1060 találat a(z) bérbeadás cimkére
Albérleti díjból levonható költségek, elég-e a nyugta, vagy számla kell? Cikk
Összegyűjtöttünk néhány, tételes költségelszámolásra vonatkozó tudnivalót a magánszemélyként ingatlan-bérbeadási tevékenységet folytatók számára.
Gépjármű-bérbeadás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Német adóalany magyar adóalanynak szeretne bérbe adni személygépkocsikat hosszabb időre, tartósan. A bérbe adott gépjárművek száma folyamatosan nőne. A magyar vállalkozás a gépjárműveket további bérbeadással hasznosítaná. Az autók bérbeadása, a tárgyi feltételek biztosítása itt történik Magyarországon, a gazdasági tevékenységből származó bevétele Magyarországról keletkezik. A kérdésem az lenne: – Van-e szükség ebben az esetben a német adóalanynak Magyarországon áfaregisztrációra? – Keletkeztet-e telephelyet a német adóalanynak áfa szempontjából ez a folyamatos, tartós bérbeadás itt, Magyarországon? – A német adóalanynak milyen módon kell a számlát kiállítania a magyar adóalany felé? Válaszát előre is köszönöm!
Bérbeadott személygépkocsi áfájának levonása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi helyzet jogértelmezéséhez kérem a segítségét. Egy magyarországi áfaalany vásárolt 3 db 9 személyes kisbuszt, melyek személygépkocsinak minősülnek, a forgalmi engedélyükben szereplő járműkategória M1. Az eladó a számlában 27 százalék áfát hárított át a cégre. Fenti kisbuszokat a vásárlás után bérbeadták, ezáltal megvalósult az áfatörvény 125. § (2) b) pontja szerinti adólevonási jog korlátozása alóli feltételeknek való megfelelés, mert a kisbuszokat a cég igazoltan egészben vagy túlnyomó részben úgy hasznosította, hogy azt bérbe adta. A vásárlás időpontjai: 04.04.,05.08.,06.02. és következő év január 31-éig adta bérbe a vállalkozás a kisbuszokat. Kérdésem, hogyan kell értelmezni az áfatörvény 126. § (2) bekezdésében előírtakat, mert az értelmező rendelkezésekben nem találtam rá választ. 126. § (2) A 125. § alkalmazásában túlnyomó rész alatt az adólevonási jog korlátozása alóli mentesülés feltételeinek – egy ésszerűen megállapított időtartam átlagában – legalább 90 százalékos teljesülése értendő. Kérem tájékoztatásukat arra vonatkozóan, hogy mi minősül ésszerűen megállapított időtartamnak e § szerint, azt lehet-e a bérbeadás végéig értelmezni? Tájékoztatásukat köszönöm.
Ingatlan bérbeadása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magánszemélyként kiadott saját ingatlan bérbeadása kapcsán több különböző oldal átolvasása után szeretnék még pontosítást kérni öntől. 1. A költségek igazolására minden esetben szükséges-e a magánszemély nevére szóló számla vagy a nyugta is megfelel? Például egy OBI-ban vásárolt csaptelep esetében. 2. Ha az egyik bérlő kiköltözik, de a következő bérlő beköltözése között eltelik pár hónap, akkor az éppen kiadatlan időszakban keletkezett költségek (rezsi alapdíjak, közös költség stb.) levonhatóak a befolyt vagy később befolyó bevételekből? 3. A lakásra kötött biztosítási díj figyelembe vehető költségként? 4. Értékcsökkenési leírás Az Szja törvény 3. sz. melléklet III. fejezetében értelmezésem szerint csak őstermelő és egyéni vállalkozó számolhat el értékcsökkenést, illetve a magánszemély is a 2. pontnak megfelelő arányosítással. Ezen törvény 11. sz. melléklete a vállalkozói költség elszámolás keretén belül taglalja az értékcsökkenés szabályait. Milyen jogszabályból derül ki, hogy a magánszemély a kiadott ingatlanra elszámolhat értékcsökkenést? Azon beszerzésekre, melyek meghaladják a 100 000 forint egyedi értéket, lehet vagy nem lehet értékcsökkenést elszámolni a magánszemélynek? (Például hűtőt vesz a kiadandó ingatlanba.) Válaszát előre is köszönöm!
Bérbevett ingatlan felújításának számlázása Kérdés
Lakásbérbeadás értékcsökkenése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy adószámmal rendelkező magánszemély (nem áfás) 2007-ben megvásárolt lakóingatlanát 2017. évben is bérbe adta egy vállalkozásnak, amely ezt irodának használja. A kifizetőnek adott nyilatkozata alapján tételes költségelszámolással (50 százalék) él, így a kifizető ennek figyelembe vételével végzi a bérleti díjak kifizetését, elszámolását. Felvetődött annak kérdése, hogy a magánszemély ezen ingatlanja kapcsán értékcsökkenést számolna el az ingatlan beszerzési ára figyelembe vételével, továbbá a költségei között elszámolná még az ingatlan közös költségét és a társasház által részére elszámolt rezsiköltséget is (fűtés, melegvíz). A további rezsidíjakat a bérlő vállalkozás fizeti a nevére átíratott közmű-elszámolások (víz, villany alapján). A fentiek szerint azt szeretném megtudni, hogy elszámolható-e ebben a konstrukcióban az ingatlan értékcsökkenése, és ha igen, akkor azt milyen feltételekkel lehet megtenni?
Lízingelt autó bérbeadása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Van egy cég, amely lízingre vásárol egy elektromos autót, ezt az autót ő bérbe fogja adni. 1. Mivel bérbe adja, így a kezdő részlet és a törlesztők áfáját 100 százalékban visszaigényelnénk (nem kevés összeg). A vásárlás valószínű áprilisra csúszik, viszont csak nyáron fogja bérbe adni, de ettől az áfát már most visszaigényelhetem, ugye? A tevékenységi kört bejelentettem. Illetve bérbeadhatja ő ezt a lízingelt autót ugye? 2. Olyan cégnek adja bérbe, ahol a tulajdoni hányada 1 százalék, de ott is ő az ügyvezető, tehát ebből kifolyólag ez kapcsolt vállalkozás lesz, és jelentenem kell a NAV felé igaz? Ha piaci áron adja bérbe, akkor ez nem lehet gond az áfa-visszaigénylés szempontjából?
Ingatlan rövidtávú bérbeadása kata alatt Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném a segítségét kérni. Egy kft.-től bérelnék ingatlant és ezt szeretném rövidtávra bérbeadni külföldieknek. Azt olvastam, hogy már van lehetőség a kata alatt rövidtávú ingatlan bérbeadásra. Igaz ez? Van lehetőség erre, hogy béreljem mint vállalkozó hosszú távra, és rövidtávra bérbe adjam mint katás vállalkozó? Nagyon köszönöm a segítséget!
Ingatlanbérbeadás költségeinek elszámolása Kérdés
Egy magánszemély a tulajdonában lévő lakást évek óta bérbe adja. 2017. július hónapban a bérlője felmondta a bérlést. Augusztus hónaptól nem volt új bérlő. Ezekben a hónapokban az alapdíjak és a biztosítás elszámolható költségként? köszönöm.
Épület értékcsökkenése lakás bérbeadásánál Kérdés
Tisztelt Cím! Több tájékoztató anyagot elolvasva kérem segítségüket az szja-törvény 17. § 3. ab) pontjának értelmezéséhez. Az állásfoglalások zömében a bérbeadott épület értékcsökkenését kötelezően időarányossá teszik. Tehát akár kizárólag bérbeadásra hasznosított az ingatlan (a tulajdonos nem lakik ott), akár nem kizárólag bérbeadásra hasznosított az épület, minden esetben napi arányosítást írnak elő a 2 százalékos écs-re. Véleményem szerint ha egy lakás egy adóévben 6 hónapot van bérbe adva, akkor a kizárólag bérbeadásra hasznosított ingatlanra 12 hónapra számolható el az éves 2 százalékos értékcsökkenés, a nem kizárólag bérbeadásra hasznosítottnál pedig csak 6 hónapra, azaz az éves 2 százaléknak csak a fele. Kérem segítő értelmezésüket! Válaszukat előre is köszönöm!
Termelésből kivont földterület bérbeadása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó családi gazdálkodó olyan földterületet kíván bérbeadni, melyet kivonat a termelésből, majd napelem-telepítés céljából bérbead egy vállalkozásnak. Kérdésem: hogyan adózik a földterület bérbeadása? Mivel nincs az egyéni vállalkozásban a terület, milyen formában lehet azt bérbe adni (egyéni vállalkozóként vagy magánszemélyként)? Válaszát előre is köszönöm! Üdvözlettel: Krisztina
Termőföld hasznosításából származó jövedelem és adója Cikk
A termőföld olyan különleges ingatlan, amelynek bérbeadása esetén a magánszemély adókötelezettségét a személyi jövedelemadó törvény (szja tv.) külön szabályokban határozza meg.
Bérleti díj áfamentesen Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném a segítségét kérni. Adott egy kft., amely ingatlant ad bérbe, jelenleg áfásan. Azonban változott a bérlői kör, és jobban ki tudná adni a helyiségeket áfamentesen. Mivel év közben nem lehet változtatni, megoldás lehet-e, ha a nyári pangási időszakban megszüntetné a cég a bérbeadási tevékenységet, majd ősszel újra felvenné azt, de már nem választaná rá az áfát? Köszönjük szépen a tanácsát!
Airbnb 1753 bevallás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adószámos magánszemélyként átalányadó megfizetése mellett adok bérbe rövidtávon airbnb rendszerben. Az lenne a kérdésem, hogy a kiszámlázott vendégéjszakákból származó bevételt fel kell-e tüntetnem szja-bevallásban mint jövedelmet? Köszönöm segítségét
Reklámfelület bérbeadása Kérdés
http://adozona.hu/kerdesek/2018_2_28_reklamfelulet_berbeadas_uaf Tisztelt Szakértő! Kérjük a kérdéseket arra az esetre is válaszolja meg, ha a tevékenység egy falfelület bérbeadása, melyre a bérlő reklámtáblát helyez! Változtat ez a korábbi válaszokon?