1060 találat a(z) bérbeadás cimkére
Adószámos magánszemély ingatlan-bérbeadása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Legyen szíves tájékoztatás adni arra vonatkozóan, hogy ha egy adószámos magánszemély ingatlan-bérbeadási tevékenységgel rendelkezik, vásárol 34 db egymás mellett levő garázst és azt mind bérbe is adja, akkor azt ő mint magánszemély bérbeadhatja vagy az már üzletszerű tevékenységnek fog minősülni? Mekkora mennyiségnél van korlát? A másik kérdésem pedig az lenne, hogy hogyan kell majd neki a garázs bérbeadását kiszámlázni? Válaszát köszönöm!
Magánszemély ingatlan-bérbeadásának költségelése Kérdés
Kedves Szakértő! Az szja tv. 11 mellékletében II/2. pontban a felújításra vonatkozó részt úgy értelmezzük, hogy ha a megvásárolt ingatlanon jelentős felújítási munkálatokat végeztettünk 2017-ben (burkolatok pótlása, cseréje, nyílászárók cseréje, radiátorok cseréje, kerítés cseréje, festés, gipszkartonozások stb.), akkor ezek a költségek a felmerülés évében azonnal leírhatóak költségként? S nem az épület beszerzési árára jutó 2 százalékkal értékcsökkenthető? (Megjegyzés: amúgy sem 50 évre készülnek a mai padlók, csempék stb., sajnos). Köszönöm.
Magánszemély ingatlan-bérbeadásánál elszámolható tételes költségek Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magánszemélyként ingatlant ad bérbe az ügyfél, tételes költségelszámolás mellett hogyan alkalmazhatja az szja törvény 11. mellékletében felsorolt értékcsökkenések közül a 100-200 ezer forint között beszerzett tárgyi eszközökre vonatkozó 2 év alatt 50-50 százalékos leírást, ha az első évben év közben történik a beszerzés, akkor arra az évre a beszerzési ár 50 százaléka is elszámolható, vagy ezt csak időarányosan veheti figyelembe a 365 napot arányosítva? Köszönettel
Ingatlankiadás magánszemélynek Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném a szíves segítségét kérni magánszemélynek ingatlan-bérbeadással kapcsolatos kérdésben. Az édesanyám az idén nyáron elhunyt, és a lakását 1/1-ben megöröklöm, de még nem volt meg a hivatalos hagyatéki tárgyalás. Az ingatlan tulajdoni lap ki lett kérve, amin édesanyám az egyszemélyben lévő tulajdonos, testvérem, egyéb hozzátartozom pedig nincsen, és végrendelet sem készült. Szeretném magánszemélynek a lakást hosszú távon lakásbérletként kiadni, ezért már megkezdtem a felújítását is. (Bejárati ajtó cseréje, új villanytűzhely vásárlása stb.) Elvileg meglenne már a magánszemély bérlő is, akivel bérbeadási szerződést fogok kötni. A kérdésem az lenne, hogy mely időponttól adhatom ki az lakást, és mikortól számolhatom el a felújításból származó költségeket (mely időszakban)? Válaszát előre is nagyon szépen köszönöm.
Nem kaptam választ az alábbi kérdésre Kérdés
Névtelen kérdező 2017.10.25., 14:42 0 Bérbeadás iparűzési adója Tisztelt Szakértő! Egy ipari ingatlan bérbeadásából keletkezett bevételét, az ezzel összefüggő épületkarbantartás költségeit (munkadíj, anyag saját és külső kivitelező esetén) hogyan kell figyelembe venni az iparűzési adó bevallásánál és elszámolásánál? Köszönettel! Saját kérdés
Megosztható-e az ingatlan-bérbeadás bevétele? Cikk
Egy ingatlan tulajdonosa megoszthatja-e az ingatlan-bérbeadásból származó bevételét egy nem tulajdonos magánszeméllyel? Mármint meghatározhatja-e, hogy az ingatlan 50 százalékát a tulajdonos adja ki, a másik 50 százalékát a nem tulajdonos magánszemély (cserébe azért, hogy a nem tulajdonos személy keresi a bérlőket)? Olvasói kérdésre Lepsényi Mária adószakértő válaszolt.
Katás vállalkozás alanyi adómentessége Kérdés
Szeretném megtudni, hogyan alakul a katás egyéni vállalkozó alanyi adómentességének határa 2017-ben, ha vállalkozását 2017. nov. 1-jétől indítja, de magánszemélyként 2017. január 1-jétől havi 80 ezer forintért ingatlanbérbeadásból van jövedelme? Köszönöm
Ingatlanbérbeadás tételes költségelszámolással Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném a segítségét kérni. Ügyfelem kiadja az ingatlanát. A kiadást követően még néhány dolog beszerzésre került, hűtő, mosógép, ágy stb. Ezek egyedi értéke 100 000 forint alatt van. A havi bérleti díj 80 000 forint, erre az évre 09-10-11-12. hóra összesen 320 000 forint. A vásárolt bútorok értéke 400 000 forint (mind 100 000 forint alatti). Lenullázhatja-e az ezévi ingatlan bérbeadásból származó jövedelmét ezekkel a beszerzésekkel? Ami maradt költség, azt a jövő évi bevételnél figyelembe lehet-e venni? Köszönjük szépen a segítségét!
Ingatlanbérbeadás Kérdés
Egy lakásnak két tulajdonosa van. Amit az egyik tulajdonos neve alatt bérbe adnak, ő állítja ki a számlát. A lakás közüzemi számlái a másik tulajdonos nevére szól. A tulajdonostársak nem házastársak, hanem élettársak. Ilyen esetben hogy történik a bevétel utáni adózás? Válaszukat előre is köszönjük.
Ingatlan áfája, kivonás vállalkozásból Kérdés
Egy egyéni vállalkozó főtevékenységként építőipari szolgáltatást nyújt. 2002-ben vásárolt egy vendéglő ingatlant, az áfát levonta. Ezen ingatlant kezdetektől bérbeadja áfával növelten (2008-ban is ezt választotta). Kérdés: 1. 2018-ra az ingatlan-bérbeadásra ki szeretne lépni az áfakörből, jár-e ez valamiféle áfát érintő kötelezettséggel? 2. Milyen módon lehet ezt az ingatlant kivonni a vállalkozásból és mint bérbeadó magánszemély, bérbe adni? Ha ezt ki lehet vonni, jár-e valamilyen adófizetési kötelezettséggel? 3. Ha a bérbeadást kivehetjük az egyéni vállalkozásból és átkerülne bérbeadó magánszemély kategóriába, akkor az építőipari szolgáltatásra választhatja-e a kata szerinti adózást? köszönettel!
Közösségi rendelet és Svájc Kérdés
Tisztelt Szakértő! A NAV honlapján olvasható (2017. évi 10. sz. Információs füzet, eho tv. 5. § (3)bekezdés): „9. sz. kérdés: Magyar állampolgárként egész évben Ausztriában dolgozom, rendelkezem osztrák A1-es igazolással, mivel ott vagyok biztosított, eközben magyarországi lakásomat bérbe adom. Kell-e egészségügyi hozzájárulást fizetnem a bérbeadásból származó jövedelmem után? Válasz: A közösségi rendelet hatálya alá tartozó, másik tagállamban biztosított személy jövedelme után nem kell egészségügyi hozzájárulást fizetni. Az egészségügyi hozzájárulás-fizetési kötelezettség alóli mentességet a természetes személynek az illetékes külföldi hatóság által kiállított, a másik tagállamban fennálló biztosítást tanúsító igazolással kell igazolnia.” Kérdésem hasonló: Magyar állampolgárként Svájcban dolgozom, ott vagyok biztosított, eközben magyarországi lakásomat bérbe adom. Kell-e egészségügyi hozzájárulást fizetnem a bérbeadásból származó jövedelmem után? Az szja törvény és az eho törvény értelmében Svájc a közösségi rendelet hatálya alá tartozik? (Ha igen, hol, mely rendeletben található ennek megfogalmazása?) Svájc esetében mely igazolás lesz „az illetékes külföldi hatóság által kiállított, a másik tagállamban fennálló biztosítást tanúsító igazolás”? Van erre konkrét, kötelező formanyomtatvány? Válaszát előre is nagyon köszönöm. Tisztelettel M.Erzsébet
Magánszemély ingatlan-bérbeadási bevételének megosztása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy ingatlan tulajdonosa megoszthatja-e az ingatlan-bérbeadásból származó bevételét egy nem tulajdonos magánszeméllyel? Mármint meghatározhatja-e, hogy az ingatlan 50 százalékát a tulajdonos adja ki, a másik 50 százalékát a nem tulajdonos magánszemély (cserébe azért, hogy a nem tulajdonos személy keresi a bérlőket)? Köszönöm szépen a segítséget előre is.
Bérbeadás iparűzési adója Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy ipari ingatlan bérbeadásából keletkezett bevételét, az ezzel összefüggő épületkarbantartás költségeit (munkadíj, anyag saját és külső kivitelező esetén) hogyan kell figyelembe venni az iparűzési adó bevallásánál és elszámolásánál? Köszönettel!
Lakás használata telephelyként Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magánszemély tulajdonában lévő ingatlan egy részét használja a vállalkozása, ahol többségi befolyással rendelkezik. Ez így kapcsolt vállalkozásnak minősül, azaz piaci ár alatt nem adhatja bérbe. Vagyis nem adhatná díjmentesen bérbe a cégének (kft.-nek) az irodát? És ha veszteséges a cég, és nem tudja kitermelni a bérleti díjat? Milyen következményei lehetnek ennek? Köszönöm!
Katás értékhatár Kérdés
Tisztelt Szerkesztőség! A következő kérdésben várom szakértői állásfoglalásukat: Adott egy betéti társaság (alanyi mentes). A társaság beltagja kisadózó vállalkozó (mellékfoglalkozású). Mellette magánszemélyként bérbeadást végez. Az áfa alanyi mentesség értékhatára 2017-ben 8 millió forint. Kérdésem az lenne, hogy a bérbeadás összege beleszámít-e a 8 millió forintos értékhatárba? Össze kell-e számítani a bt.-ben kiszámlázott bevételt és a magánszemélyként számviteli bizonylat ellenében kapott bérleti díjat? Válaszukat megköszönve, tisztelettel: Preilné Ötletmozaik Kft.