töltünk fel dolgozóinknak SZÉP kártyára pénzt. Ennek az adókötelezettsége mikor jelentkezik. az adott hónapban, amikor felöltésre került, vagy havi szintre el kell osztani? További kérdés: ha az éves keretet a dolgozó megkapja és közben felmond, akkor az előre kifizetett összeget visszafizetheti készpénzben?
Szülési szabadság/és/vagy csed Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérem a segítségét. A munka törvénykönyve 127. § alapján szülési szabadság illeti meg a várandós anyukát. Erre a 24 hétre ki folyósítja az összeget, az átlagkereset hány százaléka jár erre az időszakra? Mi a különbség a csed és a szülési szabadság között? Kifizető, illetve az összegszerűség tekintetében? A szülési szabadság címén kapott összeg összevonandó jövedelem? Erről a munkáltató adja az igazolást? Szülési szabadság idejére jár a cafeteria? A csed folyósításáról az OEP intézkedik, és adja ki az igazolást? Az OEP-től kell igényelni? Ez a 24 hét (szülési szabadság, csed) csak a nevükben tér el, és nem is kétféle ellátásról van szó, amely ugyanannyi időre jár? Köszönöm válaszát
Veszélyeztetett terhes – cafeteria Kérdés
Tisztelt Surányi Imréné! Sajnos feltett kérdésemre nem kaptam számomra egyértelmű választ, ezért szeretném pontosítani a kérdésemet: – adott egy kismama, akinek a munkaszerződésében rögzítve van, hogy cafeteriát is kap, nincs kitétel a szerződésben, hogy az táppénz alatt nem jár; – a cég cafeteriaszabályzata nem rendelkezik a cafeteria táppénz alatti visszavonásáról; – a gyakorlatban a cég a táppénz alatt teljes összegben adja a munkavállalóknak a cafeteriát (ez évben az adott kismama is volt már táppénzen, és kapott az idő alatt cafeteriát). Kérdésem a fentiek tekintetében az, hogy a munkaadó megtagadhatja-e a kismamától – aki veszélyeztetett terhesként táppénzt kap – a cafetéria kiadását? Válaszát köszönöm!
Készpénz cafetria Kérdés
Tisztelt Szakértők! Tisztázott, hogy az éves 100 000 Ft-os kedvezményesen adózó készpénz juttatás a munkában töltött napok arányában illeti meg a dolgozót, ha a munkáltató biztosítja ezt a juttatási formát. Amennyiben a dolgozó év elején megkapja a teljes évi összeget, és közben kilép, az a juttatásösszeg, amely a kilépése utáni időszakra illeti meg, munkaviszonyból származó jövedelemként viselkedik, és a kifizető önellenőrzés útján bevallja a levont adókat. Van-e lehetőség arra, hogy ne kelljen a járulékokat levonni? Pl. ha kilépéskor a dolgozó visszafizeti azt a juttatási összeget, mely már nem illette volna meg?
Juttatás táppénz alatt Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkavállalónk baleseti táppénzben részesül. Kaphat-e jutalmat, ha egész hónapban táppénzen volt? A táppénz ideje alatt megkaphatja-e a készpénz cafeteriát (havi 8000 forint) és az étkezési jegyet, amelyet a többi dolgozónak minden hónapban adunk? Válaszát előre is köszönöm!
Megjelent a júniusi VálaszAdó Cikk
Vaskos adócsomagot nyújtott be a kormány, a tervezett módosításokról az Adózóna is számos cikkben beszámolt. Jelentős könnyítés, hogy elhalasztanák a számlázó programok NAV-hoz történő bekötését, s nem változna a belföldi összesítő jelentésben feltüntetendő számlák köre és értékhatára.
Táppénz alatti cafetéria Kérdés
Tisztelt Adószakértő! A következőkben kérem a segítségét: adott egy kismama, aki veszélyeztetett terhesként táppénzre kerül. A cég minden munkavállalójának cafetériát is ad. A cég cafeteria szabályzatában nem rendelkezik a táppénz alatti cafeteria megfizetéséről, viszont a gyakorlatban a táppénz időszaka alatt is minden dolgozójának a szokott módon (mintha egész hónapban dolgozott volna) adja a juttatást, nincs semmilyen arányosítás stb. Kérdésem a fentiek alapján jogszerű-e, hogy a kismamának – mert táppénzre került, veszélyeztetett terhesként – nem adja meg a neki addig járó cafeteria juttatását, avagy azt megteheti-e, hogy bármilyen jogcímen csökkenti (eltekintve az utazási költségtérítéstől)?Tehát van-e különbség táppénz és táppénz között? Válaszát köszönöm!
Külföldi kiküldetés és munkáltatói szabályzat Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkavállalóink egy részét tartósan kiküldenénk külföldi munkavégzésre. Szabályos lehet olyan szabályzat, mely alapján ők ez időre nem kapnának cafeteriát, de a kiküldetési díjuk nagyobb lenne, mint azoké, akik nem tartós kiküldetés alapján dolgoznak időnként külföldön? Köszönettel.