1060 találat a(z) bérbeadás cimkére

Kata és ingatlan-bérbeadásból származó bevétel Kérdés

Tisztelt Szakértő Szeretnék választ kapni arra a kérdésre, hogy egy betéti társaság beltagja, mint kiegészítő tevékenységű kisadózó, mint magánszemély a tulajdonát képező ingatlanját bérbeadhatja-e? A választ előre is köszönöm.

Óriás reklámtábla megítélése Kérdés

Tisztelt Válaszadó! Ügyfelem 12 db óriás reklámtáblát készíttetett és telepíttetett le a város különböző pontjain. Hasznosításuk bérbeadással történik. Kérdésem, hogy a beszámolóban hol mutatom ki a reklámtáblákat?

Bérbeadás egyéni vállalkozónál Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó jelenleg gyeden van, májustól szeretné tovább folytatni fodrászati tevékenységét. Az üzlet, ahol dolgozik, bérelt helyiség, ebben az üzletben azonban kialakított másik fodrászati, illetve műkörmös helyet is, és ezt szeretné a továbbiakban magánszemélyként kiadni és külön adózni, a főtevékenységét pedig mint katás vállalkozó szeretné folytatni. (Eddig mint egyéni vállalkozó számlázta le a bérleti díjakat és adózott belőle). Két év kiesés után ez kedvezményesebb lenne a számára. Kérdésem, hogy így folytathatja-e a tevékenységét? Köszönettel: L. Csilla

Áfa (ingatlan bérbeadása, értékesítése) Kérdés

Tisztelt Szakértők! Ingatlan-bérbeadásra, és -értékesítésre 2008-ban áfakötelezettséget választott kft. 2016-ban alanyi adómentességre tért át. A cég a tulajdonában lévő ingatlant egy másik társaságnak szeretné értékesíteni. A kérdésem, hogy ebben az esetben az áfakötelezettség megmarad-e, hogyan kell a számlát kiállítani. Köszönöm szépen.

Gépkocsibeálló beruházási céllal Kérdés

Tisztelt Szakértő! Betéti társaság vásárolhat-e beruházási céllal gépjármű-beállóhelyet, melyet bérbe ad, elsősorban a cég tagjainak, vagy esetleg egyéb személyeknek? Ha igen, a gépkocsi-beállóval kapcsolatos költségek elszámolhatók-e? A vállalkozás tevékenységei között feltétlenül szerepelnie kell az ingatlan-bérbeadási tevékenységnek?

Bérbevett ingatlan bérbeadása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magánszemély bérel lakást ügynökségen keresztül. Ebbe a lakásba lesz bejegyezve a magánszemély bérlő cége is. A bérlő nem magyar állampolgár, de Magyarországon lesz biztosítási jogviszonya és munkabére is a fent említett cégben. A magánszemély szeretné a bérelt ingatlant továbbszámlázni a cége számára, az általa fizetett bérleti díj feléért. Ezt megteheti-e, ha igen, kell-e hozzá adószámot kérnie, vagy egy általa és a cége között létrejött szerződés keretében is működhet a dolog? Természetesen a cég számfejtené számára a bérbeadás utáni szja-t/ehot havi szinten. Válaszát előre is köszönöm!

Adószámos magánszemély főállás nélkül Kérdés

Tisztelt Szakértő! Nincs főállásom, fizetem a 7110 forint egészségügyi hozzájárulást. Mellette szeretném bérbe adni tréler teherautónkat adószámmal. Azt tudom, hogy szja- és ehoköteles a bérbeadás, viszont azt nem tudom, hogy a minimálbér 30 százaléka feletti összeget tb-kötelezettség terhel-e? Esetleg mivel nincs főállásom kell-e tb-t fizetnem kötelezően? Ha nyitok ügyfélkaput kérhetem azon keresztül az adószám kiadását? A negyedéves bevallást milyen nyomtatványon kell teljesítenem? A bérbeadási tevékenység pénztárgépköteles, ha magánszemélynek adom bérbe, akkor havonta jelentenem kell a számlát a NAV-nak? Köszönettel

Ajándékba kapott ingatlan értékcsökkenési leírása Kérdés

Tisztelt Szakértő! A magánszemély által bérbe adott ingatlan adózása esetén, ha a bérbeadó a tételes költségelszámolást választja, elszámolható-e értékcsökkenés akkor, ha a bérbeadó az ingatlant ajándékba kapta közvetlen hozzátartozójától (édesanya)? Az ajándékozó rendelkezik adásvételi szerződéssel, tehát az ingatlan "értéke" egyértelműen megállapítható!

Bérbeadás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Bérbeadás adózásával kapcsolatban van kérdésem. Bérbeadom a lakásom 80 e ft bérletidíj + rezsi, a rezsit én fizetem, amit a bérlő megfizet a részemre, elküldöm neki az én nevemre szóló számlákat, amit az én számlámról csoportos megbízással emel le a bank, a bérlő pedig az én számlámra utalja ezeket az összegeket. Kérdésem, hogy 1.) Választhatom azt a lehetőseg, hogy a 80 e ft -10% ktg= 72 000 ft és ennek a 15%-át fizetem meg? 2.) Vagy a 80 e bérleti díj +rezsi ez kb. 25 e= 105 e-10%= 94,5 e ft és ennek a 15% szja +az eho 3.) Vagy 80 e ft bérletidíj+25 e rezsi=94,5 e ft, ebből levonom a ktg-et 25 e és az ingatlan értékének 2%-a, itt az ingatlan értékét, hogy állapithatom meg? Az 1.) pont lenne a legegyszerűbb, tehát ha lehet, akkor nagyon ezt szeretném. Köszönöm előre is a választ!

Dolgozónak kedvezményes áron bérbeadott saját gépjármű Kérdés

Tisztelt Szakértő! Gépjármű márkakereskedés kedvezményes árú bérleti lehetőséghez juttatja saját dolgozóit. Milyen kockázatokat rejthet ez? Kapcsolt vállalkozásnak számít ez a fajta szerződéses kapcsolat? Kell a piaci árral foglalkoznom? A dolgozói létszám 10 százalékának jut ilyen autó. Felmerülhet a természetbeni juttatás kérdése? Nincs nevesítve, hogy ki kaphat, aki igényli, az kap. Válaszát köszönettel várom. Üdvözlettel, Rákóczy Ferencné

Kisokos a lakásbérbeadás költség-elszámolásáról, adójáról és ehójáról Cikk

Közös tulajdonú lakás bérbeadásáról, költségelszámolásáról, adójáról és egészségügyi hozzájárulásáról kérdezett olvasónk. Surányi Imréné okleveles közgazda válaszolt.

Előre kifizetett bérleti díjak visszafizetése Kérdés

Milyen számviteli és adózási konzekvenciái vannak a cég, vagyis a bérlő és a magánszemélyek (bérbeadók) számára annak, ha egy cég által két vezető beosztású magánszemélynek 2014-ben 10 évre előre kifizetett fióktelepi bérleti díjakat 2017-ben úgy módosítják a szerződő felek, hogy a 10 évből még hátralévő időre kifizetett bérleti díjat visszafizettetik a bérbeadókkal, és a továbbiakban havonta kapnák meg a bérbeadók a bérleti díjaikat? (A bérbeadók 2014-ben bevallották, és be is fizették a bérbeadásból származó adóikat.) Kérem, hogy válaszukat az idevágó joghelyekkel együtt szíveskedjenek megadni/elküldeni!

Kata értékhatár arányosítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdéseinkre kérünk választ: 1. Magánszemély katás egyéni vállalkozást vált ki 2017. 04. 01-jétől. Várhatóan 2017. 04. 05-én megszül, így április hóra megfizeti – szándéka szerint – az 50 ezer forintot, arra tekintettel, hogy ez nem arányosítható... Gyest tud csak az első perctől kezdve igényelni, mivel önálló biztosítást fizetett (ami 2017. 01. 01-jétől 7110 Ft/hó) egyéb biztosítási jogviszony híján. A baba fél éves korától (168 nap) végezheti azt a munkát gyes mellett, amire kiváltotta a katát, ebből adódik a kérdés: a vállalkozás indításától (2017. 04. 01-jétől) számíthatja-e a 8 millió Ft időarányos értékét, ahhoz, hogy a kata-értékhatárt ne lépje túl, vagy a 168 nap letelte utáni időszak arányos részére számíthatja-e a katás bevételt? 2. „A”magánszemély bérbeadást végez tárgyi adómentes tevékenységként. A 2017. évtől kata alá tartozó vállalkozó tevékenységet gyakorol. Itt a 8 millió Ft értékhatáron (alanyi mentes értékhatár) túl nem ér el/nem kíván árbevételt elérni. Kérdés: a magánszemélyként végzett bérbeadás értéke az ún. 8 millió Ft értékhatárba beszámít-e? Ha igen, azt a tv. mely részében „tiltja”? Munkájukat megköszönve tisztelettel: Szabó Sándorné

Bérbeadás tételes költségelszámolása Kérdés

Férj, feleség 50-50 százalékos tulajdonos abban az ingatlanban, melyet megegyezés alapján a feleség neve és magánszemélyes adószáma alatt kívánnak bérbe adni. A jövedelem meghatározásához a tételes költségelszámolást választanák. A lakás közüzemi számláinak egy része azonban a férj nevére szól. Kérdésem, hogy elszámolhatók-e a feleség bevételével szemben a férj nevére szóló közüzemi költségek, vagy szükséges ezen közüzemi szolgáltatásoknál a nevet átíratni a feleség nevére? Válaszukat megköszönve: SB

Horvátországban hajó bérbeadása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy magyar kft. Horvátországban egy yacht-ot vásárolt (horvát felségjel alatt marad a hajó), amit az Adrián bérbeadna egy horvát chartercégnek, akik hajók viszontbérbeadásával foglalkoznak. A magyar kft. a horvát chartercég felé bérbeadásról számlát bocsátana ki, míg a horvát cég jutalékot kér a magyar kft.-től. Kérdésem, hogy az áfatörvény szerint hol lesz a teljesítés helye, milyen áfatartalommal kell a kft.-nek számlázni a horvát partner felé? Illetve felmerülhet-e, hogy mivel a hajóval megszerzett jövedelem Horvátországban keletkezik, a magyar kft.-nek kell-e kérni horvát adószámot és Horvátországban kell-e ezen bérbeadás után adóznia? Köszönöm válaszát!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Készpénzes számla utalása

dr. Juhász Péter

jogász-adószakértő

HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt.

NAV ingó árverése

dr. Juhász Péter

jogász-adószakértő

HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt.

Bizalmi vagyonkezelő

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink